اسپلیتر splitter

اسپلیتر splitter چیست؟

در برخی موارد نصب تقویت کننده آنتن موبایل ما نیاز داریم که سیگنال تقویت شده را به دو بخش مختلف انتقال دهیم. برای این کار باید از اسپلیتر splitter استفاده کنیم. یا در زندگی آپارتمان نشینی کنونی اکثر خانواده ها دارای بیش از یک تلویزیون هستند.  مجتمع های ساختمانی دارای واحدهای زیادی هستند . اما شما تقریبا هرگز یک ساختمان یا خانه را با بیش از یک آنتن تلویزیون مشاهده نمی کنید.این به این دلیل است که قطعه ای موظف به تقسیم سیگنال و فرستادن آن به هر تلویزیون یا تیونر بسیار بالا و حساس باشد. امروزه این قطعه را به نام اسپلیتر آنتن میشناسیم. اما همه تقسیم های اسپلیتر یکسان نیستند . بنابراین قبل از اینکه بر روی ساختمان سیستم آنتن مرکزی را پیاده کنیم باید چند اصول ساده را در مورد اسپلیتر بدانیم.

انواع اسپلیتر

دو نوع تقسیم کننده وجود دارد:

اکتیو
پسیو

تفاوت اسپلیترهای اکتیو و اسپلتر های پسیو

یک تقسیم کننده اکتیو به تقویت سیگنال تلویزیون شما کمک می کند، و تقسیم کننده پسیو فقط یک بار است. نوع کاربرد شما بستگی به شرایط خاص شما دارد.
اگر شما نیاز به تقویت سیگنالی دارید که برای هر تیونر میخواهید سیگنال را از هم جدا کنید دارید، می توانید از یک اسپلیتر متصل استفاده کنید. این همان چیزی است که تقویت کننده اصلی انجام می دهد و این کار را در هر خروجی انجام می دهد.

اسپلیتر splitter
کاربرد اسپلیتر

ممکن است زمانی شما به اسپلیتر نیازمند باشد که :

اگر آنتن آن بسیار دور از همه مکانهایی است که شما باید از آن استفاده کنید
یا اگر خانه شما کمی بزرگتر باشد و زمین برق زیادی نداشته باشد.
نیاز داشته باشید کابل آنتن و اینترنت را مشترک استفاده نمایید
جهت تقسیم کردن سیگنال آنتن مرکزی به هر یک از واحد های مجتمع
طبقات ساختمان زیاد باشد و شما محدودیت در سیم کشی داشته باشید
سیگنال ماهواره و محلی را میخواهید با هم داشته باشید
جهت تقویت سیگنال در نقاط اتصال مشترک

استفاده از اسپلیتر پسیو :

اگر نیازی به تقویت سیگنال برای هر مجموعه نباشید می توانید از یک تقسیم کننده پسیو استفاده کنید.
اگر شما نیاز به تقویت سیگنال به یک تیونر، اما نه سایر تیونر ها داشته باشید، شما می توانید یک تقسیم کننده پسیو با تقویت کننده مستقل در هر سیگنال خروجی استفاده کنید.
شما نمی خواهید از تقویت استفاده کنید، مگر اینکه به دلیل آنچه که بیش از حد مدولاسیون نامیده می شود، که می تواند بدتر شود یا باعث ایجاد یک تصویر پر سر و صدا شود، نیازی نیست.

کاربرد اسپلیتر آنتن
تلفات اسپلیتر :
موضوع قابل توجه این است که هر اسپلیتر با خروجی ها مختلف دارای تلفات سیگنال مختلفی است که باید در استفاده به ان توجه کرد.
تقسیم فرکانسی اسپلیتر

چند نکته در مورد اسپلیتر

استفاده از اسپلیتر پسیو باعث کاهش تقارن سیگنال می شود. این به معنای از دست دادن یا ضعف یا همان تلفات است. و در حالی که معمولا به اندازه کافی برای گیرنده مهم نیست، هنوز هم وجود دارد.
شما می توانید از یک اسپلیتر برای اشتراک یکی دیگر از تقسیم ها استفاده کنید. سیگنال را می توان به عنوان چند بار به عنوان تقسیم، اما هر یک از تقسیم کننده پسیو باعث کاهش بیشتر تلفات، و اسپلیتر اکتیو می تواند بیش از حد مدولاسیون شود .
اسپلیتر های دستگاه باید نزدیک به یک منبع الکتریکی باشد. آنها از یک ترانسفورماتور کوچکی استفاده می کنند که به دیوار وصل می شوند، در مورد اندازه و شکل همانند یک شارژر تلفن. آنها معمولا با استفاده از کابل کواکسیال به شکاف اتصال می یابند.
اسپلیتر ها همچنین می توانند ترکیبی باشند. دو یا چند سیم سیگنال می توانند وارد شوند و یکی می رود. دستی برای سیم کشی چندین اتاق در داخل دیوارهای خود یا اتاق زیر شیروانی.
یک اسپلیتر splitter ممکن است شما را به یک فیلتر نیاز داشته باشد. هر بار که سیگنال را قطع می کنید، حتی هنگام استفاده از اتصال دهنده های با کیفیت بالا، شما خطر ابتلا به سر و صدای الکتریکی را کنترل می کنید. اگر اضافه کردن یک splitter باعث می شود همه چیز کمی فازی شود، یک فیلتر را به عنوان اولین گام عیب یابی سعی کنید.
از سیگنال اینترنتی خود برای تقسیم کننده استفاده نکنید. اسپلیتر برای تقسیم سیگنال های تلویزیونی است، نه اینترنت از ISP شما. اگر خانه شما با کابل کواکسیال پیش رفته است و می توانید از آن برای اینترنت استفاده کنید، می توانید این مسئله باشد. قبل از بریدن و تقسیم هر چیزی با ارائه دهنده اینترنت خود صحبت کنید.

تماسارتباط با ماواتساپ