درباره تقویت آنتن موبایل

تقویت آنتن موبایل

1. تقویت کننده های سیگنال سلول چگونه کار می کنند؟

اساساً ، سه مرحله برای نحوه کار وجود دارد. و هر قسمت به معنای واقعی کلمه ، قسمت متفاوتی از دستگاه را نشان می دهد. ابتدا دستگاه سیگنال ضعیف تلفن همراه شما را پیدا می کند. دوم ، آن را افزایش می دهد. سوم ، پخش مجدد آن را در ناحیه نزدیک دستگاه انجام می دهد.

مرحله 1: آنتن خارجی

در مرحله 1 ، سیگنال موجود در تلفن همراه توسط آنتن خارجی دریافت می شود. این یک قسمت مستقل از دستگاه است که در قسمت بیرونی خانه قرار گرفته است. سیگنالی که تلفن شما از آن استفاده می کند را پیدا می کند. فرقی نمی کند که سیگنال 3G باشد یا 4G LTE. بسته به مدل تقویت آنتن موبایل ای که دارید ، دو نوع مختلف آنتن خارجی وجود دارد. یکی آنتن همه جهته و دیگری آنتن یک جهته نامیده می شود.تفاوت این دو در این است که یکی توانایی اسکن سیگنال ها را با زاویه 360 درجه (omni) دارد. دیگری فقط می تواند با زاویه 45 درجه (uni) اسکن کند و به شکل مثلث است. با این حال ، این بدان معنی نیست که یکی بهتر از دیگری است. آنها به سادگی برای اهداف مختلف استفاده می شوند. در حقیقت ، تقویت آنتن موبایل با قابلیت uni می توانند در مقایسه با همه موارد به دورتر از سیگنال ها برسند. خانه هایی که از تقویت آنتن موبایل با قابلیت های uni استفاده می کنند معمولاً فقط یک حامل با یک سیگنال واقعا ضعیف دارند. خانوارهایی که از تلفن های مجهز به حامل های متعدد با سیگنال های مناسب به خوب برخوردار هستند ، معمولاً از تقویت کننده آنتن موبایل هایی با قابلیت های همه کاره استفاده می کنند.

مرحله 2: تقویت کنند آنتن موبایل

هنگامی که آنتن خارجی سیگنال را گرفت ، به تقویت کننده آنتن موبایل ارسال می شود. و تقویت کننده خوب آن را تقویت می کند. این یک قطعه مربع یا مستطیل شکل است که در داخل خانه قرار دارد ، گاهی اوقات به دیوار یا داخل کمد متصل است. بسته به چیدمان منزل خود هر آنچه را ترجیح می دهید. گاهی اوقات به این قسمت از تقویت کننده آنتن موبایل ، تقویت آنتن موبایل سلولی گفته می شود. قدرت آمپلی فایر به نوع خرید شما بستگی دارد. آنها می توانند طیف گسترده ای از فواصل را طی کنند. محدوده برخی از آنها به 200 متر مربع و برخی دیگر تا 1000 متر مربع است.

مهم نیست که چه نوع تقویت کنندهآنتن موبایل باشد ، همه آنها به یک شکل اندازه گیری شده اند. با خروجی دسی بل (دسی بل). شاید یادتان باشد که در کلاس علوم درباره دسی بل یاد گرفته اید. این بدان معنی است که سیگنالهای سلولی فقط با استفاده از امواج رادیویی فقط در طیف رادیویی کار می کنند. در حقیقت ، فرکانس های سلولی امواج رادیویی هستند. اکثر مردم این را نمی دانند.

تقویت کننده آنتن موبایل در خانه

برای اینکه فقط برای لحظه ای فنی شوید ، اینها سیگنال های تلفن همراه است که برای شما و تلفن شما اعمال می شود. وقتی میله های کامل خدمات دارید ، -50 دسی بل است. وقتی هیچ سرویسی ندارید ، این -120 دسی بل است. برای داشتن یک دیدگاه بیشتر ، سود 60+ دسی بل همان چیزی است که یک تقویت کننده آنتن موبایل خانگی استاندارد باید ایجاد کند. این بدان معنی است که دسی بل سیگنال سلول شما را به میزان 60 حرکت می دهد. برخی از آمپلی فایرها در بازار وجود دارند که دارای افزایش 70+ دسی بل هستند. این تقریباً به همان اندازه قدرتمند است که در این برهه از زمان به دست می آیند. با پیشرفت فناوری ، مطمئناً تقویت آنتن موبایل قویتر می شوند.

تقویت آنتن موبایل در ماشین

می توانید تقویت آنتن موبایل خریداری کنید که قرار است هنگام رانندگی در ماشین استفاده شوند. این موارد کاملاً از تقویت آنتن موبایل خانگی برخوردار نیستند ، اما هنوز هم به خوبی کار می کنند. موارد استاندارد سود 25+ دسی بل ایجاد می کنند. مدل های سطح بالا سود 50+ دسی بل را ایجاد می کنند.همچنین لازم به ذکر است که سرعت سیگنال سلول شما به دسی بل تبلیغ شده ممکن است متفاوت باشد. این به عوامل محدودی بستگی دارد. به عنوان مثال خانه یا ساختمان شما از چه موادی ساخته شده است؟ چه چیزی در داخل یا مستقیم در خانه خود دارید که می تواند باعث تداخل سیگنال شود؟ چقدر با نزدیکترین دکل مخابراتی  فاصله دارید؟ همه این موارد می تواند در اثربخشی تقویت کننده آنتن موبایل شما تأثیر بگذارد. قبل از خرید یکی ، صحبت با کسی را که در مورد این چیزها می داند در نظر بگیرید. کارشناسان مجاز افزایش سیگنال وجود دارند که می توانید با آنها صحبت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا میزان خواندن دسی بل خود را ارزیابی کنید و به شما اطلاع می دهند که از تقویت کننده آنتن موبایل در خانه خود انتظار دارید.

مرحله 3: آنتن داخلی

و سرانجام ، به آنتن داخلی می رسیم. هنگامی که آمپلی فایر کار خود را انجام داد ، سیگنال به اینجا ارسال می شود. این یک جز component مستقل دیگر از کیت تقویت کننده آنتن موبایل شما است که در مجموع سه جز components دارد. این بخشی از دستگاه است که سیگنال را در سراسر خانه شما افزایش و پخش می کند. آنتن های داخلی دو نوع هستند. یکی آنتن پانلی و دیگری آنتن قارچی نامیده می شود. تفاوت بین آنها مربوط به نحوه پخش مجدد سیگنال است. یکی هرچه به آن نزدیکتر باشید (پنل) قوی تر است و دیگری سیگنال را به همان اندازه توزیع می کند (قارچی).

تنوع پنل معمولاً روی دیوار نصب می شود. خانه هایی که از این نوع استفاده می کنند معمولاً می خواهند سیگنال در یک اتاق یا منطقه خاص قوی ترین باشد. شاید یک اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن ، یک دفتر خانه ، مواردی از این دست. سیگنال سلول قوی ترین در مجاورت آنتن صفحه است.

هنوز از اتاقی که در آن است پخش می شود ، مستقیماً در اطراف آن قوی ترین است. تنوع قارچی معمولاً روی سقف نصب می شود. افرادی که از این نوع استفاده می کنند می خواهند تا حد ممکن سیگنال در خانه به طور مساوی توزیع شود. به جای اینکه در یک اتاق خاص باشد.

هنگام خرید تقویت آنتن موبایل یا تقویت کننده آنتن موبایل ، متوجه خواهید شد که تولیدکنندگان خاصی آنتن پنل یا قارچی را ترجیح می دهند. ما ترجیح می دهیم آنتن های قارچی را به مشتریان خود ارائه دهیم. تجربه ما نشان داده است که  طور کلی ، بهترین راه برای رفتن است.

اکنون می دانید تقویت کننده آنتن موبایل چگونه کار می کنند؟

اکنون که از سه مرحله کارکرد تقویت کننده آنتن موبایل آگاه هستید ، می توانید یک تصمیم تحصیل کرده بگیرید. تصمیمی در مورد نوع تقویت کننده آنتن موبایل که می خواهید بخرید. تمام کارهای بزرگی که می تواند برای شما انجام دهد را به خاطر بسپارید! دیگر خبری از استقبال بد ، اینترنت کند ، نوشتارهای عقب مانده ، کیفیت تماس نامناسب و مکالمه افتاده است. اوه بله ، همچنین هیچ هزینه ماهانه یا تماسی با خرید یکی وجود ندارد. همچنین به یاد داشته باشید که بسته به موقعیت مکانی شما ، مدل های گران قیمت گاهی اوقات برای افرادی که در مناطق مرده زندگی می کنند (مناطقی که تقریباً هیچ سیگنالی ندارند یا سیگنال ندارند) لازم است. کمی تحقیق کنید یا با ما تماس بگیرید و ما شما را به مدل مناسب شما هدایت می کنیم.یک چیز دیگر. برخی از افراد به اشتباه معتقدند که این دستگاه ها در واقع سیگنال سلول خود را ایجاد می کنند. مرتب کردن مانند یک نقطه اتصال فای. این نحوه کار آنها نیست. آنها به سادگی سیگنال های سلول موجود را تقویت و باز پخش می کنند. و آنها از Wi-Fi عمومی در خانه شما که از روتر شما می آید ، پشتیبانی نمی کنند. آنها فقط از طریق تقویت آنتن موبایل شما سرعت اینترنت را بهبود می بخشند.

حال اجازه دهید به چند سوالات دیگر پاسخ دهیم.

آیا تقویت کننده  آنتن موبایل تمام اپراتور ها را ساپورت میکند؟

مهم نیست که با کدام شرکت تلفن همراه هستید. ایرانسل،همراه اول،رایتل،تالیا،شاتل هر چه باشد. همه تقویت کننده های آنتن تقریباً با هر شرکت مخابراتی شبکه کار می کنند.

تقویت کننده Single Carrier چیست؟

هنگامی که تقویت آنتن موبایل سلولی برای اولین بار به صحنه آمدند ، برخی از آنها برای کار به طور خاص با شبکه های خاص ساخته شدند. به عنوان مثال یک تقویت کننده آنتن موبایل فقط همراه اولرا ساپورت کند اگرچه برخی هنوز هم وجود دارند ، اما با پیشرفت تکنولوژی در صنعت مورد پسند واقع شده اند. نصب و راه اندازی آنها معمولاً در مقایسه با تقویت کننده آنتن موبایل استاندارد دشوارتر است. وقتی بیشتر تقویت کننده ها با هر حامل کار می کنند ، به چنین محصولی زیاد احتیاج ندارید

آیا تقویت کننده آنتن موبایل برای کار به اینترنت نیاز دارد؟

نه. آنها مستقل از هرگونه اینترنت ثابت یا اتصال WiFi کار می کنند.

تقویت کننده آنتن موبایل چگونه در خارج کار می کنند؟

در واقع ، آنها معمولاً در خارج کار نمی کنند. آنها برای تقویت آنتن موبایل در یک منطقه مشخص طراحی شده اند.

آیا همسایه من می تواند از دستگاه تقویت آنتن موبایل من استفاده کند؟

نه انها نمیتوانند. تقویت کننده های آنتن موبایل برای جلوگیری از این اتفاق طراحی شده اند. دستگاه ها فقط در فضای محدودی که نصب شده اند کار می کنند. اگر همسایه شما بخواهد از سیگنال تقویت شده شما بهره مند شود ، باید به خانه شما بیاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع