مشکل آنتن دهی گوشی موبایل در چیست؟

مشکل آنتن‌دهی گوشی

وقتی اتصال برقرار می کنید، صدا متلاطم است. تأخیر تماس یا ویدیو باعث می شود احساس کنید با کد مورس با هم ارتباط برقرار می کنید. مشکل آنتن دهی گوشی موبایل در چیست؟

سرعت دانلود پایین است و صفحه های بارگذاری برای همیشه هستند. از خود می‌پرسید: «یک دقیقه صبر کن». “من 4G LTE، طرح داده نامحدود از AT&T، آخرین آیفون، دارم، و منتظر این “فناوری پیشرفته” هستم تا به آن برسد؟”

پس چرا هر بار که در هر ساختمانی هستید این اتفاق می افتد؟ در حالی که سیگنال های 5G، 4G، LTE و 3G عموماً در فضای باز قابل اعتماد هستند، برقراری ارتباط در داخل ساختمان اغلب می تواند به یک کار طاقت فرسا تبدیل شود. چرا؟ زیرا مصالح ساختمانی دلیل شماره 1 است که سیگنال تلفن همراه نمی تواند آن را به داخل برساند.

چرا سیگنال تلفن همراه شما به داخل ساختمان شما نمی رسد؟

سیگنال های تلفن همراه سیگنال های RF (فرکانس رادیویی) هستند. آنها رادیو AM/FM و ارتباطات ماهواره ای هستند که برای انتقال اطلاعات از فواصل دور استفاده می شوند.

سیگنال سلولی از منبعی مانند برج سلولی یا سایت سلولی قوی شروع می شود. اما با رسیدن به تلفن شما به مایل ها از راه دور، موانع خارجی مانند کوه ها، دره ها و درختان بلند و از دست دادن مسیر هوای آزاد قدرت سیگنال را ضعیف می کند.

معمولاً وقتی در یک منطقه شهری در فضای باز هستید، سیگنال کافی برای برقراری تماس وجود دارد. اما هنگامی که به داخل ساختمان می روید، به یک منطقه مرده تبدیل می شود، زیرا سیگنال سلولی اکنون باید از دیوارها، مصالح ساختمانی داخلی و سایر تداخل ها نیز عبور کند.

سیگنال ضعیف، برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک یا استفاده از اینترنت را دشوار می کند.

به همین دلیل است که مردم در مرکز یک ساختمان هرگز با هیچ حاملی پذیرایی قابل اعتماد ندارند. آنها همیشه به سمت پنجره یا بیرون می دوند. به همین دلیل است که طبق گزارش 2018 اتصال تلفن همراه در ساختمان، کارمندان داخل ساختمان های اداری تا 44 ساعت در سال با سیگنال ضعیف تلفن همراه سروکار دارند.

کدام مصالح ساختمانی برای دریافت سیگنال خوب مخل است؟

فلز تا حد زیادی با از دست دادن – 50 دسی بل بدترین متخلف است.

همه سیگنال های تلفن همراه با فرکانس خاصی کار می کنند: -50 دسی بل تا 120 دسی بل. -50 dBm نوارهای کامل است. -120 dBm اساساً یک منطقه مرده است. هرچه به – 50 دسی بل نزدیکتر باشید، سیگنال شما بهتر است. هرچه به -120 دسی بل نزدیکتر باشد، سیگنال شما بدتر است.

فرض کنید سیگنال 50-دسی بل در بیرون دارید (میله های کامل) اما ساختمان یا کارخانه ای دارید که با هر یا همه انواع فلز پوشیده شده است: فولاد، آلومینیوم، برنج، مس، آهن و غیره. dBm هنگامی که به داخل می رسد برای قدرت سیگنال 100-dBm (1-2 بار).

و به یاد داشته باشید، این به این صورت است که شما سیگنال PERFECT را در بیرون دارید.

بیشتر مکان‌هایی که تقویت‌کننده‌های ویلسون اندازه‌گیری کرده‌اند، با قدرت سیگنال خوب از -70 تا – 80 دسی‌بل‌متر شروع می‌شوند. این بدان معناست که شما به معنای واقعی کلمه می توانید از 2 تا 3 میله سیگنال 4G قابل اعتماد به یک منطقه مرده بروید، پس از عبور از آن درها.

تقویت آنتن موبایل

راه حل هایی برای رفع مشکل آنتن دهی گوشی در داخل

در حالی که WiFi همیشه اولین گزینه برای اتصال به اینترنت در داخل خانه خواهد بود. داشتن یک اتصال سلولی قوی و قابل اعتماد در ساختمان به همان اندازه مهم است که یک سیستم ثانویه هنگام نیاز به اتصال به اینترنت در صورت قطع یا شلوغی. شبکه وای فای.

با افزایش سرعت‌های سریع‌تر 4G و 5G ورودی که رقیب شبکه‌های WiFi امروزی است، مدیران فناوری اطلاعات و مدیران تأسیسات اکنون تقویت‌کننده‌های سیگنال تلفن همراه را برای بهبود اتصال سلولی داخلی خود انتخاب می‌کنند. در حالی که مصالح ساختمانی دسی بل را از سیگنال کم می کند، تقویت کننده های سلولی با تقویت یا دور زدن مصالح ساختمانی، دسی بل را به سیگنال اضافه می کنند.

بیایید به گزینه های برتر رفع مشکل آنتن دهی گوشی نگاه کنیم:

DAS فعال (سیستم آنتن توزیع شده)

DAS مخفف سیستم آنتن توزیع شده است. این سیستمی از آنتن ها و گره های راه دور است که پوشش سلولی را در داخل هر ساختمان اداری بهبود می بخشد.

Active DAS از کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌کند و سیگنال RF آنالوگ را برای کابل‌های طولانی‌تر و پوشش وسیع‌تر به دیجیتال تبدیل می‌کند. همچنین به طور مستقیم به شبکه حامل متصل می شود و بنابراین بهترین پوشش را به خصوص برای مجتمع های بزرگ مانند استادیوم ها و فرودگاه ها فراهم می کند.

با این حال، گران است، با پوشش حداکثر 5 دلار در هر فوت مربع و زمان استقرار به دلیل دریافت مجوز حامل و الزامات ضروری طولانی است. همچنین، مجوز در هر زمان تنها به یک اپراتور محدود می‌شود، بنابراین داشتن یک سیستم DAS فعال چند حامل به 4 درخواست مستقل برای مجوز برای اتصال به AT&T، Verizon، T-Mobile و Sprint نیاز دارد. از کاغذ بازی لذت ببرید!

طرفداران:

اساسا اضافه کردن یک برج سلولی کوچک در داخل ساختمان.
قوی ترین پوشش داخلی برای سلولی
برای ساختمان های بزرگ بیش از 500000 فوت مربع و بیشتر خوب است

معایب:

گران
نیاز به مجوز از هر حامل
زمان نصب طولانی

DAS غیرفعال (سیستم آنتن توزیع شده)

DAS غیرفعال سیگنال سلولی خارج از هوا را می کشد و آن را به و از برج سلولی تقویت می کند. از آنجایی که در حال حاضر از سیگنال حامل موجود استفاده می‌کند، نیازی به مجوز ندارد و نصب آن ارزان‌تر و سریع‌تر است – حدود 1 دلار در هر فوت مربع.

DAS غیرفعال به عنوان تقویت کننده سیگنال تلفن همراه نیز شناخته می شود. این برای استفاده خانگی محبوب ترین است. با این حال، تقویت‌کننده‌های سیگنال تجاری قوی‌تر در حال حاضر وارد بازار شرکت‌های کوچک متوسط ​​شده‌اند.

به اندازه Active DAS قدرتمند نیست و 110٪ به کیفیت سیگنال خارجی بستگی دارد. با این حال این یک گزینه ارزان تر برای ساختمان های فلزی کوچکتر است.

طرفداران:

سیگنال بیرون را تقویت می کند و آن را به داخل می آورد
ارزان تر از DAS فعال و زمان نصب سریع
مناسب برای ساختمان های کوچک تا 250000 فوت مربع.

معایب:

به اندازه DAS فعال قدرتمند نیست
وابسته به سیگنال بیرونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسارتباط با ماواتساپ