ترفند افزایش تقویت سیگنال امواج موبایل

برای افزایش آنتن دهی موبایل خود روش هایی را برایتان در زیر آورده ایم که با عث افزایش و تقویت آنتن موبایل می شود

1 -از بین بردن موانع سیگنال امواج فرکانس آنتن گوشی موبایل

2 – با استفاده از برنامه هایی مثل open signal میتوانید به نزدیک ترین دکل های مخابراتی متصل شوید

3 – با استفاده از کد *3001#12345#*

4 – پر بودن شارژ گوشی همراه باعث میشود سیگنال بهتری دریافت کند

5 – گوشی همراه را طوری در دستتان بگیرید که جلوی آنتن گوشی همراه نگرفته باشید

6 – پیدا کردن جایی مناسب برای دسترسی به شبکه انتن موبایل

7 : تعویض اپراتور

8 – استفاده از وای فای برای برای تماس صوتی

9 : استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل برای رفع مشکلات آنتن دهی و اینترنت همراه

برای افزایش و تقویت آنتن دهی موبایل روش های بالا را تست کنید که ممکن است کار کند و باعث افزایش آنتن دهی موبایل شما شود و ممکن است کار نکند

و روش هایی که برای تقویت آنتن موبایل در این وبسایت موبایل ریپیتر ذکر شد هیچ ارجعیت خاصی نسبت به یک دیگر ندارند و اگر هم موردی بود در بخش تقویت کننده آنتن موبایل ذکر کرده ایم

چگونه می توانم دستگاه تقویت آنتن موبایل صحیح را برای شرکت و خانه خود انتخاب کنم؟

هر اپراتور تلفن همراه از فرکانس های خاص تلفن همراه برای تماس های GSM استفاده می کند. ما این داده ها را برای هر کشور جمع آوری کرده ایم و لیستی از مدل ها را تهیه کرده ایم که دقیقاً مناسب اپراتور شما هستند. همچنین ، در کاتالوگ ما تعداد زیادی تکرار کننده وجود دارد که از مدل های پایه برای حدود 100 مترمربع تا 3000 متر مربع شروع می کنند. برای یافتن تکرار کننده مناسب برای اپراتور و خانه خود ، به سادگی از فرم جستجوی ما در بالا استفاده کنید یا با تیم فروش ما تماس بگیرید.

حالت خواب دستگاه تقویت آنتن موبایل

حالت خواب تکرار کننده هنگامی که از آن استفاده نمی شود به حالت خواب می رود. به کاربران خود اجازه می دهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

صفحه نمایش ال سی دی. نکات مفید ، مراحل راه اندازی و یادداشت های خطا همراه با داده های اساسی در مورد سیستم و کار آن نمایش داده می شوند. راهنمای نصب آسان بدون تنظیمات ، بدون تعمیر و نگهداری فنی. طراحی پلاگین و بازی.

صفحه نمایش LCD با راهنمای راه اندازی. سازگاری با ارائه دهندگان مختلف مدل های جهانی برای همه ارائه دهندگان و انواع سیگنال ها، راه حل های همه در یک. تنظیم سطح سیگنال هیچ تداخلی در شبکه یا سایر کاربران وجود ندارد زیرا سیستم سطح سیگنال را با توجه به شرایط دریافت سیگنال جداگانه تنظیم می کند. به دست آوردن کنترل. حداکثر کارایی تقویت سیگنال به لطف کنترل خودکار افزایش. ایمنی گواهینامه های CE و RoHS. فقط مدلهای دارای گواهی که تداخلی ایجاد نمی کنند ، تابشی منتشر نمی کنند و سر و صدا ایجاد نمی کنند. کیت کامل همه موارد لازم برای نصب و استفاده با یک کیت استاندارد همراه است – نیازی به خرید جداگانه نیست.

1.دستگاه تقویت آنتن موبایل چگونه کار می کند؟

هر مجموعه تکرار کننده استاندارد شامل آنتن در فضای باز ، آنتن داخلی و 10 متر کابل کواکسیال است. آنتن در فضای باز در محلی نصب می شود که سیگنال (منطقی) خوب باشد ، به عنوان مثال در سقف ، نما یا دودکش. از طریق کابل کواکسیال ، سیگنال به ریپیتر موبایل آورده می شود ، که سیگنال را تقویت می کند. سپس آنتن داخلی سیگنال را در داخل پخش می کند. بنابراین شما سیگنال را از خارج وارد می کنید.

تقویت آنتن موبایل

2. لوازم جانبی مختلف چیست؟

یک شماره گیر آنتن در فضای باز 1 سیگنال تلفن همراه را از دکل مخابراتی می گیرد. چندین مدل وجود دارد. اینکه شما به کدام یک نیاز دارید ، از جمله موارد دیگر ، به فاصله تا دکل مخابراتی و کیفیت سیگنال خارجی بستگی دارد.

سیگنال با یک کابل کواکسیال شماره 2 ، که تقویت کننده سیگنال است ، بوستر موبایل آورده می شود.

با یک تنظیم ساده ، آنتن داخلی شماره 3 مستقیماً روی دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل پیچ می شود و سیگنال را به داخل منتقل می کند. همچنین آنتن های داخلی مدل های مختلفی دارند. همچنین امکان استفاده از آنتن داخلی با استفاده از کابل کواکسیال وجود دارد.

3-آیا می توان سیگنال را در چندین فاصله تقویت کرد؟

البته! اگر ساختمانی که قرار است تقویت شود شامل چندین طبقه یا اتاق است ، می توانید چندین آنتن داخلی را به بوستر موبایل متصل کنید (تصویر 2 را ببینید). هرچه یک دستگاه تقویت آنتن موبایل قدرتمندتر باشد ، می توان آنتن های داخلی را نیز متصل کرد. به این ترتیب ، دامنه بیشتری ایجاد می کنید.

تقویت آنتن موبایل

مروری بر حداکثر تعداد آنتن های داخلی نصب شده:

دستگاه تقویت آنتن موبایل 10 dBm 300 متر مربع – حداکثر 1 آنتن داخلی

دستگاه تقویت آنتن موبایل 13 dBm 700 متر مربع – حداکثر 2 آنتن داخلی

دستگاه تقویت آنتن موبایل 15 dBm 1000 متر مربع – حداکثر 3 آنتن داخلی

دستگاه تقویت آنتن موبایل 20 dBm 2000 متر مربع – حداکثر آنتن های داخلی 6/8

تصویر بالا آنتن خارجی شماره 1 و دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل شماره 2 را نشان می دهد. به جای یک آنتن داخلی (تصویر 1 را ببینید) شماره 3 ، تصویر 2 یک مجموعه داخلی برای دو آنتن داخلی شماره 4 را نشان می دهد. سیگنال تلفن همراه همیشه از آنتن در فضای باز به دستگاه تقویت آنتن موبایل با کابل کواکسیال. با استفاده از تقسیم کننده(اسپیلیتر) می توانید چندین آنتن داخلی نصب کنید. این کار را می توانید با استفاده از کابل های کواکسیال نیز انجام دهید. در مثال بالا ، دستگاه تقویت آنتن موبایل برای دو اتاق جداگانه کار می کند. اسپلیتر ها برای دو ، سه یا چهار آنتن داخلی موجود است. همه چیز شامل: تقسیم کننده (اسپیلیتر)، کابل های کواکسیال ، و آنتن های داخلی است.

دستگاه تقویت آنتن موبایل چیست؟

ریپیتر تلفن همراه (همچنین به عنوان تکرار کننده تلفن همراه ، یا تقویت کننده سیگنال تلفن همراه نیز شناخته می شود) دستگاهی است که برای بهبود دریافت تلفن همراه در محیط خارج از منزل استفاده می شود.

تقویت کننده سیگنال دو جهته

یک یا چند آنتن پخش مجدد

تقویت کننده های تلفن همراه اغلب در داخل ساختمان ها نصب می شوند و برای نادیده گرفتن میرایی سیگنال RF ناشی از مصالح ساختمانی ، برای آوردن سیگنال از خارج به داخل سازه استفاده می شوند. سیستم های تقویت کننده تلفن همراه در داخل ساختمان معمولاً از یک آنتن گیرنده در فضای باز برای انتقال و دریافت سیگنال از نزدیکترین سیگنال تلفن همراه استفاده می کنند. آنتن گیرنده در فضای باز از طریق کابل کواکسیال به یک واحد تقویت کننده متصل می شود که سیگنال را تقویت می کند و از طریق یک یا چند آنتن داخلی مجدداً آن را به صورت محلی انتقال می دهد و قدرت سیگنال را در داخل ساختمان بهبود می بخشد.

از دستگاه های تقویت انتن موبایل کوچکتر در داخل وسایل نقلیه ، قایق ها و وسایل تفریحی نیز استفاده می شود تا میزان استقبال کاربران را بهبود بخشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مدار ها و آنتن های تقویت کننده تلفن همراه ، راهنمای تقویت کننده تلفن همراه ما را بخوانید.

عملکرد تکرار کننده های تلفن همراه چگونه است

جز فعال تکرارکننده های تلفن همراه تقویت کننده سیگنال دو جهته است. یک تقویت کننده دو جهته سیگنال را در دو جهت uplink و downlink تقویت می کند. با این کار تلفن های همراهی که توسط آنتن های پخش مجدد پخش می شوند ، می توانند داده ها را از برج های سلول نزدیک ارسال و دریافت کنند.

تقویت کننده دو جهته معمولاً شامل اجزای زیر است:

اسپلیتر یا تقسیم کننده قدرت برای تقسیم سیگنال به چندین باند.

فیلترهای دوبلکسر برای جدا کردن بلوک های اتصال و پایین آمدن در باند ها.

سیگنال گیرنده کافی

همه تقویت کننده های RF از سیگنال اهدا کننده به کف سر و صدای موجود اضافه می کنند. از نویز اضافی اضافه شده توسط تقویت کننده به عنوان “شکل سر و صدا” آن یاد می شود. برای بیشتر آمپلی فایرها این مقدار بین 6 دسی بل تا 8 دسی بل است. برای اینکه یک تکرار کننده سلولی به درستی کار کند ، نسبت سیگنال به نویز سیگنال دهنده باید بیشتر از رقم نویز تقویت کننده باشد. بدون وجود سیگنال کافی در محل آنتن دهنده ، هیچ سیگنال بهبود یافته ای توسط کاربران تجربه نخواهد شد.

چه عواملی باعث ضعف سیگنال می شود؟

کیفیت سیگنال چه در حالت نشسته ، پیاده روی یا رانندگی می تواند متفاوت باشد. ساختمان ها ، تونل ها و زمین می توانند سیگنال را تحت تأثیر قرار دهند. اما اگر در یک مکان بمانید می توان پیش بینی کرد. مناطقی که در خانه یا محل کار شما هستند برای پذیرایی از تلفن همراه بهتر از مناطق دیگر هستند.

محیط اطراف

ما در برخی از انواع انسداد برای کیفیت سیگنال خوب مانند تپه ها و ساختمان ها صحبت کرده ایم ، اما ، مصالح ساختمانی ، موقعیت داخل ساختمان ، ابرها و حتی درختان همه می توانند بر عملکرد تلفن همراه شما تأثیر بگذارند. بله ، حتی در فصلی از سال نیز بسته به اینکه درختان و بوته ها برگ دارند یا خیر ، سیگنال را تغییر می دهد. هنگام تلاش برای بهبود انتقال سیگنال ، همه این موارد باید در نظر گرفته شود.

فاصله و جهت تا نزدیکترین دکل مخابراتی بیشترین تأثیر را روی سیگنال شما خواهد داشت. برای استفاده یا ادامه استفاده از تلفن همراه باید در محدوده قرار داشته باشید. دامنه می تواند به چند عامل ، قدرت فرستنده دکل ها و قدرت فرستنده در تلفن همراه شما بستگی داشته باشد.

خروجی سیگنال از دکل ها بسیار بیشتر از تلفن شما است. شنیدن برج برای تلفن شما آسان تر از شنیدن صدای برج برای برج است. خروجی تلفن شما بین 0.2 تا 0.6 وات متغیر است. بسته به موقعیت مکانی شما (کلانشهر ، حومه ، روستا) برج می تواند تا 3.0 وات خروجی داشته باشد. به همین دلیل است که ممکن است در تلفن خود تا 5 بار قدرت سیگنال مشاهده کنید اما همچنان برای ادامه مکالمه متصل نشوید.

جهت دکل ها نیز عامل است. سلول های دکل بسیار شبیه یک لانه زنبوری در طراحی قرار گرفته اند. این کار به منظور درک الگوی سیگنال انجام می شود و مکالمه شما به طور همزمان در چندین دکل پخش نمی شود. به همین دلیل ، خروجی برق تلفن شما اغلب تا 0.6 وات کامل متفاوت خواهد بود ، بنابراین شما می توانید هر بار به یک دکل متصل شوید. هنگام تحرک ، یک دکل تماس شما را به دکل مخابراتی بعدی منتقل می کند. این انتقال نباید مشکل ساز باشد اما همه ما می دانیم که می تواند.

مشکل دیگر چالش دکل این است که آنتن در نظر گرفته شده برای پوشاندن مکان شما ممکن است از ارتفاع صحیح برخوردار نباشد یا در جهت صحیح قرار نگیرد. اگر مکان شما استقبال خوبی داشته و تغییر کرده است ، باید از شرکت مخابراتی خود شکایت کنید زیرا یک تکنسین ممکن است ناخواسته باعث نامناسب شدن آنتن شود.

انسداد

موقعیت شما در داخل ساختمان نیز ممکن است بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، یک سقف یا تابلوی فلزی در ساختمان سیگنال های دکل را منحرف کرده و می تواند برقراری یا دریافت تماس را برای شما غیرممکن کند.

آب و هوا

عملکرد هر دستگاه تقویت کننده تلفن همراه به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. باد ، باران ، رعد و برق و یخ همگی اثرات مخربی بر عملکرددکل های مخابراتی دارند. هنگامی که تماس شما توسط دکل ها دریافت می شود ، از طریق اتصال به کامپیوتر ارسال می شود. مشکلات نرم افزاری و اتصال می تواند انتقال را کند یا متوقف کند. برنامه نویسی در تلفن شما به دلیل آب و هوا ممکن است به طور مقطعی خراب باشد.

تراکم، شلوغی

دکل هایی که حجم مکالمه بالایی دارند نیز کیفیت سیگنال را کاهش می دهند ، مکالمات کاهش یافته را افزایش می دهند و ممکن است سیگنال شلوغی را برای تماس گیرنده ایجاد کند. هنگامی که شما به یک دکل متصل شوید ، انتقال باید خوب باشد. اما ، اگر تماس شما به یک دکل که بیش از حد بار دارد منتقل شود ، تماس قطع می شود. زمان شلوغی درایو زمان اصلی برای استفاده از دکل های سلول با حجم بالا است. مسابقات ورزشی و گروهی بزرگ نیز باعث تاخیر در یافتن برج با خط باز خواهد شد.

راه حل ها

آنتن خارجی

چندین آنتن برای برنامه های موبایل ، خانه و دفتر موجود است. آنتن سیگنال شما را فراتر از جغرافیا و انسداد ساختمان بهبود می بخشد ، به طور بالقوه دامنه شما را دو برابر می کند و مکالمات کاهش یافته را کاهش می دهد. آنتن خروجی سیگنال شما را به برج افزایش نمی دهد اما به دریافت و انتقال سیگنال هایی کمک می کند که در غیر این صورت ممکن است به دلیل انسداد از بین بروند.

تقویت کننده سیگنال

تقویت کننده سیگنال میزان خروجی تلفن همراه شما را افزایش می دهد. تقویت کننده بین تلفن همراه و آنتن خارجی متصل می شود. می توان آن را با فندک سیگار در وسیله نقلیه خود و یا با استفاده از آداپتور برق AC / DC برای برق منزل یا محل کار خود تأمین کرد. سیگنال دو جهته برای انتقال و دریافت افزایش می یابد. تقویت کننده را می توان در خانه ، دفتر کار یا هر وسیله نقلیه (قایق ، RV ، ماشین) استفاده کرد.

تکرار کننده های سیگنال

این واحدها زمانی ضروری هستند که آنتن خارجی یا تقویت کننده سیگنال مشکلی را برطرف نکند. تکرار کننده سیگنال تلفن همراه را گرفته و آن را به یک آنتن خارجی منتقل کرده و مستقیماً به دکل منتقل می کند. بسیاری از مراکز همایش با این ویژگی پیکربندی شده اند. سیستم های تقویت کننده انتن موبایل در ساختمان های اداری ، بیمارستان ، خانه ها و دانشگاه ها کار می کنند. مجتمع های تجاری ، صنعتی و مسکونی نیز می توانند از تقویت کننده های سیگنال بهره مند شوند.

مبانی تقویت کننده سیگنال تلفن همراه

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه (همچنین به عنوان ریپیتر تلفن همراه نیز شناخته می شود) سیستمی است که از یک آنتن خارجی (به نام آنتن گیرنده) ، یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه ، یک یا چند آنتن داخلی و کابل تشکیل شده است تا همه آنها را به هم متصل کند.

آنتن خارجی سیگنال را از نزدیک ترین دکل مخابراتی دریافت می کند و آن را از طریق کابل به تقویت کننده سیگنال منتقل می کند. تقویت کننده سیگنال قدرت سیگنال را افزایش می دهد ، و سپس آن را از طریق کابل دیگری به آنتن داخلی (یا آنتن های پنل یا قارچی ) منتقل می کند ، که سیگنال سلول قوی را به منطقه مورد نیاز منتقل می کند.

تقویت کننده سیگنال به صورت معکوس نیز کار می کند ، بنابراین هنگامی که یک تماس تلفنی برقرار می شود یا داده ها توسط یک دستگاه تلفن همراه استفاده می شوند ، از سیستم عبور می کند ، تقویت می شود و سپس به برج های سلول مجاور پخش می شود.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای حل سه دلیل اصلی سیگنال تلفن همراه ضعیف به روش های زیر طراحی شده است:

فاصله از دکل مخابراتی – تقویت کننده سیگنال سیگنال ضعیف سلول خارج ، از برج های سلول نزدیک را افزایش می دهد تا فاصله را جبران کند.

موانع موجود در راه – هر آنتن خارج از همه می تواند سیگنال سلول قوی را از هر جهت دریافت و پخش کند تا حداکثر شانس سیگنال را در موانع موجود در مسیر ایجاد کند.

مصالح ساختمانی – تقویت کننده سیگنال از کابل با کیفیت بالا برای هدایت سیگنال سلول در اطراف مواد ساختمانی که سیگنال مسدود کننده هستند استفاده می کند و سپس آن را در مناطقی که نیاز به دریافت بهتر دارند توزیع می کند.مصالح ساختمانی – تقویت کننده سیگنال از کابل با کیفیت بالا برای هدایت سیگنال سلول در اطراف مواد ساختمانی که سیگنال مسدود کننده هستند استفاده می کند و سپس آن را در مناطقی که نیاز به دریافت بهتر دارند توزیع می کند.

تا زمانی که برخی از سیگنال های قابل استفاده در خارج از منزل دارید ، یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه باید بتواند مشکلات سیگنال شما را برطرف کند و خدمات بسیار بهتری را در خانه ، محل کار یا وسیله نقلیه خود به شما ارائه دهد.

 تقویت کننده سیگنال خودرو

تقویت کننده های سیگنال خودرو برای استفاده در اتومبیل ، کامیون ، قایق ساخته شده اند و بنابراین باید بتوانند محیط خارج از سیگنال را که مدام تغییر می کند کنترل کنند.

بوسترهای سیگنال خودرو معمولاً دارای آنتن بیرونی کوچکی هستند که معمولاً برای اتومبیل ها و کامیون ها مغناطیسی و قایق دائمی است. آن آنتن توسط کابل به تقویت کننده سیگنال وسیله نقلیه متصل می شود و سپس کابل دیگری به داخل آنتن کوچکی هدایت می شود تا سیگنال تقویت شده را به دستگاه های تلفن همراه منتقل کند.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای نمودار اتومبیل

کنترل خودکار افزایش (یا توانایی تنظیم قدرت تقویت کننده )برای تنظیم مداوم قدرت تقویت کننده بر اساس تغییر سیگنال سلول خارج و به حداکثر رساندن میزان پوشش تقویت کننده در داخل خودرو طراحی شده است.

تقویت کننده های سیگنال وسیله نقلیه چند حامل توسط FCC به حداکثر 50 دسی بل قدرت تقویت کننده محدود می شوند ، بنابراین اندازه منطقه تحت پوشش شما از یک تقویت کننده سیگنال خودرو بسیار کوچکتر از اندازه دریافتی از یک تقویت کننده ای که برای یک ساختمان طراحی شده است ، اما هر حامل به طور همزمان افزایش می یابد.

تقویت کننده های سیگنال وسیله نقلیه تک حامل دارای محدودیت بالاتر از 65 دسی بل قدرت تقویت کننده هستند ، بنابراین در داخل یک منطقه پوشش بزرگتر دریافت خواهید کرد ، اما فقط با حامل که تجهیزات برای آن طراحی شده است کار خواهد کرد.

دسته ای از تقویت کننده های سیگنال وسیله نقلیه وجود دارد که برای افزایش سیگنال همزمان یک دستگاه تلفن همراه طراحی شده اند. از قدرت کمتری برخوردار هستند و همچنین هزینه کمتری دارند ، بنابراین در شرایطی که فقط شما به تلفن خود نیاز دارید و بعضی اوقات خارج از کشور مناطق مرده دارید ، به خوبی کار خواهند کرد ، اما بهترین راه حل برای مناطق بسیار روستایی یا نیاز به آن نیستند. چندین دستگاه را تقویت کنید.

یک تقویت کننده سیگنال وسیله نقلیه می تواند تفاوت زیادی در حفظ ارتباط شما هنگام سفر در مناطقی با نقاط مرده یا سیگنال سلول ضعیف ایجاد کند ، بنابراین اگر هر زمان را در اتومبیل ، کامیون ، قایق می گذرانید و به داده های سریع و تماس صوتی نیاز دارید ، سپس یک تقویت کننده سیگنال وسیله نقلیه یک گزینه عالی است.

در زیر نحوه انتخاب بهترین تقویت کننده سیگنال خودرو را شرح خواهیم داد.

تقویت کننده های سیگنال ساختمان

تقویت کننده های سیگنال برای استفاده در ساختمان ها ، مانند خانه یا محل کار ، طوری طراحی شده اند که به طور دائمی در یک مکان نصب می شوند و فضای داخلی ساختمان را پوشش می دهند.

یک تقویت کننده سیگنال ساختمان با نصب یک آنتن قدرتمند در خارج از سقف ساختمان که سیگنال خارج موجود را دریافت می کند ، کار می کند و سپس آن را از طریق یک کابل کم ضرر به یک تقویت کننده سیگنال واقع در داخل ساختمان منتقل می کند. دستگاه تقویت کننده سیگنال سیگنال سلول موجود را تقویت می کند ، و سپس آن را از طریق یک کابل به یک یا چند آنتن داخلی منتقل می کند که سیگنال تقویت شده را به قسمت داخلی که نیاز به پوشش دارد ، پخش می کند.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای نمودار خانه یا دفتر

تقویت کننده همچنین برعکس کار می کند ، سیگنالی که از تلفن شما می آید را دریافت می کند ، آن را تقویت می کند و سپس آن را از طریق آنتن خارجی به دکل مخابراتی نزدیک آن پخش می کند.

سطوح مختلفی از تقویت کننده های ساختمان وجود دارد ، از واحدهای سطح ورودی که چند فوت فضا را پوشش می دهند ، تا سیستم های سازمانی طراحی شده برای پوشش مناطق وسیع با سیگنال تلفن همراه بهتر. همانطور که از سطح ورودی به سمت بالاتر می روید ، قدرت تقویت کننده افزایش می یابد و کیفیت اجزا (کابل ها ، آنتن ها ، اتصالات) بهبود می یابد.

قدرت و پوشش سیگنال

مهمترین نکته ای که باید با تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه درک کنید این است که قدرت سیگنال خارجی تأثیر عمده ای در میزان پوشش شما از تقویت کننده آنتن موبایل دارد.

اگر سیگنال بیرونی ضعیفی دارید ، فقط مقدار کمی از دستگاه تقویت کننده سیگنال را دریافت خواهید کرد ، زیرا تقویت کننده سیگنال موجود زیادی برای افزایش واقعی ندارد. اگر سیگنال بیرونی تقویت شود ، اندازه فضای داخلی خانه ، محل کار یا وسیله نقلیه نیز افزایش می یابد.

اگر سیگنال سلول خارج در همان سطح ضعیف باقی بماند ، بهترین راه بعدی برای ایجاد پوشش بیشتر در داخل خرید یک تقویت کننده سیگنال با تقویت کننده قوی تر است.

اگر در حال حاضر در حداکثر قدرت تقویت کننده FCC هستید ، تنها گزینه نصب سیستم تقویت کننده سیگنال دوم است.

به همین دلیل ، بسیار مهم است که بدانید سیگنال سلول خارج موجود شما چیست ، زیرا این امر تعیین می کند که برای تقویت اندازه چه اندازه ای باید بخرید تا فضای داخلی خود را با سیگنال تقویت شده به خوبی پوشش دهید ، یا اینکه آیا شما نیاز به نصب چندین سیستم دارید.

2G ، 3G و 4 G LTE

قبلاً قبلاً اصطلاحات 2G ، 3G و 4G LTE را شنیده اید و از اینكه هنگام بهبود سیگنال تلفن همراه شما چگونه مناسب هستند تعجب می كنید.

2G نسل دوم فناوری تلفن همراه بود و برای اجازه دادن به افراد برای برقراری و دریافت تماس صوتی با استفاده از تلفن همراه و همچنین ارسال پیام های متنی (SMS) و تصویری (MMS) مورد استفاده قرار گرفت. 2G در مرحله از کار افتادن است و باند های فرکانسی برای فناوری های جدید مانند 4G LTE و 5G در آینده مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

3G نسل بعدی شبکه های تلفن همراه بود و علاوه بر تماس های صوتی و پیام های متنی / تصویری ، امکان ارسال داده از طریق شبکه های تلفن همراه را نیز داشت.

4G LTE جدیدترین نسل فناوری تلفن همراه است و با سرعت قابل توجهی سریعتر داده و همچنین امکان ارسال تماس صوتی از طریق شبکه داده به نام VoLTE مشخص می شود. همه تلفن های همراه و دستگاه های تلفن همراه فروخته شده در چند سال گذشته از 4G LTE پشتیبانی می کنند و این شبکه را برای تماس و داده در اولویت قرار می دهند.

5G در حال توسعه است ، اما تا چند سال دیگر شاهد استقرار گسترده نخواهیم بود. با سرعت قابل توجهی سریعتر از 4G LTE مشخص خواهد شد.

حتی اگر فقط به تقویت تماس های صوتی و نه داده های سریع علاقه دارید ، باز هم توصیه می کنیم که یک تقویت کننده سیگنال بخرید که 4G LTE را تقویت کند. با پشتیبانی و اولویت بندی همه تلفن های مدرن 4G LTE ، دریافت تقویت کننده 4G LTE بهترین راه برای اثبات آینده و اطمینان از ادامه تقویت کننده شما به کار ادامه می دهد حتی وقتی شرکت های مخابراتی از شبکه های قدیمی 2G و 3G خود خارج می شوند. هر تقویت کننده سیگنال که از 4G LTE پشتیبانی می کند باید از شبکه های 2G و 3G نیز پشتیبانی کند ، بنابراین همه پایگاه های خود را پوشش داده اید.

تقویت کننده آنتن موبایل چیست؟

دستگاهی که سیگنال موجود را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند ، تقویت کننده آنتن موبایل نامیده می شود. در درجه اول از آنتن خارجی (انتن لگاریتمی )، ریپیتر  و آنتن داخلی(آنتن پنل) تشکیل شده است. که سیگنالهای موجود را از فضای باز دریافت می کند و در مکانی ارائه می دهد که سیگنال بسیار ضعیف است.

دستگاه تقویت کننده آنتن  منفرد برای تقویت سیگنال های ضعیف تلفن همراه در محل کار یا خانه استفاده می شود. این کار برای رساندن سیگنال به بیرون از خانه با کمک آنتن در فضای باز و تأمین داخل خانه یا محل کار توسط کابل کواکسیال انجام می شود. که برای آن دو آنتن ، تقویت کننده و کابل کواکسیال لازم است. و نیازی به شخصی فنی برای تنظیم آن در خانه یا محل کار شما نیست. نصب آن به راحتی و فقط در عرض 10 دقیقه انجام می شود.

چگونه کار می کند؟

عمدتا ازدستگاه انتن موبایل در مکانهایی استفاده می شود که آنتن موبایل بسیار ضعیف است. ضعف سیگنال معمولاً دور بودن از دکل های مخابراتی و همچنین ساختمانهای بلند است. در آن مکان ها ، می توان از این سیستم استفاده کرد.

روند کار دستگاه های تقویت کننده آنتن موبایل  دریافت آنتن در فضای باز توسط آنتن خارجی است و آن را با دستگاه تقویت کننده (تقویت) می کند ، سپس آن را پخش می کند ، جایی که سیگنال از طریق آنتن داخلی مورد نیاز است. پس از دریافت پذیرش عالی تلفن همراه ، می توانید از بارگیری سریع داده ها و بارگذاری با تماس های صوتی واضح لذت ببرید.

تقویت کننده سیگنال سلول به ویژه با انواع شبکه های مختلف مشاغل کار می کند. با توجه به نیاز شما دستگاه تقویت انتن موبایل(نسل 2،نسل3 و نسل 4)همه در یک با کمک این دستگاه در دسترس است که می توانید از تماس های صوتی با سرعت داده لذت ببرید.

روش نصب؟

شما می توانید با کمک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه سیگنال تلفن همراه ضعیف را در خانه تقویت کنید. با این حال ، فقط پس از نصب صحیح دستگاه تقویت آنتن موبایل ، کاملاً سود خواهید برد. مراحل نصب تقویت کننده های آنتن تلفن همراه بسیار آسان است. با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده در کتابچه راهنمای موجود با مدار تقویت کننده آنتن موبایل ، نصب آن ساده خواهد بود. اگر فرآیندی را نمی فهمید ، یا سوالی دارید ، لطفا با ما تماس بگیرید. ما همیشه مشتاقانه منتظر کمک شما هستیم.

 

دال براق ، فلزی و سبک که با برق کار می کند ، به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. ما بیش از کیف پول تلفن هوشمند در دستان خود هستیم. از آنجایی که تلفن های هوشمند به توسعه یافته خود تبدیل شده اند ، ضروری است که نگاهی به نماد ماندگاری باتری که در گوشه صفحه قرار گرفته است ، انجام دهیم. برای بعضی ها عمر باتری کافی است تا بتوانند در طول روز دوام بیاورند و به شدت از برنامه استفاده می کنید. برای دیگران ، باتری کافی نیست حتی تا زمانی که آفتاب بالای سر شما قرار بگیرد ، دوام بیاورد.
تلفن های هوشمند از زیبایی ، سرعت و عملکرد بالاتری برخوردار شده اند ، اما منبع انرژی در حال کار کردن از دهه گذشته یا حدوداً کم مانده است. نگران نباشید ، تا زمانی که دستیابی به موفقیت بزرگ اتفاق بیفتد ، در اینجا چند نکته و ترفند برای کمک به شما در افزایش عمر باتری تلفن و عملکرد طولانی مدت تلفن هوشمند وجود دارد. در ادامه بخوانید
دستگاه تقویت آنتن موبایل
هدف اصلی یک تلفن هوشمند حفظ آنتن ثابت برای دریافت تماس های صوتی و پیام های مهم است. در نتیجه کاربر را به شبکه متصل نگه می دارد. هرچه وضعیت آنتن بدتر باشد ، تلفن هوشمند شما برای حفظ خط باید سخت تر کار کند. این بدان معناست که باتری از بین می رود زیرا تلفن به طور مداوم به دنبال آنتن های سلول قوی تر است.
تنها راه ماندگاری تلفن همراه شما تغذیه آنتن تلفن بهتر با آن است. اما ، چگونه؟ البته با استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل! تقویت کننده موبایل 4 گرم کار سختی را انجام می دهد و به گوشی هوشمند شما اجازه می دهد تا راحت تر کار کند. این دستگاه سیگنال ورودی ضعیف را می گیرد و آن را به حدی افزایش می دهد که توسط تلفن همراه شما قابل استفاده باشد. این دستگاه دو جهته است ، به این معنی که برعکس نیز کار می کند – سیگنالی را از تلفن همراه به نزدیکترین دکل مخابراتی  می فرستد. این راه حل آزمایش شده است که نه تنها عمر باتری شما را بیشتر می کند بلکه از تحویل سیگنال با کیفیت عالی به شما اطمینان می دهد. از این طریق می توانید تماس های صوتی با کیفیت بهتر همراه با سرعت داده بالاتر را تضمین کنید.
خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی
ویژگی های GPS مطمئناً مفید هستند ، اما این یک ویژگی تلفن هوشمند نیست که باید به طور نامحدود روشن شود. فقط در مواقعی که می خواهید به دنبال راهنما باشید ، از خدمات مکان استفاده کنید. در بسیاری از ویژگیهای دیگر نیز همین مورد وجود دارد. قابلیت های هات اسپات ، بلوتوث و NFC را خاموش نگه دارید. این موارد غالباً بی نیاز هستند و به عمر باتری شما ضربه می زنند.
اعلان ها را خاموش کنید
اعلان ها کار بسیار خوبی را می کنند که ما را از چیزی که نیاز به توجه ما دارد آگاه می کنند ، اما امروزه همه چیز نیاز به توجه دارد! این اعلان ها باعث منحرف شدن نور روز در فرد می شوند. داشتن اعلان های پاپ آپ می تواند به شدت بر عمر باتری تلفن همراه شما تأثیر بگذارد. اعلان ها را خاموش نگه دارید ، خواهید دید که عمر باتری شما چند ساعت بیشتر است. با این وجود ، گزینه هوشمندانه تراشیدن تمام اعلان های بی اهمیت و فقط داشتن ملزومات شخصی است.
تلفن سونا داغ نیست
هرگز تلفن خود را بیش از حد به گرما نزدیک نکنید. آن را در یک روز گرم و آفتابی بر روی خط اتومبیل خود رها نکنید و همچنین در صورت ناگهانی بودن دما نباید این کار را انجام دهید. اکثر دستگاه های الکترونیکی به شدت در معرض دمای شدید قرار دارند. با گرم شدن تلفن ، سنسورهای خنک کننده داخلی فعال می شوند و این امر بیشتر در ذخیره انرژی شما می خورد. شما تلفن را به اندازه کافی داغ نزدیک چیزی گرم نگه می دارید ، سپس باتری به خوبی از بین رفته است – چه به معنای واقعی و چه به صورت تصویری.
اطلاعات مربوط به باتری خود را جمع آوری کنید
بندرت به عنوان بخشی از منوی تنظیمات مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات باتری به شما در مورد محل تخلیه باتری و میزان آن می گوید. هنگامی که به این دانش مجهز شدید ، می توانید میزان استفاده از این برنامه ها را کاهش دهید یا اگر توسط سازنده بد بهینه نشده است ، آنها را برای همیشه حذف کنید. با این اطلاعاتی که در دست دارید می توانید تصمیمات بهتری در زمینه صرفه جویی در مصرف باتری بگیرید.
یک پاور بانک یا یک شارژر قابل حمل به همراه داشته باشید
اگر بعد از همه چیز ، هنوز شارژ باتری شما هیچ درمانی ندارد ، بهتر است یک منبع خارجی تهیه کنید. گزینه های قابل حمل زیادی برای انتخاب شما وجود دارد و مطمئناً زندگی برای کسانی که “باتری ندارند” بسیار راحت تر است. کوچک را متناسب با جیب خود انتخاب کنید ، مگر اینکه با این احساس راه رفتن با آجر مشکلی نداشته باشید. تلفن شما با یک شارژر قابل حمل که در کنار هم کار می کند ، می تواند جهنم طولانی تری داشته باشد.
با تلاش در نکات فوق می توان نتایج مثبت را پیش بینی کرد. در هر صورت ، بدانید که مهم نیست چقدر راه حل شگفت انگیز باشد اگر باتری شما کاملاً سطل آشغال باشد ، اما کارهای زیادی وجود دارد که می تواند برای شارژ کردن آن کمک کند.
ما به طور فزاینده ای در زندگی روزمره خود از تلفن های هوشمند برای اهداف مختلفی استفاده می کنیم و یکی از این موارد مهم در عملکرد مشاغل است. آنها به دلیل کاهش زمان ارتباط ، نظارت و عملکرد در مشاغل را بهبود بخشیده اند زیرا تقریباً همه تلفن های همراه را با خود حمل می کنند. به همین دلیل ، داشتن اتصال شبکه تلفن همراه خوب در محل کار خود بسیار مهم است. این می تواند با نصب تقویت کننده تلفن همراه تضمین شود زیرا می تواند سیگنالهای ضعیف تلفن همراه را افزایش دهد تا از بروز مشکلاتی مانند افت تماس و کیفیت تماس بد جلوگیری کند. ادامه مطلب را بخوانید تا در این مورد بیشتر بدانید.
تقویت کننده تلفن همراه
تقریباً تمام ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه دارای شبکه های تلفن همراه عالی در شهرها و مناطق حومه هستند. اما ، به دلیل برخی از موارد مانند عدم تنظیم مستقیم برج های تلفن همراه ، مصالح ساختمانی ، عوامل محیطی و غیره ، مناطقی با استقبال ضعیف تلفن همراه وجود دارد. اگر محل کار یا دفتر کار شما در چنین مکانی باشد ، می تواند مشکلاتی را در ارتباط با کار با مشتری یا مشتری بالقوه ایجاد کند. اگر به این مسئله توجه نشود ، می تواند منجر به از دست دادن درآمد شود. بنابراین ، مطمئن ترین راه حلی که می تواند این مشکل را برطرف کند ، استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل است.
مشکلات ارتباط سلولی بد در دفتر کار
کمبودهای زیادی به دلیل استقبال کم سلولی در محل کار شما وجود دارد و موارد زیر است.
مهمترین مسئله به دلیل استقبال ضعیف تلفن همراه در محل کار ، خالی شدن باتری تلفن های هوشمند است.
این باعث ایجاد احساس بد در مورد مشتری شما و همچنین در مورد مشتریان بالقوه می شود.
اتصال سلولی بد بر بهره وری محل کار شما تأثیر می گذارد و این به طور مستقیم در درآمد نشان می دهد.
به همین دلایل ، مهم است که قبل از شروع دفتر کار ، اتصال تلفن همراه یک مکان را بررسی کنید.
مزایای استفاده از دستگاه تقویت آنتن موبایل در دفتر کار
اگر در دفتر کار خود برای تقویت اتصال شبکه تلفن همراه از دستگاه تقویت آنتن موبایل استفاده می کنید ، مزایای متعددی وجود دارد و در زیر ذکر شده است.
نصب یک دستگاه تقویت آنتن موبایل  تمام نقایصی را که قبلا ذکر شد برطرف می کند.
این یک راه حل مقرون به صرفه برای بهبود اتصال شبکه تلفن همراه در دفتر شما است.
منطقه تحت پوشش ارائه دهنده خدمات تلفن همراه را افزایش می دهد.
همچنین می توانید از اینترنت پرسرعت ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات تلفن همراه به عنوان گزینه پشتیبان استفاده کنید.
نکته آخر اینکه ، یک دستگاه تقویت کننده تلفن همراه می تواند کیفیت هر ارائه دهنده خدمات تلفن همراه را که توسط دستگاه پشتیبانی می شود ، بهبود بخشد.
قبل از نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل در محل کار خود ، باید قدرت سیگنال تلفن همراه را بررسی کنید. قدرت سیگنال عالی باعث اضافه بار سیگنال برای تقویت کننده می شود ، در حالی که قدرت سیگنال بسیار ضعیف غیر قابل استفاده است.
اگر در منطقه ای روستایی زندگی می کنید ، احتمالاً پذیرش سلول ضعیفی را تجربه کرده اید. دلیل این امر آن است که سیگنال سلولی که به شما می آید قدرت کافی برای برقراری تماس یا مرور اینترنت را ندارد. تنها راه حل برای این افزایش قدرت سیگنال سلول است.

تقویت کننده آنتن موبایل بهترین راه برای افزایش قدرت سیگنال سلول در خانه شما است. بسیاری از خانوارهای روستایی این دستگاه را نصب می کنند تا از دریافت بی سیم تلفن همراه به طور مداوم اطمینان حاصل کنند.
با این حال ، به دلیل برخی خطاها در طول فرآیند نصب ، برخی از موارد برای سیستم تقویت کننده آنتن پیش می آید که می تواند بر دریافت سلول تأثیر بگذارد. در این مقاله ، ما در مورد مشکلات مشترک دستگاه تقویت آنتن موبایل و راه حل های آنها صحبت خواهیم کرد.
نوسان
نوسان در هر نوع دستگاه الکترونیکی رخ می دهد که یک حلقه مثبت بین سیگنال های ورودی و خروجی وجود داشته باشد. این پدیده به عنوان حلقه بازخورد یا بازخورد نیز نامیده می شود. احتمالاً در دستگاهی با بلندگو و میکروفون بازخورد را تجربه کرده باشید. میکروفون صدای تقویت شده را از بلندگو می گیرد و دوباره به سیستم می فرستد. این به عنوان بازخورد صوتی شناخته می شود. این اتفاق می تواند برای دستگاه تقویت آنتن موبایل نیز بیفتد.
نوسانی که برای دستگاه تقویت آنتن موبایل اتفاق می افتد با بازخورد صوتی متفاوت است. بین سیگنالهای ورودی و خروجی یک حلقه بازخورد مثبت وجود دارد. ما می دانیم که تقویت کننده تلفن همراه دارای سه جز، است که عبارتند از: آنتن خارجی ، تقویت کننده و آنتن داخلی.
آنتن خارجی دستگاه تقویت آنتن موبایل سیگنال های سلول را از برج سلول دریافت می کند و به واحد تقویت کننده آنتن موبایل می فرستد. سیگنالهای سلولی توسط آنتن افزایش یافته و آنتن داخلی سیگنال سلولی افزایش یافته را به دستگاههای همراه نزدیک توزیع می کند. هنگامی که آنتن خارجی سیگنالهای افزایش یافته سلول را که توسط آنتن داخلی مجددا پخش می شود ضبط می کند ، دوباره از طریق سیگنال تقویت کننده عبور می کند و یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد می شود.
نوسان می تواند آسیب جدی به دریافت سلول محلی شما وارد کند و حتی ممکن است به دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل شما آسیب برساند. حلقه بازخورد تداخل در سیگنال سلول ایجاد می کند و شما قادر به برقراری تماس یا مرور اینترنت نیستید. حل این مسئله بسیار مهم است زیرا نوسان می تواند باعث ایجاد نویز در فرکانس های دیگر نیز شود. این بدان معناست که دریافت سلول سایر دستگاه ها در مجاورت نیز بدون توجه به شبکه سلولی که استفاده می کنند ، تحت تأثیر نوسان دستگاه تقویت آنتن موبایل قرار خواهد گرفت.
اکثر دستگاه تقویت آنتن موبایل مدرن موجود هنگام تشخیص نوسان یا بازخورد عملکردهای آنها را خاموش یا خودکار کاهش می دهند. با این کار از آسیب احتمالی سیستم تکرار کننده تلفن همراه جلوگیری می شود.
راه حل مسئله نوسان
راه حل اصلی نوسان ، جداسازی آنتن است. یکی از دلایل اصلی نوسان نصب هر دو آنتن داخلی و داخلی نزدیک به یکدیگر است. وقتی هر دو این آنتن ها نزدیک باشند ، سیگنال های ساطع شده از آنتن داخلی توسط آنتن خارجی گرفته می شوند. اگر بتوانید آنتن ها را از یکدیگر دور کنید ، می توانید نوسان را تا حدی از بین ببرید.
اگر نمی توانید آنتن های خارجی و داخلی را به اندازه کافی جدا کنید تا از نوسان جلوگیری کند ، می توانید مطمئن شوید که هر دو آنتن به سمت خارج قرار گرفته اند تا اطمینان حاصل شود که هیچ حلقه بازخوردی وجود ندارد. کار دیگری که می توانید انجام دهید قرار دادن یک محافظ بین آنتن ها است به طوری که آنتن خارجی نتواند سیگنال های سلول تقویت شده را که توسط آنتن داخلی دوباره پخش می شود ، ضبط کند.
اضافه بار
مشکل دیگری که می تواند در سیستم تقویت کننده آنتن موبایل رخ دهد ، اضافه بار است. این مشکل وقتی ایجاد می شود که آنتن خارجی تقویت کننده آنتن موبایل بسیار نزدیک به نزدیکترین دکل باشد. هنگامی که آنتن خارجی خیلی به برج سلول نزدیک باشد ، سیگنال سلول ورودی برای دستگاه تقویت آنتن موبایل بسیار قوی خواهد بود و منجر به اضافه بار سیگنال می شود.
این می تواند با سیگنالهای سلول برج سلولی هر حامل شبکه اتفاق بیفتد. بیشتردستگاه تقویت کننده های مدرن موبایل می توانند اضافه بار را تشخیص دهند و این معمولاً با چشمک زدن نور نارنجی روی واحد تقویت کننده نشان داده می شود.
راه حل برای اضافه بار
برای اطمینان از زیاد نبودن تقویت کننده آنتن موبایل ، باید جهت آنتن خارجی را تغییر دهید تا بتواند سیگنالی را دریافت کند که برای تقویت کننده چندان قوی نباشد. برای گرفتن سیگنالهای سلول از یک جهت خاص می توانید از یک آنتن یک طرفه استفاده کنید.
راه حل دیگر برای اضافه بار اتصال فیلتر بین دستگاه تقویت آنتن موبایل و آنتن خارجی است. فیلتر می تواند فرکانس سیگنال را کاهش دهد و در نتیجه از احتمال شلوغی بیش از حد سیگنال جلوگیری کند. اگر هر دو راه حل کار نمی کنند ، بهترین راه برای جلوگیری از اضافه بار ، نصب یک دستگاه تقویت آنتن موبایل دیگر است. از آنجا که نصب تقویت کننده سیگنال ارزان است ، سیستم تقویت کننده دیگر یک رویکرد موثر برای مشکلات بیش از حد بارگیری است زیرا می تواند به پوشش سیگنال های شبکه های مخابراتی متعدد کمک کند.
تقریباً هر کس یک تلفن هوشمند در دست دارد. چه کسی نمی کند؟ تلفن های هوشمند زندگی را بسیار ساده تر می کنند. هر آنچه را که می توانید نیاز داشته باشید فقط یک ضربه بر روی صفحه است که از دسترس شما دور است. آیا امشب حال و هوای برخی پیتزاهای ایتالیایی را دارید؟ چندین برنامه تحویل غذا را جستجو کنید و در حالی که لباس خواب هستید ، غذای خود را به آستان تحویل دهید. آیا باید به مکانی برسید؟ به سادگی در هر یک از چندین وب سایت سواری با کابین از Uber ، Lyft و سایر وب سایت هاپ کنید. آیا راه خود را در اطراف شهر گم کرده اید؟ دیگر با Google Maps و سایر برنامه های ناوبری که در اختیار دارید چرخش اشتباه انجام می شود. آنچه که همه تلفن های هوشمند به ما اجازه می دهند در مقایسه با 15 سال پیش دیوانه کننده باشد!
با این حال ، یک چیز مشترک که برای کارکرد همه ویژگی های فوق مورد نیاز است ، دریافت پایدار سلول است. اگر متوجه شدید که تلفن همراه شما مشغول شستشو است و همچنان نماد خالی قدرت سلول را در گوشه سمت راست بالای صفحه تلفن خود نشان می دهد ، می دانید که مشکلی در دست دارید.
چگونه می توانید سیگنال سلول ضعیف خود را مرتب کنید؟ برخی از اصلاحات وجود دارد که می توانید برای بهتر شدن تلفن همراه خود آنها را امتحان کنید. در ادامه بخوانید
محل برج را بررسی کنید
اول و مهمترین ، سیگنال سلول پس از انتقال از نزدیکترین برج سلول به گوشی شما می رسد. می توانید از قدرت سیگنال سلول که به تلفن همراه شما می رسد پی ببرید و سپس با استفاده از آن می توانید مکان را مشخص کنید.
تلفن خود را وارد حالت آزمایش درست کنید ، که قدرت سیگنال سلول را بر حسب دسی بل (dBm) نشان می دهد. قدرت سیگنال سلول می تواند از -30 dBm تا -110 dBm باشد. هرچه به -30 dBm نزدیکتر باشید ، قدرت سیگنال تلفن همراه بهتر و قوی تر است. هر چیزی که بهتر از 85 دسی بل در ثانیه باشد ، یک سیگنال خوب و قابل استفاده تلقی می شود. وقتی به 110 dBm نزدیک می شوید ، قدرت سیگنال سلول کاهش می یابد و سرانجام آنچه را “منطقه مرده” نامیده می شود ، بدست می آورید.
هنگامی که محل نزدیکترین برج سلول را دانستید ، هدف بعدی شما این است که موانع بین شما و برج سلول را از بین ببرید تا مطمئن شوید سیگنالی مستقیماً به شما می آید. شما می توانید این کار را با حرکت به زمین های بالاتر انجام دهید و یا به یک منطقه خارج از محیط اطراف مانند یک میدان باز بروید. همه اینها به شما کمک می کند تا سیگنال های سلولی بهتری داشته باشید
از تماس Wi-Fi استفاده کنید
اگر سیگنال سلول خوبی ندارید اما از اتصال Wi-Fi باند پهن ایمن برخوردار هستید ، تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از یکی از برنامه های فراخوان داده فراوان مانند WhatsApp ، Google Duo ، Viber ، Telegram ، Zoom و Skype است. در میان بسیاری دیگر. این امکان استفاده از تماس تصویری و همچنین تماس صوتی معمولی را فراهم می کند. این دقیقاً یک راه حل برای سیگنال سلول ضعیف شما نیست ، اما اگر هدف شما برقراری تماس بدون دردسر است ، دیگر به دنبال آن نباشید.
دستگاه خود را دوباره شارژ کنید
این ممکن است توصیه احمقانه ای به نظر برسد ، اما این برای کسانی که به طور مکرر بین شارژ از تلفن های خود استفاده می کنند مفید خواهد بود. مانند تمام عملکردهای تلفن های هوشمند ، اتصال شبکه نیز به برق نیاز دارد. از حالت صرفه جویی در مصرف باتری در دستگاه همراه استفاده کنید – این کار را با به روزرسانی سیستم عامل خود انجام دهید و تمام برنامه هایی را که به توجه شما نیازی ندارند ببندید. همه اینها در تخلیه باتری و کاهش سرعت اتصال شما بسیار عالی عمل می کنند.
تلفن همراه شما برای اتصال به برج سلول و انتقال اطلاعات از باتری مصرف می کند. به تلفن همراه خود اجازه دهید آب خود را جمع کند! بعلاوه هر یک از عملکردهای ناخواسته مانند NFC ، بلوتوث ، هات اسپات را که در حال حاضر به آنها نیازی ندارید ، خاموش کنید. روشنایی تلفن خود را در بهینه نگه دارید و از سوختن چشم و شارژ تلفن خودداری کنید.
یک دستگاه تقویت آنتن موبایل دریافت کنید
اگر همه موارد بالا را امتحان کرده اید و هنوز در بخش شانس کم هستید ، وقت آن است که خودتان یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه تهیه کنید. این دستگاهی است که پس از راه اندازی لازم نیست با آن کمانچه کنید. تقویت کننده تلفن همراه 4G می تواند با همه شرکت های مخابراتی شبکه ، تلفن های هوشمند کار کند و امکان تقویت همزمان شبکه برای چندین دستگاه تلفن همراه را فراهم کند.
این دستگاه با گرفتن سیگنال سلولی ضعیفی که به تلفن همراه شما می رسد کار می کند ، با استفاده از تقویت کننده سیگنال سیگنال را تقویت می کند و سپس با پخش مجدد سیگنال تقویت شده را در دسترس شما قرار می دهد. این دستگاهی است که به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت عمل می کند و حداقل برای دهه آینده از آینده برخوردار نیست.
اگر خسته شده اید که به دنبال رفع سریع سیگنال وحشتناک خود در اینترنت هستید ، هر بار که تماس می گیرید از خانه بیرون می روید و با فریاد ریه های خود را برای شنیدن شخص دیگر فریاد می زنید ، پس تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای شما مناسب است .
تلفن های همراه نقش مهمی در تعاملات روزمره ما با مردم و همچنین در فعالیت های فضای باز دارند. عملکرد آنها عمدتاً به دلیل کیفیت پوشش شبکه تعیین می شود زیرا بیشتر سرویس ها در قالب برنامه ها به خدمات داده ای بی وقفه نیاز دارند و این امر به ویژه در این سن 4G بیشتر است. بهترین راه برای اطمینان از این کار استفاده از تقویت کننده شبکه تلفن همراه است. عملکرد آن به سیگنال خارجی بستگی دارد که تحت تأثیر آب و هوا است. در این مقاله نحوه تأثیر هوا بر سیگنالهای سلولی را بررسی خواهیم کرد. بخوان تا بیشتر بدانی.
سیگنال سلولی
سیگنال های سلولی امواج رادیویی هستند که برای اهداف مختلف ارتباطی استفاده می شوند. آنها می توانند برای ارسال داده هایی مانند متن ، صدا ، تصاویر ، فیلم ها و غیره استفاده شوند و ظرفیت حمل اطلاعات آنها با فرکانس متناسب است. این فرکانس ها از 700 تا 2600 مگا هرتز است و آنها به باند UHF تعلق دارند. این امواج از مبدا یعنی برج سلولی به سمت دستگاه شما حرکت می کنند و مسیری که توسط سیگنال طی می شود خط دید نامیده می شود. انحنای زمین تحت تأثیر ویژگی های جغرافیایی مانند تپه ها ، ساختمان ها ، جنگل ها و همچنین شرایط جوی قرار دارد.
دامنه یک برج سلولی نیز تحت تأثیر تعداد فرکانسهای ارائه دهنده خدمات سلول است. این به این دلیل است که فقط تعداد محدودی از فرکانس ها برای ارتباطات تلفن همراه تجاری در دسترس هستند. بنابراین ، ارائه دهندگان خدمات سلول باید اطمینان حاصل کنند که سیگنال های منتقل شده از برج آنها با آنهایی که توسط دیگری ساطع می شود تداخل ندارند. بعلاوه ، فاصله بین برج تلفن همراه و تلفن همراه دلیل اصلی مسائلی مانند کاهش تماس ، کیفیت پایین تماس ، تماس لکه دار و غیره است.
در مناطق شهری ، برج های سلولی سیگنال های نسبتاً قدرتمندی را برای عبور از فاصله مورد نیاز و همچنین اطمینان از عدم تداخل در سیگنال های حامل های دیگر ارسال می کنند. اما ، در مناطق روستایی یا دورافتاده که سرویس دهنده های آنها کمتر سرویس می دهند ، برج های سلولی سیگنال های قدرتمندتری را ارسال می کنند که می توانند چندین مایل را طی کنند. در یک شرایط مطلوب محیطی ، با داشتن یک دید واضح ، یک تلفن همراه می تواند با یک برج واقع در فاصله 45 مایلی ارتباط برقرار کند. اما در شرایط دنیای واقعی ، این فقط می تواند تا 22 مایل یا کمتر باشد. همچنین ، باید بدانید که با دو برابر شدن فاصله ، سیگنال های سلولی به نصف کاهش می یابد.
تأثیر آب بر روی سیگنال های سلولی
امواج با فرکانس فوق العاده بالا (UHF) که برای ارتباطات سلولی استفاده می شود تحت تأثیر آب قرار می گیرد. این بدان دلیل است که قطرات آب در جو رسانای خوبی برای برق هستند. آنها امواج رادیویی را کاهش می دهند یا قدرت آن را کاهش می دهند. هنگامی که سیگنال های سلولی توسط قطرات آب جذب می شوند ، انرژی جذب شده به صورت گرما پراکنده می شود. این مانند روندی است که در داخل اجاق های مایکروویو اتفاق می افتد. غالباً ، سیگنالهای سلولی نسبت به جذب منحرف می شوند و این به زاویه بروز جبهه موج روی قطره آب بستگی دارد. خراب شدن اتصال شبکه سلولی ، به ویژه در روزهای بارانی به دلیل این دو اثر آب بر روی امواج رادیویی است.
تأثیر دما بر سیگنال های سلولی
دمای اتمسفر به دلیل تغییرات مربوطه در سطح رطوبت ، بر سیگنالهای سلولی تأثیر می گذارد. بنابراین ، تغییر دما به تنهایی تأثیری در پوشش شبکه های تلفن همراه نخواهد داشت. با این حال ، پدیده جوی به نام وارونگی دما دامنه برج سلولی را افزایش می دهد. این اتفاق می افتد زمانی که یک لایه هوای گرم در بالای یک لایه هوای سرد ایجاد کانال می کند. وقتی امواج رادیویی از یک برج وارد آن می شوند ، در امتداد آن بالا و پایین می پرند و دورتر از محدوده طبیعی خود حرکت می کنند. این اثر برگشتی در داخل مجرا به دلیل تفاوت در ضریب شکست بین لایه های گرم و سرد هوا است. با این حال ، انتقال کوتاه UHF خیلی تحت تأثیر این امر قرار نمی گیرد زیرا به طور معمول قابل برگشت نیستند.
شرایط جوی دنیای واقعی که بر سیگنال های سلولی تأثیر می گذارند
باران: باران به دلیل تأثیر آب بر روی امواج رادیویی به طور قابل توجهی سیگنال های سلولی را خراب می کند. هرچه شدت باران بیشتر باشد ، افت قدرت سیگنال بیشتر خواهد بود و بالعکس. بنابراین ، اگر اتصال شبکه تلفن همراه شما از قبل خراب است ، ممکن است پدیده های جوی مانند طوفان ، مناطق مرده ای ایجاد کنند.
ابر و مه: اندازه قطرات آب در مه و ابرها کمتر از باران است ، بنابراین تعداد قطرات کوچکتر بیشتر است. همچنین تأثیر مه بر روی امواج رادیویی به فرکانس آن بستگی دارد. این فرکانس های زیر 2000 گیگا هرتز را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، اما اگر فرکانس بالاتر از این مقدار باشد ، تأثیر آن قابل توجه است.
برف: اثر برف بر روی سیگنالهای سلولی به دلیل تراکم کمتر آن کمتر است. تراکم یخ کمتر از آب است. اما بارش شدید برف می تواند مقدار مشخصی از میرایی سیگنال سلولی را ایجاد کند.
باد: مانند دما ، باد هیچ تأثیر مستقیمی بر روی سیگنال های سلولی ندارد ، اما به دلیل تغییراتی که در سطح رطوبت ایجاد می کند ، بر آنها تأثیر می گذارد.
یکی از راه حل های ایده آل برای کاهش تأثیر عوامل جو در پذیرش تلفن همراه در خانه یا محل کار ، استفاده از تقویت کننده سیگنال است. این دستگاه ها wea دریافت می کنند
سیگنالهای تلفن همراه ، آنها را تقویت می کند و دوباره به تلفن شما منتقل می شود. همچنین ، آنها می توانند سیگنال ارسال شده از تلفن شما به برج تلفن همراه را نیز افزایش دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع