تقویت کننده وای فای وای فای چگونه کار می کند؟

قبل از پرداختن به نحوه کارکرد تقویت کننده وای فای، ابتدا تصور کنید روتر خود را در اتاق نشیمن قرار داده اید، و هر چه از آن دورتر شوید، سیگنال ضعیف تر می شود. چه کاری باید انجام دهید؟ شما باید اکستندر بی سیم را بردارید و آن را در اتاق نشیمن، نزدیکتر به روتر اصلی قرار دهید. سپس سیگنال وای فای را دریافت می کند و آن را بیشتر منتقل می کند، منطقه سیگنال را گسترش می دهد و زندگی شما را آسان تر می کند.

همچنین چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

اگر از توسعه دهنده استفاده می کنید، شبکه وای فای ثابت می ماند (که خوب است). به عنوان مثال، روتر اصلی شما شبکه ای به نام “my_wifi” را توزیع می کند و وقتی توسعه دهنده را نصب می کنیم، فقط اطلاعات شبکه شما را کپی می کند و دقیقاً همان شبکه را ایجاد می کند.
همه دستگاه های شما به طور خودکار به شبکه متصل می شوند که سیگنال قوی تر است. شما هرگز متوجه این موضوع نخواهید شد.
همه دستگاه ها – تلفن، لپ تاپ، تبلت، تلویزیون و غیره که به روتر اصلی یا یک توسعه دهنده وای فای متصل هستند، در یک شبکه خواهند بود. این بدان معناست که می‌توانید یک شبکه محلی را به روشی که همه دستگاه‌ها در آن شرکت می‌کنند پیکربندی کنید. یا، برای مثال، می‌توانید یک سرور DLNA راه‌اندازی کنید و از رایانه خود در تلویزیون فیلم تماشا کنید. در این حالت می توان کامپیوتر را به اکستندر و تلویزیون را به روتر متصل کرد. راحت است، اینطور نیست؟

اکستندرها اینگونه کار می کنند؟

همچنین تقویت کننده های سیگنال وای فای و تکرار کننده های وای فای وجود دارند که اغلب با توسعه دهنده ها اشتباه گرفته می شوند. هر چند کمی تفاوت دارند. در حالی که دومی اتصال موجود را بدون ایجاد یک شبکه جدید تکرار می کند، تقویت کننده های وای فای سیگنال بی سیم را گرفته و آن را در یک مکان جدید بازپخش می کنند. بنابراین، سیگنال در اطراف تقویت کننده تقویت می شود، اما پهنای باند اصلی ممکن است تا 50٪ قدرت ضعیف تر شود. بنابراین، این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام گزینه برای شما مناسب تر است!

چگونه سیگنال وای فای را از روتر تقویت کنیم؟

اگر تصمیم خود را گرفته اید که یک اتصال بی سیم عالی داشته باشید و از قبل شروع به گشت و گذار در اینترنت برای یافتن بهترین تکرارکننده وای فای کرده باشید، به احتمال زیاد با ایده تقویت سیگنال وای فای از روتر مواجه خواهید شد. بیایید ببینیم این ایده چیست.

یک روتر وای فای معمولی می تواند به عنوان یک تکرار کننده عمل کند. با این حال، همه مدل ها قادر به انجام این کار نیستند و همه سازندگان این حالت را به خوبی اجرا نکرده اند. به هر حال، اگر یک روتر با کیفیت دارید که قرار است به عنوان یک تکرار کننده کار کند تا برد شبکه وای فای شما را افزایش دهد، ممکن است کار خوبی برای شما انجام دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روتر را برای کار در حالت دلخواه پیکربندی کنید.

با این وجود، تکرار کننده وای فای مزایای آشکاری نسبت به روتر دارد:

تنظیمات راحت تر
راحتی نمایش کیفیت شبکه
یک فرم مفیدتر که به شما امکان می دهد آن را در هر جایی با دقت قرار دهید
با شبکه 5 گیگاهرتز کار می کند و در حالت ایده آل آن را با فرکانس 2.4 گیگاهرتز بیشتر ارسال می کند

و دوباره، بسیاری از روترها (به ویژه روترهای محبوب TP-Link) به این ترتیب امکان تکرار ندارند. بنابراین، اگر به فکر خرید یک دستگاه جدید هستید، بهتر است یک توسعه دهنده/تقویت کننده داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *