برای دریافت برنامه تقویت آنتن موبایل کافیست که در فروشگاه Google Play یا Apple iTunes جستجو کنید. شما می‌توانید تعداد زیادی برنامه برای تقویت آنتن موبایل پیدا کنید که باعث می‌شود فکر کنید سیگنال سلولی را تقویت می‌کنند. اما حقیقت این است که برنامه هایی که در دستگاه خود دارید هیچ ارتباطی با سیگنال دریافتی از دکل تلفن همراه ندارند. درباره کارهایی که این برنامه‌ها انجام می‌دهند (و نمی‌کنند) و گزینه‌های واقعی خود برای تقویت سیگنال تلفن همراه بیشتر بدانید.

برنامه های تقویت سیگنال سلولی چیست؟

شخصی یک گوشی هوشمند با نمادهای رنگارنگ برنامه در دست دارد

هر برنامه ای که بگوید سیگنال سلولی و فرکانس را تقویت می کند در بازاریابی خود گمراه کننده است. اکثر برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند سیگنال شما را تقویت می‌کنند، در واقع بهبود عملکرد دستگاه تلفن همراه شما را ارائه می‌کنند.

برخی از این برنامه‌ها خدمات مفیدی را برای دستگاه تلفن همراه شما ارائه می‌کنند، و این سرویس‌ها می‌توانند بر نحوه عملکرد دستگاه و سرعت انجام کارها تأثیر مثبت بگذارند. اما به این دلیل نیست که آنها سیگنال سلولی را تقویت کردند. در اینجا خلاصه ای سریع از سه دسته اصلی برای این نوع برنامه ها و آنچه که در واقع انجام می دهند آورده شده است.

برنامه های تمیزتر

وقتی این نوع برنامه‌ها را دانلود می‌کنید، آنها را طوری تنظیم می‌کنید که خانه‌دار دیجیتالی برای دستگاه تلفن همراه شما باشند. آنها در پس‌زمینه برای حذف داده‌های ذخیره‌شده روی تلفن شما و حذف فایل‌های ناخواسته یا استفاده نشده کار می‌کنند.

نتیجه این است که فضای ذخیره سازی گوشی شما آزاد می شود. این می تواند منجر به عملکرد و سرعت بهتر هنگام کلیک روی برنامه ها یا استفاده از سایر عملکردهای تلفن شود. با این حال، این افزایش عملکرد به کیفیت سیگنال تلفن همراه شما مربوط نمی شود و تمام فضای ذخیره سازی در جهان نمی تواند سرعت دانلود را در یک اتصال وحشتناک افزایش دهد.

برنامه های افزایش سرعت

این برنامه ها نوع مشابهی از پشتیبانی را ارائه می دهند. آنها داده های ذخیره شده در دستگاه شما را مدیریت می کنند و فایل های استفاده نشده و حافظه پنهان را پاک می کنند. اما آن‌ها همچنین با بستن برنامه‌های بلااستفاده‌ای که ممکن است در پس‌زمینه اجرا شوند، به کاهش مقدار رم در دستگاه شما در هر زمان معین کمک می‌کنند.

در برخی موارد، برنامه‌های افزایش سرعت به شما امکان می‌دهند پردازنده گوشی خود را اورکلاک کنید، که فقط به این معنی است که می‌توانید روش طراحی پردازنده را برای سریع‌تر کردن آن نادیده بگیرید. این در واقع می تواند عواقب بالقوه منفی داشته باشد و ممکن است در دستگاه شما توصیه نشود.

برنامه‌های افزایش سرعت ممکن است بتوانند عملکرد را افزایش دهند، از جمله سرعت اجرای برنامه‌ها و سایر عملکردها. اما مانند پاک کننده ها، این برنامه ها هیچ کاری برای سیگنال تلفن همراه شما یا مشکلات مربوط به تماس های قطع شده و جریان آهسته انجام نمی دهند.

 

چرا برنامه تقویت آنتن موبایل، سیگنال سلولی شما را تقویت نمی کند؟

سیگنال تلفن همراه چیزی نیست که در تلفن شما اتفاق بیفتد. سیگنال‌های سلولی از یک برج می‌آیند و چیزی هستند که تلفن شما دریافت می‌کند. از آنجایی که سیگنال خارج از تلفن شما است، نمی توان آن را توسط برنامه ای در تلفن شما کنترل کرد.

برای بهبود سیگنال سلولی چه کاری می توانید انجام دهید؟

برای تقویت سیگنال دریافتی تلفنتان، می‌توانید روی دستگاهی سرمایه‌گذاری کنید که خارج از تلفن شما است. این تقویت کننده سیگنال تلفن همراه نامیده می شود و می توانید برای تقویت سیگنال در یک اتاق، چندین اتاق یا کل خانه یکی از آن ها را خریداری کنید. همچنین می‌توانید مدل‌هایی را بیابید که برای کار در اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، RVs و حتی مشاغل کوچک طراحی شده‌اند.

با این حال، اگر برنامه های تقویت کننده تلفن همراه واقعاً کار نمی کنند، چگونه می توانید مطمئن باشید که تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه کار می کنند؟ نحوه کار آنها را در زیر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *