آنتن داخلی تقویت آنتن دهی امنی (قارچی)


آنتن همه جهته

نمونه آنتن همه جهته ؛ آنتن شلاق در مخابره ترانزیستور
در ارتباطات رادیویی ، آنتن همه جهته به دسته ای از آنتن گفته می شود که از هر جهت عمود بر یک محور (جهت های آزیموتال) قدرت رادیویی برابر ساطع می کند ، با قدرت متفاوت از زاویه نسبت به محور (زاویه ارتفاع) ، در محور به صفر کاهش می یابد. [ 1] [2] وقتی در سه بعد رسم می شود (نمودار را ببینید) این الگوی تابش اغلب به صورت دونات شکل توصیف می شود. توجه داشته باشید که این متفاوت از آنتن ایزوتروپیک است که از هر جهت دارای قدرت برابر است و دارای یک الگوی تابش کروی است. آنتن های همه جهته به صورت عمودی جهت آنتن های غیر جهته به طور گسترده ای در سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند زیرا در تمام جهات افقی به طور مساوی تابش می کنند ، در حالی که قدرت تابش شده با زاویه ارتفاع کاهش می یابد بنابراین انرژی رادیویی کمی به سمت آسمان یا پایین به سمت زمین هدایت می شود و هدر می رود . آنتن های همه جهته به طور گسترده ای برای آنتن های پخش رادیویی و در دستگاه های تلفن همراه که از رادیو مانند تلفن های همراه ، رادیوهای FM ، مخابرات ، شبکه های رایانه ای بی سیم ، تلفن های بی سیم ، GPS و همچنین ایستگاه های پایه ای که با رادیوهای تلفن همراه ارتباط دارند ، استفاده می شود. مانند پلیس و توزیع کنندگان تاکسی و ارتباطات هواپیما.

انواع

الگوی تابش آنتن 3 قطعه 3λ / 2. اگرچه تابش آنتن همه جهته در جهات آزیموتال متقارن است ، اما ممکن است به صورت پیچیده با زاویه ارتفاع ، دارای لوب ها و پوچ ها در زوایای مختلف متفاوت باشد.
انواع متداول آنتن های چند جهته کم سود عبارتند از: آنتن شلاق ، آنتن “Rubber Ducky” ، آنتن هواپیمای زمینی ، آنتن دو قطبی جهت عمودی ، آنتن discone ، رادیاتور دکل ، آنتن حلقه افقی (که بعضا به عنوان “آنتن دایره ای” به دلیل وجود شکل) و آنتن هاله.

آنتن های چند جهته با سود بالاتر نیز می توانند ساخته شوند. “افزایش بیشتر” در این حالت به این معنی است که آنتن انرژی کمتری را در زوایای بالاتر و پایین تر و بیشتر در جهت افقی تابش می کند. آنتن های چند جهته با سود بالا معمولاً با استفاده از آرایه های دو قطبی هم خطی تحقق می یابند. اینها از دو قطبی نیمه موج چند سوار شده بصورت خطی (در یک خط) تشکیل شده و در فاز تغذیه می شوند. آنتن خطی هم محور (COCO) از بخشهای کواکسیال جابجا شده برای تولید رادیاتورهای فاز نیمه موج در فاز استفاده می کند. [4] یک آرایه فرانکلین از بخشهای کوتاه طول موج U شکل کوتاه استفاده می کند که تابش آنها در میدان دور لغو می شود و هر بخش دو قطبی طول موج نیمه را به فاز برابر می رساند. نوع دیگر آنتن Microstrip Omnidirectional (OMA) است

مشخصات فنی:
آنتن های Omni 900 مگاهرتز
دامنه فرکانس 824 تا 960 مگاهرتز را پوشش می دهد
در دو پیکربندی 6 dBi و 8 dBi موجود است
طراحی درجه صنعتی ناهموار برای مقاومت در برابر شدیدترین شرایط محیطی
قطبش عمودی
زمین DC برای محافظت در برابر صاعقه
براکت نصب فولادی سنگین
اتصال یکپارچه N-Female
رادوم سبک فایبرگلاس

تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع