تقویت آنتن موبایل در قطار چگونه است؟ آیا می دانید می توان از پهپادها می توان برای تقویت پوشش شبکه تلفن همراه در قطارها استفاده کرد؟ کمپانی های ساخت تقویت کننده موبایل در حال بررسی طرح هایی برای پهپادهای بدون سرنشین برای تعقیب قطارها در سراسر کشور به عنوان بخشی از مشاوره برای بهبود پوشش شبکه در داخل هواپیما هستند.

پهپادها یکی از راه حل های بالقوه شدید برای مشکل پوشش ضعیف هستند. گزینه های دیگر عبارتند از بالون های متصل برای افزایش پوشش، آنتن های خارجی با بهره بالا و اپراتورهای شبکه تلفن همراه با استفاده از زیرساخت ریلی شبکه – مانند دکل ها، امکانات و ارتباطات راه دور – برای ارائه پوشش مداوم.

وزیران در حال مشورت در مورد این گزینه ها و موارد دیگر برای یافتن بهترین راه برای پایان دادن به تماس های قطع شده و دسترسی متناوب به اینترنت در طول سفرهای ریلی هستند.

«قطع تماس ها و دسترسی متناوب به اینترنت نا امیدی بسیاری از مسافران راه آهن است. کلر پری، وزیر راه آهن و اد وایزی، وزیر راه آهن، نوشتند که ارتباطات سیار برای مسافران آنقدر مهم است که Wi-Fi رایگان اکنون در ده اولویت برتر برای بهبود ظاهر می شود.

این درخواست برای شواهد برای اطمینان از دریافت بهترین معامله ممکن برای مسافران و ارائه اتصال موبایلی که می‌خواهند و به آن‌ها نیاز دارند، چه در حال حاضر و چه در سال‌های آینده، مفید است.»

ده راه حل بالقوه در مشاوره گنجانده شده است، چهار گزینه در قطار و شش راه حل خارج از قطار.

گزینه های فنی آنتن دهی در داخل قطار

در قطار وای‌فای – آنتن‌های سقفی که برای جمع‌آوری سیگنال‌های داده شبکه تلفن همراه و پخش مجدد به عنوان سیگنال Wi-Fi در قطار، مطابق با سیاست دولت اعلام شده در فوریه 2015 استفاده می‌شوند.
تکرارکننده های دیجیتال روی برد (D-OBR) – سیگنال های موبایل خارجی را در واگن ها تقویت می کند و اثرات تضعیف سیگنال دیوارها و پنجره ها را کاهش می دهد.
سلول‌های فمتو – این سلول‌ها به عنوان ایستگاه‌های پایه سیار عمل می‌کنند که اتصال را در داخل واگن‌ها فراهم می‌کنند و نیاز به اتصال با شبکه‌های اپراتورهای تلفن همراه دارند.
“تکرار کننده های غیرفعال” – آنتن های خارجی با بهره بالا در تمام واگن های قطار با اتصال کم تلفات به آنتن های داخلی، به طور بالقوه اثر برش ها را به دلیل ارتفاع آنتن کاهش می دهد و اثرات تضعیف واگن را از بین می برد.

گزینه های فنی  آنتن دهی خارج از قطار

هر اپراتور شبکه تلفن همراه برای بهبود پوشش در امتداد شبکه ریلی، زیرساخت‌های خود را بهبود می‌بخشد. این امر نقاط غیر نقطه‌ای را هدف قرار می‌دهد تا پوشش مستمری را ارائه دهد.
هر اپراتور شبکه تلفن همراه از دارایی های شبکه ریلی (شامل دکل ها، امکانات و مخابرات) برای ارائه پوشش مستمر استفاده می کند.
یک یا چند اپراتور شبکه تلفن همراه در سراسر مسیر راه آهن پوشش تلفن همراه را ارائه می دهند.
به جای استفاده از اپراتورهای شبکه تلفن همراه، یک شبکه خصوصی در طول مسیر راه آهن با یک ارائه دهنده خدمات جایگزین ایجاد کنید.
به جای استفاده از اپراتورهای شبکه تلفن همراه، از اتصال پهن باند موبایل قطار به ماهواره برای ارائه خدمات صوتی و داده ای استفاده کنید.
از وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپادها) یا بالون های متصل برای اتصال هدفمند به قطارها یا گزینه های ابتکاری دیگر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *