دستگاه تقویت آنتن موبایل تک باند

تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل


دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل تک باند فقط یکی از فرکانس های کاری را تقویت میکند که در بازار ایران ، دستگاه های تک باند معمولا جهت پوشش فرکانس 900 مگاهرتز طراحی شده اند. در سالیان نه چندان دور این دستگاه ها بیشترین فروش را در بازار داشتند ولی با توجه به به روز شدن سیستم های مخابراتی ، و اینکه حتی جهت مکالمه گوشی تلفن همراه نیاز به استفاده از فرکانس 1800 مگاهرتز دارد، به دلیل قطع و وصل مکالمه در صورت استفاده از دستگاه تک باند ،این دستگاه ها دیگر در شهرها مورد استفاده قرار نمیگیرند . با این حال هنوز هم در برخی نقاط خارج شهر ، معادن و روستاها پکیج تک باند تقویت آنتن کارایی دارد و حتی اینترنت پرسرعت LTE را هم تقویت می کنند. در اصطلاح انگلیسی به این دستگاه ها mono band گفته میشود. لازم به ذکر است قیمت این دستگاه ها نسبت به دستگاه های مشابه دوباند و سه باند ارزانتر می باشد. مثلا در حال حاضر قیمت یک پکیج کامل تک باند حدود سه میلیون تومان می باشد. درضمن جهت نصب یک دستگاه تقویت آنتن موبایل تک باند از آنتن هایی استفاده می شود که یک باند راپوشش میدهند و بهترین آنتنی که جهت دریافت و ارسال سیگنال در پشت بام پیشنهاد میشود آنتن یاگی است. نصب این سیستم نیازی به تنظیمات خاصی ندارد و توصیه می شود پس از نصب جهت آنتن گیرنده به سمت دکل مخابراتی تنظیم نشود.

لازم به ذکر است که دستگاه های تک باند معمولا با آنتن سرخود امنی عرضه می شوند. گین یا بهره توان این دستگاه ها معمولا مابین عدد 65 تا 70 DB می باشد.

مجددا تاکید میکنیم که این دستگاه ها جهت استفاده در محیط داخل شهری در حال حاضر کیفیت خوبی ارائه نمیدهند.  این دستگاه ها انواع مختلفی دارد که در تصویرهای زیر چند نمونه از دستگاه های تک باند در فرکانس نهصد مگاهرتز را می بینید:

مشخصات فنی دستگاه تقویت آنتن دهی تک باند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع