آیا دستگاه تقویت آنتن موبایل برای سلامتی مضر است؟

آیا دستگاه تقویت آنتن موبایل برای سلامتی مضر است؟

دستگاه تقویت آنتن موبایل

آیا سیگنال های بی سیم برای سلامتی شما مضر هستند؟ آیا دستگاه تقویت آنتن موبایل ایمن هستند؟

تلفن‌های همراه، وای‌فای و دستگاه تقویت آنتن موبایل زندگی ما را بسیار آسان‌تر کرده‌اند، اما آیا خطری برای سلامتی ما ایجاد می‌کنند؟ احتمالاً داستان هایی در مورد افرادی شنیده اید که تلفن های همراه را در جیب خود می گذارند و بعداً دچار مشکلات سلامتی می شوند. آیا اینها فقط افسانه، تصادف یا موارد شدید هستند؟

همه چیز بستگی به این دارد که با چه کسی صحبت کنید. تئوری های زیادی وجود دارد، اما اجازه دهید به شواهد علمی نگاه کنیم، و همچنین درباره کارهایی که می توانید برای کاهش خطرات احتمالی انجام دهید، بحث کنیم.

دستگاه های تلفن همراه و برج های سلولی چه چیزی منتشر می کنند؟

تلفن های بی سیم اطلاعات را از طریق سیگنال های فرکانس رادیویی (RF) ارسال می کنند. این سیگنال ها بین آنتن های ثابت یا ایستگاه های پایه ارسال می شوند. ایستگاه های پایه بی شماری در سراسر جهان وجود دارد تا مطمئن شوید دستگاه های شما سیگنال کافی دارند. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) و آژانس‌های دیگر تنظیم می‌کنند که چقدر برج‌ها یا دستگاه‌ها مجاز به انتشار هستند تا از مردم در برابر خطرات بهداشتی مرتبط با RF محافظت کنند.

قرار گرفتن در معرض RF نسبتاً کم است. FCC بیان می کند که قرار گرفتن در معرض فرکانس رادیویی بر روی زمین از برج های سلولی بسیار کمتر از محدودیت های ایمنی است. اگرچه، اگر به ایستگاه پایه نزدیک باشید، نوردهی RF بیشتری وجود دارد زیرا سیگنال بسیار قوی تر است. با دور شدن از ایستگاه پایه، سیگنال ضعیف تر می شود. به طور مشابه، قرار گرفتن در معرض RF نیز هر چه از دستگاه های سلولی دورتر باشید، کاهش می یابد.

در مورد تابش چطور؟

وای‌فای، تلفن‌های همراه، دستگاه تقویت آنتن موبایل، رایانه‌ها، بلندگوهای بلوتوث و سایر دستگاه‌ها همگی نوعی تشعشع به نام EMF غیریونیزان ساطع می‌کنند. تشعشعات غیریونیزان توسط FDA، EPA و سایرین کمتر مضر هستند. نوع دیگری از تابش به نام یونیزه کننده EMF در پرتوهای فرابنفش (UV) و اشعه ایکس یافت می شود. بسیاری از مردم به اشتباه پرتوهای یونیزان را با ارتباطات بی سیم مرتبط می دانند. این تابش پتانسیل آسیب رساندن به سلول ها و DNA شما را دارد. FDA بیان می کند که پرتوهای یونیزان یک میلیارد برابر بیشتر از پرتوهای غیریونیزان انرژی دارند.

سازمان جهانی بهداشت، موسسه ملی سرطان و سایر منابع بیان می‌کنند که تنها داده‌های قطعی مربوط به اثرات سلامتی ناشی از تابش فرکانس رادیویی یا تشعشعات غیریونیزان افزایش دمای بدن است.

مطالعات دیگری بر روی تشعشعات غیریونیزان انجام شده است و احتمالاً خطر کمی را مشخص کرده است.

تقویت سیگنال موبایل

آیا سیگنال های وای فای برای سلامتی خطرناک هستند؟

هنگامی که روتر بی سیم ما روشن است، فرض می کنیم که همیشه در حال ارسال و دریافت اطلاعات است، اما در واقعیت، این دستگاه ها کمتر از 1٪ مواقع داده ها را منتقل می کنند.

علاوه بر این، سیگنال‌های فاصله بین دستگاه‌ها هنگام استفاده از سیگنال WiFi نسبتاً کوتاه است و بنابراین نیازی به قوی بودن ندارند. بنابراین تابش کمتری از خود ساطع می کنند. قدرت سیگنال ها با دورتر شدن از شما کاهش می یابد. احتمالاً ایده خوبی است که در صورت امکان همیشه در مسیر سیگنال ننشینید.

 

آیا تقویت کننده های سیگنال سلولی خطراتی برای سلامتی دارند؟

انرژی ساطع شده از تقویت کننده سیگنال بسیار کمتر از انرژی ساطع شده از تلفن همراه است. ریپیترها یا تقویت کننده ها کمتر از 10 میلی وات برق مصرف می کنند. همچنین با دور شدن از دستگاه، سیگنال به سرعت محو می شود. در واقع، تقویت‌کننده تلفن همراه می‌تواند میزان تشعشعات تلفن همراه شما را با ارائه سیگنال قوی‌تر کاهش دهد.

برای کاهش بیشتر قرار گرفتن در معرض، بیشتر از آنچه نیاز دارید، تقویت کننده سیگنال نخرید. اگر خانه ای به مساحت 2000 فوت مربع دارید، خانه ای به مساحت 5000 فوت مربع نخرید فقط به این دلیل که فکر می کنید سیگنال ممکن است قوی تر باشد.

 

چگونه می توانم ریسک خود را به حداقل برسانم؟

با توجه به ساخت برج‌های بیشتر و بیشتر و اتکای ما به دستگاه‌های بی‌سیم برای همه چیز، انجام اقدامات احتیاطی ایده بدی نیست.

اگر ساعت ها با تلفن یا رایانه خود کار می کنید، احتمالاً نسبت به فردی که فقط چند تماس تلفنی برقرار می کند در معرض خطر بیشتری قرار دارید.

ممکن است تعداد دستگاه هایی که اطراف شما را احاطه کرده اند نیز تفاوت داشته باشد. اگر در خانه هستید و یک یا دو دستگاه به برق وصل دارید، خطر کمتر از کلاسی است که ده‌ها لپ‌تاپ و روتر وای‌فای وصل کرده‌اید.

با اتصال دستگاه های خود با سیم به جای اتکا به WiFi برای همه چیز، خطر خود را کاهش دهید. همچنین، هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید، روتر یا تقویت کننده سیگنال خود را خاموش کنید.

هنگام استفاده از تلفن همراه یا لپ تاپ، آن را دورتر از بدن خود نگه دارید. سازندگان تلفن همراه در واقع این موارد را در دفترچه راهنمای کاربر می نویسند. لپ تاپ یا تبلت را به جای اینکه روی پای خود قرار دهید، روی میز خود قرار دهید.

با تلفن همراه خود به خواب نروید در واقع، آن را در اتاق دیگری قرار دهید، آن را به حالت هواپیما تغییر دهید یا آن را خاموش کنید.

هنگام راه‌اندازی تقویت‌کننده سیگنال، متوجه شوید که سیگنال از کدام جهت وارد خانه شما می‌شود، تقویت‌کننده خود را در آن منطقه و دستگاه‌هایتان را در صورت امکان تقریباً نزدیک به تقویت‌کننده قرار دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسارتباط با ماواتساپ