آنتن پخش کننده LPDA ( لگاریتمی ، ذوذنقه ای)

تقویت آنتن موبایل

آنتن دوره ای ورود به سیستم

آنتن دوره ای ورود به سیستم ، 400-4000 مگاهرتز
بخشی از یک سریال در
آنتن ها
Maszt radiowy w Konstantynowie.jpg
انواع متداول
اجزاء
سیستم های
ایمنی و مقررات
منابع تابش / مناطق
مشخصات
تکنیک
vte
آنتن دوره ای ورود به سیستم (LP) ، همچنین به عنوان یک آرایه دوره ای ورود به سیستم یا آنتن هوایی دوره ای شناخته می شود ، یک آنتن جهت دار چند عنصر است که برای کار در یک باند گسترده از فرکانس ها طراحی شده است. توسط جان دونلاوی در سال 1952 اختراع شد.

رایج ترین شکل آنتن دوره ای ورود به سیستم ، آرایه دو قطبی log-periodic یا LPDA است. LPDA از تعدادی عنصر دو قطبی رانده نیم موج با طول تدریجی افزایش یافته تشکیل شده است که هر کدام از آنها از یک جفت میله فلزی تشکیل شده است. دو قطبی ها به صورت خطی نزدیک به هم سوار می شوند و به موازات خط تغذیه با فاز متناوب متصل می شوند. از نظر الکتریکی ، یک سری آنتن های دو یا سه عنصر Yagi را به هم متصل می کند که هر مجموعه با فرکانس متفاوتی تنظیم می شوند.

آنتن های LPDA تا حدی شبیه آنتن های Yagi هستند ، از این نظر که هر دو از عناصر میله دو قطبی سوار شده اند که به صورت یک خط در امتداد رونق پشتیبانی نصب شده اند ، اما به روش های بسیار متفاوتی کار می کنند. افزودن عناصر به Yagi جهت گیری یا افزایش آن را افزایش می دهد ، در حالی که افزودن عناصر به LPDA پاسخ فرکانس یا پهنای باند آن را افزایش می دهد.

یک برنامه بزرگ برای LPDA ها آنتن های تلویزیون زمینی در پشت بام است ، زیرا آنها باید پهنای باند زیادی داشته باشند تا باند تلویزیون گسترده ای از حدود 54-88 و 174-216 مگاهرتز را در VHF و 470-890 مگاهرتز در UHF را پوشش دهند در حالی که دارای سود بالایی نیز هستند. برای دریافت حاشیه کافی. یکی از طراحی های پرکاربرد برای پذیرش تلویزیونی ، Yagi را برای پذیرش UHF در مقابل LPDA بزرگتر برای VHF ترکیب کرد.

ورود آنتن دوره ای / هوایی
آنتن دوره ای یا آنتن هوایی که اغلب LPDA نامیده می شود ، یک آنتن جهت دار باند پهن است که بهره و جهت دهی را بهمراه یک باند وسیع از فرکانسها فراهم می کند.
آنتن دوره ای ورود به سیستم شامل:
اصول آنتن دوره ای را وارد کنید تئوری و معادلات دوره ای را وارد کنید
آنتن های هدایتی مانند Yagi سود و هدایت را فراهم می کنند اما پهنای باند آنها محدود است.

نوعی از آنتن که بتواند همراه با پهنای باند گسترده ، بهره و جهت دهی ایجاد کند ، به عنوان آنتن دوره ای log شناخته می شود. اگرچه برای یک سطح معادل از بزرگتر از یک مدل معادل Yagi یا سایر دستورالعمل ها بزرگتر است ، اما توانایی کار با فرکانسهای مختلف را فراهم می کند.

آنتن دوره ای ورود به سیستم برای دریافت تلویزیون
آنتن دوره ای ورود به سیستم را برای دریافت تلویزیون استفاده کنید
آنتن دوره ای ورود به سیستم در ابتدا توسط دویت ایزبل ، ریموند DuHamel که مقاله ای را در سال 1957 منتشر کرد ، توسعه داد. بعداً نسخه های اضافی توسط Paul Mayes ساخته شد. مفهوم آنتن دوره ای ورود به سیستم توسط دانشگاه ایلینوی در ایالات متحده آمریکا ثبت شد.

انواع و تنوع آنتن دوره ای را ثبت کنید
اشکال مختلفی از آنتن دوره ای ورود به سیستم وجود دارد. نوع دقیق آن که برای هر برنامه خاص بیشترین کاربرد را دارد ، به نیازها بستگی دارد.

انواع اصلی آنتن دوره ای ورود به سیستم عبارتند از:

ورود به سیستم آرایه دو قطبی دوره ای ، LPDA
دوره ای ورود به سیستم اسلات
آرایه دوره ای log zig zag
تناوب ورود به سیستم ذوزنقه ای
V تناوبی
نوعی که بیشترین کاربرد را دارد آرایه دو قطبی دوره ای log ، LPDA است و در اینجا توضیح داده خواهد شد.

آنتن دوره ای ورود به سیستم برای ارتباطات HF استفاده می شود
آنتن دوره ای ورود به سیستم برای ارتباطات HF استفاده می شود
اصول آرایه دو قطبی دوره ای را وارد کنید
آرایه دو قطبی دوره ای log از تعدادی عنصر دو قطبی تشکیل شده است. اینها به تدریج از عقب به جلو کاهش می یابد – جهت حداکثر تابش از جلو کوچکتر است.

هر عنصر دو قطبی LPDA تغذیه می شود ، اما فاز بین عناصر دو قطبی مجاور معکوس می شود – این اطمینان می دهد که مرحله بندی سیگنال بین عناصر مختلف صحیح است. همچنین به این معنی است که در طول آنتن به یک فیدر نیاز است. به طور معمول این طور مرتب می شود که بخشی از ساختار مکانیکی آرایه را تشکیل می دهد.

همه آرایه های آنتن در هر فرکانس مشخصی فعال نیستند. منطقه فعال ، یعنی بخشهایی از آنتن که به انتقال یا دریافت کمک می کنند ، با فرکانس متفاوت هستند و فقط در حدود سه ممکن است در هر فرکانس مشخصی به تشعشع کمک کنند. همچنین با تغییر فرکانس عملکرد ، یک منطقه آرام از منطقه فعال LPDA در امتداد آرایه وجود دارد.

آنتن لگاریتمی | قیمت آنتن لگاریتمی | آنتن متناوب لگاریتمی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع