آیا دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل واقعا کار می‌کند؟

آیا دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل واقعا کار می‌کند؟


برای پاسخ به این پرسش که آیا دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل واقعا کار می‌کند، باید ابتدا بدانیم که اصلا تقویت کننده‌ها چگونه دستگاه‌هایی هستند و کارکرد آنها چگونه است؟

دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل چیست و چگونه کار می‌کند؟

تقویت‌کننده‌های سیگنال موبایل دستگاه‌هایی هستند که با تقویت سیگنال فرکانس حامل، قدرت سیگنال ضعیف را فراهم می‌کنند. به دلیل وجود نقاط مرده متعدد که در آن سیگنال وجود ندارد یا سیگنال بسیار ضعیفی وجود دارد، تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه به ارائه دهندگان شبکه بی سیم کمک می کنند تا پوشش را در چنین مناطقی بهبود بخشند.

بنابراین در اصل از تقویت کننده های سیگنال برای تقویت دریافت شبکه در مناطق ضعیف شبکه استفاده می شود. در حالی که چنین تجهیزاتی توسط اپراتورهای مخابراتی برای بهبود دریافت شبکه در مناطقی که موقعیت‌یابی دکل شبکه اختصاصی دشوار است استفاده می‌شود، تقویت‌کننده‌ها و تکرارکننده‌های شخص ثالث هستند که مطابقت ندارند و تداخل شدیدی در باندهای فرکانس مجاز اختصاص داده شده به مخابرات ایجاد می‌کنند و تأثیر می‌گذارند.

اهمیت سیگنال مطلوب در تلفن همراه

اکنون که بسیاری از ما از خانه کار می کنیم، مناطقی که از نظر آنتن دهی مرده هستند بسیار برای کار و زندگی ما آزاردهنده هستند. اگر در خانه خود سیگنال سلولی ضعیفی دارید یا هیچ سیگنال سلولی ندارید، یک تقویت کننده سیگنال سلولی واقعا می تواند کمک کند.

اصل اساسی تقویت کننده های سیگنال ساده است: یک آنتن بزرگ بهتر از یک آنتن کوچک است. آنها به جای تکیه بر آنتن کوچک تلفن شما، سیگنال تلفن همراه را با استفاده از یک آنتن بزرگ در پنجره یا خارج از خانه (یا ماشین) شما می گیرند، سپس آن سیگنال را از طریق دستگاهی که آن را تمیز و تقویت می کند، عبور می دهند و از طریق یک پخش کننده مجدد در داخل خارج می شوند.

 

آیا به تقویت کننده سلولی نیاز دارید؟

تقویت کننده آنتن موبایل زمانی بیشترین کمک را می کند که سیگنال ضعیفی داشته باشید، اما نه مطلقاً بدون سیگنال. در جایی که تلفن شما میله‌ها را نشان می‌دهد، صنعتگران بی‌سیم سیگنال را در -dBm اندازه‌گیری می‌کنند. عددی بالاتر از 90-dBm (مانند 80- یا 70-) یک سیگنال قوی است. پایین‌تر از -110dBm پایین بیایید و قطعا سیگنال ضعیفی است. کمتر از -120dBm و در نگه داشتن هر سیگنالی مشکل خواهید داشت. اپلیکیشن‌هایی مانند CellMapper می‌توانند سیگنالی را که در گوشی خود دریافت می‌کنید به شما نشان دهند.

قدرت سیگنال

تقویت کننده آنتن موبایل
این نمودار رابطه بین قدرت سیگنال و سرعت LTE را نشان می دهد
یک ترفند کلیدی وجود دارد که می توانید قبل از سرمایه گذاری در تقویت کننده خانه امتحان کنید. همه اپراتورهای بی سیم اکنون تماس Wi-Fi دارند، بنابراین می توانید تلفن خود را به شبکه Wi-Fi خانگی خود متصل کرده و تماس تلفنی برقرار کنید. متأسفانه، ما متوجه شده ایم که T-Mobile با ارسال پیام های تصویری و چت های گروهی از طریق Wi-Fi مشکل بزرگی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسارتباط با ماواتساپ