تقویت‌کننده آنتن موبایل چیست و چگونه کار می‌کند؟

تقویت‌کننده آنتن موبایل چیست و چگونه کار می‌کند؟


تقویت‌کننده آنتن موبایل چیست؟

تقویت‌کننده آنتن موبایل بازار رو به رشدی است که در چند سال گذشته از مناطق روستایی به بازارهای شهری محبوبیت پیدا کرده است.

هر چند وقت یکبار، سؤالاتی در مورد توانایی و وضعیت قانونی تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه دریافت می کنیم. این نگرانی کاملاً معتبر است، به خصوص برای دستگاهی که بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد.

تقویت‌کننده سلولی یک تجهیزات الکترونیکی دارای گواهی FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) و IC (صنعت کانادا) است که شبکه‌های 5G، 4G LTE، 3G و 2G موجود را بهبود می‌بخشد. تقویت کننده ها روی هر دستگاه 5G کار می کنند و مدل های منتخب در واقع سیگنال 5G را تقویت می کنند. اساساً تقویت‌کننده‌های سیگنال دستگاه‌های قانونی هستند که به بهبود کیفیت تماس، سیگنال ضعیف سلولی و ارائه سرعت داده‌های سریع‌تر کمک می‌کنند.

اگر سیگنال قابل استفاده در خارج از خانه، وسیله نقلیه یا ساختمان اداری خود دارید، اما در داخل سیگنال ضعیف یا بدون سیگنال دارید، قطعاً یک تقویت کننده سلولی خدمات سلولی و قدرت سیگنال شما را بهبود می بخشد.

ایده حذف تماس‌های تلفنی قطع‌شده، سرعت پایین داده و پیام‌های متنی ارسال‌نشده بدون نیاز به اتصال به وای‌فای، مشاجره با شرکت مخابراتی‌تان، یا تغییر اپراتور، بسیاری از مردم را زیر سؤال برده است که تقویت‌کننده‌های سیگنال سلولی چگونه کار می‌کنند.

ما پاسخ ها را داریم!

تقویت‌کننده آنتن موبایل چگونه کار می کند؟

تقویت کننده سلول (همچنین به عنوان تقویت کننده سیگنال، تقویت کننده سیگنال یا تکرار کننده تلفن همراه شناخته می شود) با کشیدن سیگنال ضعیف خارجی، تقویت آن و پخش مجدد سیگنال تقویت شده در مناطق مورد نظر کار می کند. آنها همچنین به صورت معکوس کار می کنند: تقویت کننده سیگنال سیگنال را از تلفن شما دریافت می کند و آن را به برج می فرستد.

تقویت کننده های مختلفی در دسترس هستند که نیازهای متفاوتی را هدف قرار می دهند:

  • تقویت کننده سیگنال در ساختمان – آنها برای خانه ها، ساختمان های اداری، ساختمان های تجاری و هر ساختمانی که نیاز به سیگنال دارد طراحی شده اند.
  • تقویت کننده سیگنال خودرو – آنها برای اتومبیل ها، کامیون ها، RVs، SUV ها، قایق ها و وسایل نقلیه ناوگان طراحی شده اند.

به خاطر داشته باشید که برای اینکه تقویت کننده سلولی کار کند، باید سیگنالی در خارج از خانه، محل کار یا وسیله نقلیه شما وجود داشته باشد. یک تقویت کننده سیگنال سلولی سیگنال موجود را تقویت می کند، آن را ایجاد نمی کند.

اکثر کیت های تقویت کننده سیگنال از سه عنصر اصلی تشکیل شده اند:

  • آنتن خارجی – برای گرفتن سیگنال ضعیف تلفن همراه استفاده می شود.
  • تقویت کننده – برای تقویت سیگنال ضعیف استفاده می شود.
  • آنتن داخلی – برای پخش مجدد سیگنال تقویت کننده در خانه، محل کار یا ماشین شما استفاده می شود.

کابل های کواکس برای اتصال سه عنصر بالا استفاده می شود. آنها برای ارائه سیگنال های الکتریکی با فرکانس بالا در فواصل با تلفات سیگنال کم طراحی شده اند.

تقویت‌کننده آنتن موبایل

چگونه یک تقویت کننده سیگنال کار می کند

آنتن خارجی

آنتن خارجی (که آنتن دهنده نیز نامیده می شود) اولین جزء اصلی تقویت‌کننده آنتن موبایل است. آنها سیگنال ضعیف 5G، 4G LTE یا 3G را دریافت می کنند.

دو نوع آنتن خارجی وجود دارد:

  • آنتن همه جانبه: این آنتن سیگنال را از هر جهت یا زاویه 360 درجه به داخل می کشد. آنها برای افرادی که سیگنال متوسط ​​تا قوی در بیرون دارند، یا چندین برج سلولی در نزدیکی خود برای تقویت چندین حامل دارند، بهترین هستند.
  • آنتن یک طرفه (که رایج ترین آن آنتن یاگی است): این آنتن (به شکل مثلث) سیگنال را از زاویه 45 درجه می کشد. آنها طوری طراحی شده اند که در جهت نزدیکترین برج قرار گیرند. داشتن سیگنال متمرکزتر، به آنتن اجازه می دهد به دورتر از آنتن omni برسد. یک اجرا کننده تخصصی که برای سیگنال بسیار ضعیف و کسانی که فقط می خواهند یک حامل را تقویت کنند استفاده می شود.
    مکان آنتن باید کجا باشد؟

مکان آنتن بسیار مهم است. می تواند به طور چشمگیری بر قدرت سیگنال ارسال شده به تقویت کننده تأثیر بگذارد. شما می خواهید آنتنی را در سمت خانه خود نصب کنید که بهترین سیگنال را دارد. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای یافتن مکان با بهترین سیگنال استفاده کنید. می توانید از تعداد نوارها در تلفن، برنامه های تلفن هوشمند خود استفاده کنید یا از حالت آزمایش میدانی استفاده کنید.

برای داشتن دید بهتر با دکل های تلفن همراه و کاهش تعداد موانع بین شما و دکل ها، می خواهید آنتن تا حد امکان بالا باشد. معمولاً هر چه آنتن بالاتر باشد سیگنال بهتری دریافت می کند. به طور معمول، آنتن در فضای باز روی سقف یا فاسیای خانه نصب می شود. می توانید از یک لوله هواکش موجود یا یک پایه پایه استفاده کنید. مهم است که آنتن بیرونی روی یا نزدیک لبه سقف قرار گیرد. اگر آنتن یاگی دارید، باید از خانه به سمت نزدیکترین برج تلفن همراه باشد.

اگر نتوانید آنتن خارجی را روی پشت بام نصب کنید چه؟ در مواردی که نصب آنتن روی پشت بام غیرممکن است، می توانید آنتن را در اتاق زیر شیروانی، روی دیوار یا پنجره ای رو به دکل تلفن همراه نصب کنید. هنگام نصب آنتن خارجی در داخل، به خاطر داشته باشید که سیگنال به دلیل موانع اضافی (مصالح ساختمانی، دیوارها، پنجره ها و غیره) بین آنتن و برج تحت تأثیر قرار می گیرد.

آنتن های خارجی خودرو

اکثر آنتن های خودرو همه جهته هستند. آنها طوری طراحی شده اند که در هنگام حرکت بهترین عملکرد را داشته باشند.

نصب آنتن های بیرونی روی وسایل نقلیه ای مانند ماشین، کامیون و SUV بسیار آسان است. بیشتر آنتن‌های بیرونی مغناطیسی هستند، فقط آن‌ها را روی سقف ماشین خود می‌چسبانید تا سیگنال ضعیف را جذب کنید. جابجایی آنتن های مغناطیسی برای بهبود عملکرد آنها بسیار آسان است.

از سوی دیگر، آنتن های دیگر دائمی تر هستند، آنها برای وسایل نقلیه بزرگ مانند RV، ناوگان، کامیون های تحویل و غیره طراحی شده اند. اکثر این آنتن ها دارای فنر هستند (تصویر بالا) که به آنها اجازه می دهد در برابر ضربه مقاومت کنند.

تقویت کننده سیگنال

تقویت کننده دومین جزء اصلی تقویت کننده سیگنال موبایل است. هنگامی که سیگنال ضعیف از آنتن بیرونی به داخل کشیده می شود، برای تقویت به تقویت کننده ارسال می شود.

برای درک نحوه عملکرد تقویت کننده ها و نحوه انتخاب بهترین کیت تقویت کننده، باید با اصطلاحات مختلف آشنا باشید.

منطقه تحت پوشش

آمپلی فایرهای مختلفی در دسترس هستند و همه آنها در تعداد فوت مربعی که می توانند پوشش دهند متفاوت هستند. آمپلی فایرهای طراحی شده برای خانه های کوچک می توانند تا 2500 فوت مربع را پوشش دهند و منطقه تحت پوشش برای خانه های متوسط ​​تا بزرگ می تواند از 5000 فوت مربع تا 7500 فوت مربع باشد. .

به خاطر داشته باشید که کیفیت سیگنال خارجی شما و نوع تقویت کننده خریداری شده می تواند بر ناحیه تحت پوشش تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، کیت تقویت کننده سیگنال چند اتاق خانگی weBoost را در نظر بگیرید. این تقویت کننده خانگی می تواند پوشش سلولی را تا 5000 فوت مربع در شرایط عالی افزایش دهد. به این معنی که سیگنال خوبی در بیرون وجود دارد و هیچ مانعی با سیگنال تداخل ندارد. اما، نتایج واقعی نشان می‌دهد که می‌توانید انتظار داشته باشید که یک منطقه تحت پوشش حدود 2000 تا 3000 فوت مربع داشته باشید. به این تقویت کننده‌ها نام‌هایی مانند “Home MultiRoom” یا “Home Complete” برای نشان دادن منطقه پوشش داده می‌شود – یعنی Home MultiRoom پوشش می‌دهد. چندین اتاق، و Home Complete باید یک خانه متوسط ​​را بدون مشکل پوشش دهد.

 

انواع تقویت‌کننده آنتن موبایل

تقویت کننده سیگنال آنالوگ

رایج ترین تقویت کننده های سیگنال سلولی امروزه، تقویت کننده های آنالوگ هستند. اینها همه نوع سیگنال های سلولی را در همه باندها تقویت می کنند و به آنها اجازه می دهد برای همه ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه اصلی کار کنند. اینها همچنین به عنوان تکرار کننده های سلولی باند پهن، تقویت کننده های سلولی، تقویت کننده های دو جهته (BDA) و البته تقویت کننده سیگنال شناخته می شوند. فقط بدانید که همه اینها به یک چیز اشاره می کنند.

تقویت کننده های سیگنال هوشمند

اینها نوع جدیدی از تقویت کننده ها هستند که با فرکانس های خاص هماهنگ شده اند. اینها قابل برنامه ریزی و به طور کلی بسیار پیشرفته هستند. برخی از تقویت کننده های هوشمند می توانند سیگنال را تا 100 دسی بل بهبود بخشند. برخی از تقویت کننده های سیگنال Wilson Pro “هوشمند” در نظر گرفته می شوند.

آنتن داخلی

آنتن داخلی سومین جزء اصلی یک تقویت کننده سلولی است.

هنگامی که تقویت کننده سیگنال را تقویت کرد، به آنتن داخلی منتقل می شود تا سیگنال را به مناطق مورد نظر بازپخش کند. دو نوع آنتن داخلی وجود دارد:

آنتن پانل

این آنتن (تصویر بالا) به طور کلی روی دیوار نصب می شود و تمایل دارد مخروط سیگنال در محدوده 45-70 درجه ارسال کند، به این معنی که قوی ترین سیگنال به نزدیک ترین مناطق به آن ارسال می شود.

اگر به بهترین سیگنال مطلق در یک منطقه خاص از خانه خود مانند یک دفتر کار، دفتر خانگی (SOHO)، اتاق نشیمن یا اتاق خواب نیاز دارید، قرار دادن آنتن پانل در آنجا بهترین سیگنال را قبل از پخش سیگنال به آن منطقه در اولویت کمتری می دهد. مناطق.

آنتن قارچی

این آنتن عموماً روی سقف نصب می شود و تمایل دارد سیگنال را به طور مساوی در همه جهات یا زاویه 360 درجه توزیع کند. آنها هنگام تلاش برای تقویت سیگنال در یک منطقه بزرگ بهترین کار را خواهند داشت.

اکثر تقویت کننده های سیگنال weBoost توسط Wilson Electronics از آنتن های پانل استفاده می کنند. اما، بسته به کیت سیستم تقویت کننده تلفن همراه شما، برخی از تولیدکنندگان یک سبک از آنتن های داخلی را بر دیگری ترجیح می دهند.

برای اطلاعات بیشتر، وبلاگ ما را در مورد آنتن های پانل در مقابل گنبد ببینید.

هنگام نصب آنتن داخلی، مطمئن شوید که بین آنتن های بیرونی و داخلی حداقل 20 فوت عمودی یا 50 فوت افقی فاصله وجود دارد. این از نوسانات جلوگیری می کند، که باعث می شود تقویت کننده سیگنال شما به طور خودکار خاموش شود.

آنتن داخلی خودرو

برای تقویت‌کننده آنتن موبایل دو نوع اصلی آنتن خودرو وجود دارد:

آنتن گهواره ای

این آنتن ها برای یک کاربر بهترین هستند. پایه به یک تقویت کننده کوچک متصل است و تمام سیگنال تقویت کننده را به دستگاه روی پایه هدایت می کند. این آنتن به گوشی هوشمند نیاز دارد که همیشه در گهواره بنشیند.

آنتن با مشخصات پایین 

این آنتن ها بیشتر برای تقویت کننده سیگنال خودرو استفاده می شوند. نصب آنها بسیار آسان است. به سادگی آنتن را به صورت عمودی یا افقی روی داشبورد یا یک صندلی (معمولاً نوار چسب) قرار دهید. آنتن های کم مشخصات همه جهته هستند، بنابراین در همه جهات ارسال و دریافت خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسارتباط با ماواتساپ