روش تقویت آنتن موبایل

هنگامی که قصد راه اندازی سیستم تقویت کننده امواج موبایل در یک محل را دارید دانستن اطلاعات زیر ضروری می باشد. نوع شبکه تلفن همراه موجود در محل مورد نظررا شناسایی نمایید. تعداد مکانها و یا متراژمحلی را که در آن قصد تقویت امواج تلفن همراه را دارید مشخص نمایید.
میزان آنتن دهی امواج تلفن همراه را در محیط خارجی آن محل بررسی نمایید. تقویت کننده های امواج تلفن همراه در محل هایی کاربرد دارند که حداقل یک سیگنال ضعیف و پایدار در محیط بیرون جهت تقویت وجود داشته باشد.لازم به ذکر است در محلهایی که به هیچ عنوان امواج تلفن همراه وجود ندارد ویا این امواج پایدار نمی باشد امکان نصب واستفاده از تقویت کننده موبایل موجود نمی باشد.

انواع مختلف تقویت کننده های امواج موبایل
انواع مختلفی از تقویت کننده های امواج تلفن همراه با توان های متفاوت جهت استقاده در مکانهای مختلف وجود دارد . تقویت کننده های موجود قابل ارائه با انواع آنتن های بیرونی و داخلی و انواع کابل ها وکانکتور ها می باشد. انواع مختلف تقویت کننده های امواج موبایل که توسط شرکت پیشگامان صنعت ارتباطات نوین ارائه می گردد به شرح زیر می باشد.
1-تقویت کننده های پرتوان یا Mini BTS ( تقویت کننده آنتن موبایل )جهت پوشش دهی محیط در فضای باز با شعاع عملکرد تا 5000 متر یا 3000 تا 20000 متر مربع کاربرد دارند.
2-تقویت کننده های توان متوسط یا بوسترمخصوص ( تقویت آنتن موبایل ) استفاده در منازل یا ادارات با پوشش دهی از 250 تا 3000 متر مربع طراحی شده اند.
3-تقویت کننده های کم توان یا مینی ( تقویت آنتن دهی موبایل – تقویت انتن موبایل همراه اول )جهت استفاده داخل اتومبیل و یا مکانهایی با متراژ پایین تا حداکثر 200 مترمربع مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم تقویت­ آنتن ­موبایل بر پایه سیگنال موجود، تقویت وپراکنده ­کردن آن در محیط ضعیف طراحی شده است و برای کار کردن این سیستم بایستی سیگنال پایدار جهت تقویت در محیط بیرون وجود داشته باشد. سیستم تقویت­ آنتن­ موبایل قادر به تولید سیگنال موبایل نمی­باشد و بنابراین اگر سیگنال پایداری در خارج از محیط جهت نصب آنتن­ گیرنده وجود نداشته باشد این سیستم کار نمی­کند.قویترین سیستم تقویت آنتن موبایل در ایران 02122216273  –  09356666620

دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل-Taghviat-Anten-Mobile-Signal-Booster-Mobile-Booster

روش نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

روش نصب :

بررسی سطح Rx، دریافت کیفیت و کانال به اختلاف قدرت کانال با استفاده از تلفن همراه، که دارای نرم افزار مانیتور خالص است. مشخصات زیر باید در نقطه برداشت شود.
سطح Rx: -60 ± 10dBm.
o دریافت کیفیت: 0 تا +3
o کانال به اختلاف قدرت کانال:> 7dB.

اگر پارامترهای بالا برآورده نشوند؛ سپس موقعیت سیگنال را تغییر دهید، به طوری که از مشخصات بالا رفع شود.

ثابت آنتن Yagi-Uda در جهت عمودی به سمت جهت BTS، به طوری که حداکثر سطح Rx دریافت می شود.

یک پایان کابل RF را به یاتاقان Yagi-Uda وصل کنید و انتهای دیگر آن را به بندر آنتن BTS / Yagi Booster وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که اتصالات مناسب و موثر و جلوگیری از تماس های آزاد است.

مکان و موقعیت مناسب را برای تقویت کننده تعیین کنید و آن را تعمیر کنید. در صورت نصب در فضای باز اطمینان حاصل شود که تقویت کننده از باران، رطوبت و گرد و غبار محافظت می شود.
سیم برق را به تقویت کننده ثابت کنید و PSU را به نقطه منبع وصل کنید.

راه حل تقویت آنتن موبایل

راه حل های Cellular متخصص در طراحی و پیاده سازی سیستم های تقویت آنتن موبایل توزیع سلولی، DAS، برای بهبود سیگنال تلفن همراه در نتیجه از بین بردن تماس های کاهش یافته است. راه حل ها برای فضای محدود در دسترس هستند. برنامه های کاربردی موبایل، فضاهای مسکونی، امکانات تجاری، مکان های عمومی و محوطه های پردیس، فضاهای عمومی هستند که در آن سیگنال های واضح تلفن همراه مورد نیاز مشتریان ما است.

مزیت استفاده از دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

آنتن یک طیف وسیعی از فرکانس های پشتیبانی می کند و سپس آنها را با یک سیگنال قوی تر بارگذاری می کند از تقویت کننده هنگام برقراری تماس یا استفاده از داده ها هنگامی که در محدوده تکرار سلول، در محیط داخلی آنتن سیگنال را از تلفن همراه خود می برد و آن را از طریق آنتن در فضای باز انتقال می دهد.

تقویت آنتن موبایل در خودرو

ایده های مورد بحث تا کنون می تواند برای سیگنال مورد استفاده قرار گیرد پذیرش در یک منطقه بسته آنتن خودرو ممکن است برای افزایش سیگنال داخل ماشین در حال حرکت استفاده می شود. این است چرا که اتومبیل ها تلفن های همراه را از خارج جدا می کنند سیگنال GSM، یک مصنوع ناخواسته شناخته شده به عنوان “فارادی کیج” این کیت ممکن است گاهی اوقات باعث کیفیت صدای ضعیف و حتی تماس تلفنی می شود. یک نصب خوب آنتن خارجی خودرو معمولا آن را تعمیر می کند . و اگر شما در یک منطقه روستایی هستید که در آن محدوده پوشش GSM، و یا حتی در یک ساختمان که تمایل به مسدود کردن سیگنال های GSM است، وجود دارد برخی از راه حل های آنتن جدید در دسترس است.

مراحل نصب بوستر و ریپیتر آنتن موبایل

مراحل زیر خلاصه ای از نصب تقویت کننده سیگنال آنتن را ارائه می دهد فرآیند با استفاده از Mini Magnet-Mount یا Magnet Mount Antenna صورت میگیرد با این حال یک جایگزین برای دستورالعمل های کامل نصب در زیر ارائه شده است.

مرحله 1 :

آنتن بیرونی را نصب کنید برای نصب درون خودرو، بیرون آنتن را در مرکز سقف وسیله نقلیه قرار دهید و کابل را از طریق درب به تقویت کننده سیگنال اجرا کنید. برای نصب درون ساختمان، علامت گذاری کنید براکت پنجره اختیاری به یک پنجره با فنجان مکش، بیرون آنتن وصل کنید براکت و کابل را به تقویت کننده سیگنال وصل کنید.

مرحله 2 :

تقویت کننده سیگنال را نصب کنید تقویت کننده سیگنال را در یک محل تهویه مناسب از نور مستقیم خورشید قرار دهید. از اتصال کابل به آنتن لگاریتمی و اتصال آن به کانکتور در تقویت کننده سیگنال اطمینان حاصل کنید.

مرحله 3 – پیوستن گیتار سلولی یا آنتن فوق العاده باریک :

کلید Cradle Plus و یا Ultra Slim را به اتصال با برچسب در داخل تقویت کننده سیگنال وصل کنید. در صورت استفاده از Antenna Ultra Slim، آنتن را به آن وصل کنید تلفن همراه یا کارت داده تلفن همراه با VELCRO® ارائه شده است.

مرحله 4 – تقویت کننده سیگنال را فعال کنید :

مهم! قبل از اتصال منبع تغذیه، اطمینان حاصل کنید که هر دو آنتن بیرونی کابل و کابل Cradle Plus یا Ultra Slim متصل شده اند.

تقویت آنتن موبایل خورشیدی

دستگاه ریپیتر آنتن موبایل برای فراهم کردن قدرت تقویت کننده آنتن موبایل یک پنل خورشیدی (منبع تجدید پذیر) نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پنل خورشیدی مجموعه ای از ماژول های فتوولتائیک خورشیدی الکتریکی متصل و نصب شده بر روی یک پشتیبانی ساختاری است. ماژول خورشیدی می تواند به عنوان یک فرکانس امواج استفاده شود که جزء یک سیستم فتوولتائیک بزرگتر به تولید و عرضه قدرت به مدار تقویت کننده. قدرت تولید شده توسط سلول های ولتاژ برعکس نیز است که برای شارژ یک باتری قابل شارژ استفاده می شود

ریپیتر سلولی یا تکرار کننده سلولی

تکرار کننده سلول می تواند در افزایش دریافت سیگنال آنتن موبایل پذیری کمک کند یک سلول تشکیل شده از چند قسمت دیگر از سلول femto تکرار کننده شامل یک آنتن، تقویت کننده و کابل کواکسیال که آنها را متصل می کند. یا خارج از ساختمان یا روی یک پنجره قرار می گیرد و سپس شما می توانید کابل کواکسیال را به بیشترین رشته نقطه مناسب برای قرار دادن تقویت کننده. بعضی از سلول ها تکرار کننده ها شامل یک آنتن داخلی اضافی است، اما بسیاری از آنها را به تقویت کننده ادغام می کنند. تقویت امواج موبایل

برای حل مشکل آنتن دهی موبایل خود با ما تماس بگیرید.   09356666620    –    02122216273

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع