دستگاه تقویت آنتن موبایل دو باند


دستگاه تقویت کننده آنتن دوباند پرکاربرد ترین و پر فروش ترین دستگاه در بین کاربران ایران و جهان می باشد به این دلیل که این دستگاه مکالمه و اینترنت را به طور همزمان و با کیفیت عالی ارائه می دهد. اصطلاح دوباند مشخصاً یعنی اینکه دو باند از سه باند کاربردی مورد استفاده اپراتورهای موبایل را تقویت می کند که دو باند ذکر شده در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال دستگاه دوباند مصرفی در ایران شامل باندهای 900 و 1800 می باشد و دستگاه دوباند مصرفی در کشور عراق شامل باندهای 900 و 2100 می باشد. بسیاری از مشتریان که این دستگاه را از خارج از کشور تهیه میکنند متاسفانه به دلیل عدم آگاهی فرکانسی کارایی لازم را نمیتوانند بگیرند. باید روی دستگاهی که خرید می کنید کلمات GSM  و DCS درج شده باشد.

مشخصات فنی یک نمونه دستگاه دوباند برای خانه ، مطابق تصویرزیر می باشد:

 

گین دستگاه های تقویت آنتن دوباند معمولا بین 65 تا 75 DBm می باشد.

در اصطلاح انگلیسی به این دسته Dual Band گفته می شود.

قیمت فروش این پکیج در بازار ایران حدود4 تا 5 میلیون می باشد.

تفاوت دستگاه های تقویت موبایل دوباند معمولا بر اساس شرکت سازنده ، گین سیگنال ، توان خروجی و قابلیت تنظیم گین می باشد. که بر اساس این تفاوت ها قیمت دستگاه ها متفاوت می باشد. قابلیت تنظیم بهره دستگاه  یک ویژگی متمایز برای این پکیج ها می باشد

آنتن مورد استفاده به عنوان آنتن گیرنده برای دستگاه های دوباند معمولا آنتن لگاریتمی یا LPDA می باشد و جهت ارسال سیگنال پس از تقویت معمولا از آنتن پنل استفاده می شود.

با توجه به اینکه اینترنت نسل چهارم 4G در اغلب کشورها در فرکانس 1800 ارائه می شود ، بنابراین یکی از مزیت های مهم دستگاه دوباند این است که مکالمه و بهترین اینترنت را به ظور همزمان در اختیار مشترک قرار می دهد.

در تصویر زیر چند نمونه ازدستگاه های تقویت آنتن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع