تقویت کننده آنتن چگونه کار میکند؟

تقویت آنتن دهی موبایل

تقویت آنتن موبایل از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

آنتن در فضای باز

آنتن داخلی

تقویت کننده آنتن موبایل

آنتن در فضای باز معمولاً در نزدیکی پنجره یا سقف نصب می شود که سیگنال سلول از همه قوی تر است. این آنتی است که مستقیماً با دکل مخابراتی ارتباط برقرار می کند.بعضی از آنتن ها همه جهته هستند در حالی که برخی دیگر جهت دار هستند.

Omnidirectional به معنای دریافت و ارسال سیگنال به تمام جهات است. این به آنها امکان می دهد تا در بیش از یک مکان – و از بیش از یک حامل – با دکل مخابراتی ارتباط برقرار کنند.جهت دار به این معنی است که آنها باید برای رسیدن به بهترین نتیجه با یک دکل مخابراتی نزدیک تراز شوند.آنتن های جهت دار برای تنظیم و محدود کردن شما به یک دکل خاص ، زمان و تلاش بیشتری می گیرند. با این حال ، آنها پیوند محکم تری با یک دکل مخابراتی ارائه می دهند ، بنابراین در مسافت های طولانی تر کار می کنند.آنتن داخلی آنتی است که با دستگاه تلفن همراه شما ارتباط برقرار می کند.آنها معمولاً بهینه شده اند تا قدرت سیگنال را از همه جهات حتی فراهم کنند. این بدان معنی است که در صورت امکان باید در نزدیکی مرکز خانه یا محل کار قرار گیرند.تقویت کننده آنتن موبایل سیگنال های ضعیف بیرونی می گیرند ، سر و صدا و تداخل را کاهش می دهند و با قدرت بالاتر آنها را در داخل پخش می کنند.

یافتن تقویت کننده آنتن موبایل مناسب برای شما

در این مرحله ، شما اطلاعات کافی برای شروع مقایسه مدلهای تقویت کننده آنتن موبایل خاص برای یافتن بهترین مدل برای نیازهای خود دارید.اکنون فقط باید از خود چند سوال بپرسید تا سوالی درست را انجام دهید. بنابراین ارزش دارد با پرسیدن سوالات زیر چند نکته را در ذهن داشته باشید:

 آیا شما نیاز به پشتیبانی از یک دستگاه یا چندین دستگاه دارید؟

برخی از تقویت کننده آنتن موبایل به دستگاه های منفرد اختصاص داده می شوند در حالی که برخی دیگر برای کار با چندین تنظیم شده اند.

آیا این دستگاه ها روی یک شرکت مخابراتی یا چند مخابراتی قرار دارند؟

اگر در منزل یا اتومبیل خود تنها یک شرکت مخابراتی دارید ، می توانید با یک آنتن جهت دار مخصوص حامل (به جای یک جهت همه کاره) بروید. در غیر این صورت ، باید روی یک گزینه همه جهته تمرکز کنید.

آیا در جاده خواهید بود یا در خانه؟

بدیهی است ، اگر به دنبال سیگنال بهتری در جاده یا محل اردوگاه مورد علاقه خود هستید ، به دنبال گزینه تقویت کننده آنتن موبایل وسیله نقلیه هستید.اگر خانه شما دارای مناطق مرگبار سیگنال آزار دهنده است ، گزینه های خانه و دفتر مناسب شما هستند

چقدر باید سطح را بپوشانید (یعنی منطقه مرده چقدر بزرگ است)؟

هر چقدر متر مربع از سلول افزایش یابد ، هزینه آن بیشتر است.اگر خانه شما 1500 متر مربع است ، پس نیازی نیست که تا مدل 5000 متر مربع بروید. اما اگر می خواهید سیگنالی را به انبار از راه دور خود منتقل کنید ، شاید شما به مدل پوشش بزرگتری نیاز داشته باشید.

سیگنال بدون تقویت کننده آنتن موبایل چقدر قوی است؟

شما می توانید یک سیگنال ضعیف را تقویت کنید. یک غیر موجود نمی تواند.برای اطمینان از وجود سیگنال ضعیفی که می توانید قبل از سرمایه گذاری در واحدی که نمی تواند مشکل سیگنال سلول شما را برطرف کند ، از حالت آزمایش درست در تلفن خود استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع