خرید آنتن تقویتی موبایل


آنتن تقویتی موبایل چیست؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی ارتباطات در دهه گذشته امروزه نیاز به برقراری ارتباط از طریق تلفن‌های همراه یک مسئله مهم به حساب می‌آید به گونه‌ای که اکثر کار ها نظیر تراکنش‌های بانکی،معاملات و… با تلفن انجام می‌پذیرد؛ اما بنا به شرایط خاص مانند وجود ساختمان های بلند،وجود شیب در منطقه،عدم وجود BTS،وجود دکل‌های برق فشار قوی، وجود نویز و …. در منطقه باعث ضعف در سیگنال شده و موجب کاهش کیفیت مکالمه و در اکثر مواقع نمی توان ارتباط برقرار کرد.

از زمان اختراع تا همه گیرشدن این وسیله شاید 50 سال نگذشته باشد. اما در همین مدت کوتاه چیزی حدود 70 درصد از سهم ارتباطات را به خود اختصاص داده است. در ادامه این مقاله به بررسی تقویت کننده آنتن موبایل می پردازیم. اگر تمایل دارید در ارتباط با تقویت آنتن موبایل خانگی و تقویت آنتن خودرو اطلاعات کسب کنید با متخصصان ما در ارتباط باشید.
امروزه با ساخته و ساز های که در شهر ها صورت گرفته آنتن دهی مناطق مسکونی از جمله آپارتمان ها بسیار ضعیف شد ، این مشکل با خرید یک دستگاه تقویت آنتن موبایل کوچک می توانید این مشکل را حل کنید

تلفن همراه چیست؟

در تعریف این دستگاه می توانیم بگوییم یک گیرنده کوچک رادیوئی است که صدا و تصویر را دریافت و تبدیل به سیگنال های رادیویی می کند. سپس به آنتن مرکزی ارسال می نماید. امروزه تلفن همراه جزء لاینفک زندگی افراد شده و تا دورترین نقاط نیز می توان اثری از آن یافت. با توجه به پیشرفت تکنولوژی از تلفن همراه نه تنها به عنوان یک وسیله ارتباطی بلکه به عنوان یک ابزاری که خیلی از کارهای دیگر را نیز انجام می دهد می توان نام برد.

شاید به جرأت بتوان گفت که تماس تلفنی آخرین کاری است که می توان با این وسیله انجام داد. امروزه با فراگیرشدن اینترنت و روی کار آمدن برنامه و اپلیکیشن های مختلف دارنده یک تلفن همراه می تواند از منزل کلیه کارهای خود را به آسانی انجام دهد. پرداخت قبوض، اقساط، گرفتن بلیط وسایل نقلیه عمومی، اطلاع از وضعیت راه ها و دیگر امور که به راحتی انجام آن امکان پذیر می باشد. البته گاها نیاز به آنتن تقویتی موبایل هم می باشد.

 

تقویت کننده امواج موبایل
اهمیت استفاده از تقویت آنتن موبایل

وجود ضعف در شبکه باعث ضعف در برقراری ارتباط،ارسال پیامک و انتقال داده ها می شود.دستگاه تقویت کننده آنتن دستگاهی است که به حل این مشکلات کمک می کند. این دستگاه‌ها که به تکرارکننده سیگنال موبایل نیز معروف هستند که با تکرار سیگنال های ضعیف به تقویت آن ها می پردازد.برای برقراری ارتباط بین تلفن همراه و ایستگاه شبکه مخابرات باید دو ابتدا تلفن همراه سیگنال مناسبی را از BTS دریافت کند.  سپس تلفن همراه سیگنال مناسبی را برای BTS ارسال کند.

به سیگنالی که ازBTS توسط موبایل دریافت می شود downlink و به سیگنالی که از موبایل به BTS ارسال می شود uplink گفته می شود. هنگامی ما یک ارتباط سالم خواهیم داشت که هر دو سیگنال downlink و uplink ارسال و دریافت شود. اگر در دریافت یا ارسال هر یک خطایی رخ دهد ارتباط از بین خواهد رفت. دستگاه تقویت آنتن موبایل این سیگنال‌ها را تقویت کرده و باعث ایجاد ارتباط بهتر و با کیفیت خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماسارتباط با ماواتساپ