دستگاه تقویت آنتن موبایل سه باند


دستگاه تقویت کننده آنتن دهی سه باند هر سه باند فرکانسی کاری موبایل و دیتای اپراتورهای موبایل شامل باندهای 900 ، 1800 و 2100 را تقویت می کند. اصطلاحا به این دستگاه ها دستگاه فول باند هم گفته می شود. لازم به ذکر است که در قالب موارد نصب سیستم استفاده ازدستگاه های دوباند جهت داشتن مکالمه و اینترنت مطلوب کفایت می کند ولی در برخی موارد خاص که ترافیک شبکه بالا باشد مشاهده میشود کیفیت مکالمه و دیتا با استفاده از دستگاه سه باند بهبود پیدا میکند.

در اصطلاح انگلیسی به این دستگاه ها tri band  گفته می شود.

قیمت پکیج کامل دستگاه سه باند در بازار ایران از 5 تا 8 میلیون تومان می باشد.

آنتن مورد استفاده جهت ارسال و دریافت سیگنال به دکل مخابراتی و همچنین گوشی موبایل به ترتیب از نوع لگاریتمی و پچ پیشنهاد می شود.

گین یا بهره تقویت سیگنال این دستگاه ها مابین 65 تا 75 DBm می باشد. توصیه می شود  جهت استفاده درمنزل از اگر دستگاه با حداکثر خروجی  20 DBm استفاده میشود ، آن دستگاه تنظیمات گین uplink و Downlink  قابل تنظیم داشته باشد.

دستگاه های تقویت آنتن دهی سه باند بر اساس شرکت سازنده ، نوع قطعات استفاده شده ، تنظیمات اتوماتیک یا غیراتوماتیک ، قابلیت کنترل توان خروجی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در تصویر زیر چند نمونه از آنها به همراه یک مشخصات فنی نمونه را مشاهده میکنید.

با توجه به اینکه یک دستگاه تقویت آنتن 3باند همه تکنولوژی های اینترنت موبایل شامل E , 3G ,LTE , 4G را  پوشش می دهد ، این موضوع که کدام اینترنت در گوشی تقویت میشود فقط به این نکته بستگی دارد که کدام تکنولوژی را و با چه قدرتی دریافت میکنیم ، و الگوریتم دریافت این تکنولوژی ها در گوشی های موبایل مختلف تفاوت اندکی با هم دارند.

دستگاه تقویت سه باند اینترنت 3G و LTE را در باند 2100 تقویت میکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع