تقویت آنتن موبایل

طریقه نصب سیستم تقویت آنتن موبایل

ابتدا جهت آنتن را به وسیله تستر پیدا می کنیم که به کدام طرف سیگنال بهتری دریافت می کنیم و پس از دریافت سیگنال آنتن را بر روی یک میله یا دکل نصب کرده . یک سر کابل را کانکتور زده و کابل را از پشت بام تا آن طبقه ای که دستگاه تقویت موبایل را نصب کنیم کابل کشی می کنیم ازز طریق رایزرها کابل کشی می کنیم و سپس آن یکی سر کابل را کانکتور زده و وصل می کنیم به قسمت بی تی اس دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل و آن یکی سر دستگاه را با استفاده از دو سر نری آنتن داخلی (آنتن پچ یا قارچی) که باعث می شود امواج سیگنال موبایل را در آن فضای مورد نطر پخش نماید و پس از اتمام این کارها آداب تور این دستگاه را که مطمئنیم آن طرف دستگاه که به آنتن داخلی متصل گردیده به برق می زنیم و به تست گوشی های موبایل می رسیم

نحوه نصب آنتن یاگی در یک سیستم تقویت آنتن موبایل

ابتدا دو پیچ روی یاگی را باز کرده و آهنی که روی آن بسط ها بسته مشود با پیچ روی آنتن بسته و سپس آن زا روی یک میله مناسب بوسیله بسط های آنتن وصل نموده و پیچ های روی آن را می بندیم و پس از بستن با تستر سیگنال را پیدا کرده و سپس آنتن را بوسیله آچار 10 سفت می کنیم و کابل را به آن وصل می کنیم

مرحله نصب به صورت کامل و حرفه ای

مرحله 1: آنتن در فضای باز را در محل سیگنال خوب تنظیم کنید.
مرحله 2: از کابل 10 متری برای اتصال آنتن خارجی و تکرار کننده (در فضای باز استفاده کنید )
مرحله 3: اتصال آنتن داخلی شطرنجی را در تکرار به طور مستقیم.
مرحله 4: منبع تغذیه را وصل کنید، تکرار سیگتال موبایل به خوبی کار خواهد کرد، و سیگنال تلفن همراه شما حداقل 5 بار است.
توجه توجه ! : لطفا توجه داشته باشید، قبل از تأیید آنتن و کابل، هرگز برق را وصل نکنید گیرنده و فرستنده باید به خوبی به ریپیتر وصل شود، در غیر این صورت تکرار ممکن است شکسته شود.

اگر نیاز به دستگاه دو باند یا فرکانس های 900 و 1800 داشتید مراحل زیر را به شما پیسنهاد میکنیم

1. آنتن گیرنده را در فضای باز به محل سیگنال خوب یا جهت اولیه تنظیم کنید.

2. از کابل کواکسیال RG213 و فیدر ( Fider1/2 ) برای اتصال آنتن خارجی و تکرار “در فضای باز” استفاده کنید.

3. از کابل RG213 برای اتصال آنتن داخلی و تکرار کننده “قسمت داخلی” استفاده کنید.

4. منبع تغذیه را وصل کنید، تکرار سیگتال موبایل به خوبی کار خواهد کرد، و سیگنال تلفن همراه شما بلافاصله 5 بار است. (لطفا توجه داشته باشید، قبل از تأیید آنتن و کابل، هرگز برق را وصل نکنید گیرنده و فرستنده باید به خوبی به ریپیتر وصل شود، در غیر این صورت تکرار ممکن است شکسته شود. )

اگر نیاز به فرکانس های 900 و 2100 پیدا کرید برای ریپیتر Corridor مراحل زیر را انجام دهید

5. آنتن در فضای باز را به محل سیگنال خوب یا جهت پایه نصب کنید.

6. از کابل 8 متری برای اتصال آنتن در فضای باز و تکرار در “سمت در فضای باز” استفاده کنید.

7. از کابل 3 متری برای اتصال آنتن داخلی و تکرار کننده “قسمت داخلی” استفاده کنید.

8. منبع تغذیه را وصل کنید، ریپیتر امواج موبایل به خوبی کار خواهد کرد، و سیگنال تلفن همراه شما بلافاصله 5 بار است. (لطفا توجه داشته باشید، قبل از تأیید آنتن و کابل، هرگز برق را وصل نکنید گیرنده و فرستنده باید به خوبی به ریپیتر وصل شود، در غیر این صورت تکرار ممکن است شکسته شود. )

نکات :

1. هر آنتن داخلی حداکثر پوشش 100 تا 300 متر مربع است، صرف نظر از آن محدوده و قدرت تکرار کننده.
2. شما زمانی که میخواهید داخلی دوم را نصب کنید، همیشه نیاز به کابل کواکسیال شکاف + کابل اضافی دارید.
3. در یک اتاق در شرایط عادی از یک آنتن داخلی استفاده کنید.

نصب تقویت آنتن موبایل در فضای باز

قدرت سیگنال از آنتن بیرونی به طور مستقیم بر میزان کارایی پوشش داخلی است، بنابراین بسیار مهم است که مکان آنتن در فضای باز را برای دریافت بهترین سیگنال انتخاب کنید. بالای ساختمان، پنجره یا بالکن را انتخاب کنید تا آنتن در فضای باز نصب شود با سیگنال صدا وجود دارد تست قدرت سیگنال دریافت شده از آنتن های خارجی توسط تلفن همراه از انواع مختلف جهت، و باید نشان می دهد تمام نوار که در آن آنتن در فضای باز نصب شده است. پس از انتخاب بهترین موقعیت، آنتن های فضای باز را تنظیم کنید و قد و زاویه آن را کمی تنظیم کنید به منظور دریافت بهترین سیگنال ها. تماس تلفنی و یا انتقال داده ها باید 3 بار تست صاف و پایدار باشد آنتن در فضای باز نصب شده است.

نکته: توجه به نصب آنتن خارجی و آنتن داخلی

تقویت کننده سیگنال دو طرفه است، بنابراین انزوا مناسب بین آنتن در فضای باز و در محیط داخلی آنتن برای جلوگیری از نوسانات خود ضروری است. درباره تعریف نوسانات خود، بردارید برای مثال MIC و بلندگو، اگر آن را برای یکدیگر خیلی نزدیک باشد، می تواند سر و صدای بزرگی ایجاد کند. و حداقل فاصله بین آنتن فضای باز و آنتن داخلی باید 5 متر باشد. باز هم اگر دو آنتن ها در همان سطح نصب می شوند، سپس جهت آنتن های خارجی و آنتن های داخلی باید باشد در مقابل (در این مورد، آنتن هدایت خواهد شد انتخاب خوبی). اگر انزوا را نمی توان به دست آورد با فاصله محدود، سقف ساختمان یا هر مانعی دیگر می تواند بین دو آنتن قرار گیرد برای افزایش انزوا.

چگونه می توان یک بوستر مناسب انتخاب نمود؟

هنگامی که قصد راه اندازی سیستم تقویت کننده آنتن موبایل در یک محل را دارید دانستن اطلاعات زیر ضروری می باشد. نوع شبکه تلفن همراه موجود در محل مورد نظررا شناسایی نمایید. تعداد مکانها و یا متراژمحلی را که در آن قصد تقویت امواج تلفن همراه را دارید مشخص نمایید.
میزان آنتن دهی امواج تلفن همراه را در محیط خارجی آن محل بررسی نمایید. تقویت کننده های امواج تلفن همراه در محل هایی کاربرد دارند که حداقل یک سیگنال ضعیف و پایدار در محیط بیرون جهت تقویت وجود داشته باشد.لازم به ذکر است در محلهایی که به هیچ عنوان امواج تلفن همراه وجود ندارد ویا این امواج پایدار نمی باشد امکان نصب واستفاده از تقویت کننده موبایل موجود نمی باشد.

انواع مختلف تقویت کننده های امواج موبایل

انواع مختلفی از تقویت کننده های امواج تلفن همراه با توان های متفاوت جهت استقاده در مکانهای مختلف وجود دارد . تقویت کننده های موجود قابل ارائه با انواع آنتن های بیرونی و داخلی و انواع کابل ها وکانکتور ها می باشد. انواع مختلف تقویت کننده های امواج موبایل که توسط شرکت پیشگامان صنعت ارتباطات نوین ارائه می گردد به شرح زیر می باشد.
1-تقویت کننده های پرتوان یا Mini BTS جهت پوشش دهی محیط در فضای باز با شعاع عملکرد تا 5000 متر یا 3000 تا 20000 متر مربع کاربرد دارند.
2-تقویت کننده های توان متوسط یا بوستر مخصوص استفاده در منازل یا ادارات با پوشش دهی از 250 تا 3000 متر مربع طراحی شده اند.
3-تقویت کننده های کم توان یا مینی جهت استفاده داخل اتومبیل و یا مکانهایی با متراژ پایین تا حداکثر 200 مترمربع مورد استفاده قرار می گیرند.

تقویت کننده آنتن موبایل

تیم فوق تخصصی دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل , انواع تقویت کننده Repeater و Booster آنتن پچ این آنتن برپایه دریافت و پرداخت امواج در یک جهت مشخص طراحی شده است و بهترین گزینه برای فضای با طول زیاد مستطیلی و فضای چند طبقه در یک خانه یا منزل است. آنتن های پتچ را می­توان در روی دیوار یا بالا روبه فضای پایین و یا بین طبقات بالا یا پایین نصب شود

دستگاه تک باند تقویت آنتن موبایل

تقویت کننده آنتن موبایل تک باند تنها از باند فرکانسی GSM900 برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده میکند ولی تقویت کننده های دو باند یا dual band در زمانی که ظرفیت کاربران BTS (که تقویت کننده روی آن تنظیم شده) در باند فرکانسی GSM900 تکمیل میشود.

دستگاه دو باند باند تقویت آنتن موبایل

این دستگاه بصورت خودکار روی باند فرکانسی GSM1800 سوئیچ کرده و از ظرفیت هر دو باند کاری استفاده میکند و در حقیقت میتوان تفاوت این دو نوع تقویت کننده را در تعداد کاربران قابل پوشش بیان کرد

دستگاه سه باند تقویت آنتن موبایل

تقویت کننده آنتن موبایل تک باند تنها از باند فرکانسی GSM2100 برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده میکند ولی تقویت کننده های دو باند یا dual band در زمانی که ظرفیت کاربران BTS (که تقویت کننده روی آن تنظیم شده) در باند فرکانسی GSM900 تکمیل میشود

تقویت آنتن موبایل خانگی

تقویت آنتن موبایل خانگی (home booster) شامل یک آنتن GSM امنی (یا آنتن پشت پنجره ای) و یک آنتن کوچک جهت پخش در محیط می باشد. مزیت این دستگاه نسبت به سایر دستگاه ها این است که آنتن خارجی در مکانی که مشکل آنتن ندادن گوشی وجود دارد قابل نصب می باشد.
همچنین شما می توانید جهت دانلود نرم افزارتقویت آنتن موبایل اندروید به ما ایمیل بزنید.
لیست قیمت تقویت کننده موبایل را که شامل انواع دستگاه ریپیتر و بوستر موبایل (تک باند ، دوباند و سه باند) ، انواع آنتن (دایرکشنال ، امنی) ، کابل ، کانکتور ، اسپلیتر ، کوپلر و تجهیزات جانبی تقویت کننده امواج موبایل می باشد را از سایت ما دانلود نمایید.
شرکت بازرگانی فراموج با دارا بودن بیش از 20 مدل دستگاه تقویت آنتن موبایل در فرکانس های متنوع و انجام مراحل تست تخصصی امکان بهرمندی از بالاترین کیفیت تماس و دیتا را با کمترین هزینه برای مشتریان خود فراهم می نماید.

قیمت دستگاه تقویت آنتن موبایل

قیمت دستگاه تقویت آنتن موبایل در اماکن مسکونی ، اداری ، تجاری و … و همچنین قیمت ریپیتر موبایل برای کارخانه های خارج شهر ، معادن ، نیروگاه ها و …. با توجه به شرایط زیر تعیین می گردد:

1 – موقعیت جغرافیایی که شامل فاصله با دکل BTS و همچنین ارتفاع محلی که مشکل ضعف آنتن دارد نسبت به دکل مخابراتی می باشد.
2 – نوع دکل مخابراتی که در محل نصب گردیده است (2G , 3G , 4G) و همچنین ظرفیت سیستم مخابراتی منطقه
3 – متراژ محلی که زیر پوشش سیستم تقویت آنتن موبایل می باشد
4 – تعداد نفراتی قرار است از طریق دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل مکالمه نمایند ( Max و Min)
5 – امکاناتی که تقویت کننده امواج تلفن همراه می تواند برای مجموعه مهیا سازد. (Voice ، internet ، data)
6 – تقویت آنتن موبایل در نقاط کور خارج شهرها در صورتی امکان پذیر می باشد که یک سیگنال حداقل از BTS در مجاورت محل تا فاصله 10 کیلومتر دریافت گردد.(-100dbm) یا به صورت تجربی در آن محوطه شبکه موبایل بر روی گوشی قابل مشاهده باشد. بنابراین در مکان هایی که شبکه تلفن همراه شناسایی نشود امکان افزایش آنتن دهی موبایل وجود ندارد. شما می توانید با نصب نرم افزارهایی که جهت اندازه گیری قدرت امواج در فرکانس موبایل طراحی و ساخته شده اند بر روی گوشی خود ، امکان مشاهده قدرت سیگنال بر حسب dBm را داشته باشید. برای سیستم عامل اندروید نرم افزارهای Opensignal ، Network info II به صورت رایگان قابل دسترسی می باشند. البته این نرم افزارها صرفاً جهت اندازه گیری و نمایش مشخصات شبکه موبایل طراحی شده اند و با برنامه تقویت آنتن موبایل که امکان افزایش سطح دریافت سیگنال گوشی را دارد متفاوت می باشد.

تقویت سیگنال موبایل

تقویت سیگنال موبایل در فرکانس GSM900 صرفاً با یک دستگاه تک فرکانس در باند 900 امکان پذیر می باشد. برای نقاطی که دکل مخابراتی 2G نصب شده است نیاز به استفاده از یک دستگاه دوباند که فرکانس GSM900 و GSM1800 را ساپورت می کند ، می باشد.

تقویت آنتن دهی موبایل

برنامه مورد نظر ما از نظر تکرار کننده سلولی ما یک سیستم تقویت آنتن موبایل دوپونگ پذیرش، تقویت و انتقال است که برای افزایش سیگنال های uplink (UL) و downlink (DL) در زمینه های پوشش سیگنال پایین است. برای شرایطی که کیفیت سیگنال بین ایستگاه پایه و گیرنده ضعیف است و ارتباطات از بین می رود. این برای ارائه دهندگان تلفن همراه برای رفع مشکلات خدمات سیگنال ضعیف مفید خواهد بود. این تکرارکننده سهبعدی سلولی شامل تقویت کننده دو طرفه، دریافت و انتقال آنتن است. این مقاله روند مونتاژ ما را مورد بحث قرار می دهد، شروع به انتخاب کامپوننت و مشکل ما در به دست آوردن سود مورد نیاز با توجه به نیاز کاربر در روند تست. این تکرار کننده سلولی می تواند در سه فرکانس فرکانس مختلف مانند GSM 900، DCS و 3G عمل کند. عملگر تکرار می تواند بین سه نوار بسته به نیاز کاربر با استفاده از سه تکرار که تعویض مناسب را در بین گروه ها برقرار می کنند، متوقف شود. این مدل در ارائه خدمات سیگنال کارآمد در مناطق پوشش ضعیف باند فرکانس مشخص کمک زیادی می کند.

تست دستگاه تقویت آنتن موبایل پس از نصب

تقویت کننده آنتن موبایل دارای یک سیستم راه اندازی هوشمند است، راه اندازی تقویت کننده یک فرآیند اتوماتیک است که می تواند عملکرد مطلوب سیستم را تضمین کند. به محض اینکه نصب سیستم تقویت کننده را تمام کنید، آن را در یک منبع تغذیه برای روشن کردن تقویت کننده قرار دهید. بلافاصله شروع به کار و چک کردن دریافت سیگنال و انزوا برای اطمینان از عملکرد سیستم می کند. تنظیم اتوماتیک حدود 3-5 ثانیه طول می کشد پس از شروع تقویت کننده، بررسی کنید که پوشش بهبود یافته است یا خیر. اگر خوب است، راه اندازی تقویت کننده تکمیل می شود.

از نتیجه گیری های بالا ما تحلیل کردیم که سیگنال را می توان با استفاده از این تقویت کننده ها در مناطق کم پوشش افزایش داد. ما تقویت کننده سرعت 3G را زمانی که تقویت کننده ON و OFF است، مشاهده کردیم. از این رو، عملا نیز اهمیت تکرار در افزایش سیگنال ثابت شد. در نهایت، ما نتیجه گرفتیم که تکرار کننده ها یا همان ریپیتر ها می توانند قدرت سیگنال را در مناطق کم سیگنال کمتری را بهبود ببخشند تا هر کس بتواند بدون داشتن اختلالات سیگنال ، امواج و فرکانس موبایل را دریافت کند.

دستگاه تقویت آنتن موبایل چگونه کار می کند

تقویت کننده آنتن موبایل ، تقویت کننده امواج موبایل ، تقویت کننده فرکانس موبایل و تقویت سیگنال موبایل ، در ارتباط با استفاده از آنتن بیرونی، آن را جمع آوری می کند سیگنال از برج سلولی و ارسال آن از طریق کابل به تقویت سیگنال موبایل. دولت، فن آوری هنری که قدرت این تقویت سیگنال موبایل طراحی شده است برای افزایش سیگنال خود را بیشتر بیش از 20 بار، و کاهش قطع و کاهش تماس. سیگنال تقویت شده سپس ارسال می شود به همراه باتری سلولی یا آنتن Ultra Slim (بسته به کدام یک از شما). شما دستگاه تلفن همراه سیگنال بهبود یافته را دریافت می کند. هنگامی که دستگاه تلفن همراه انتقال می یابد، سیگنال از طریق بلوتوث سلولی یا آنتن Ultra Slim که توسط تقویت سیگنال موبایل تقویت می شود، می رود و پخش آن از طریق آنتن لگاریتمی به برج سلولی. اگر کیت شما حاوی Cellular Cradle Plus باشد، محل مناسب برای ذخیره سلول شما فراهم می شود تلفن و اجازه می دهد تا راننده هر دو دست در چرخ در حالی که با استفاده از تلفن، تا حد زیادی افزایش ایمنی. این کیت ممکن است شامل گزینه های مختلف نصب برای نصب تقویت آنتن دهی موبایل در خودرو شما باشد

بررسی سیستم ریپیتر تقویت آنتن موبایل

سیستم تقویت آنتن موبایل , تقویت آنتن موبایل , تقویت کننده آنتن موبایل

یک کیت تکرار کننده شامل موارد زیر است :

آنتن بیرونی لگاریتمی

پانل بیرونی یا نوار Yaggi یا Logaritmi گسترده ای توصیه می شود. تابع: برای انتخاب سیگنال های بیرونی از ایستگاه پایه و ارسال آنها توسط کابل به تکرار کننده آنتن در فضای باز نیز سیگنال های Uplink را از تکرار کننده به پایه ایستگاه انتقال می دهد.

آنتن داخلی یا فرستنده سیگنال

آنتن فرستنده پچ پنل یا آنتن داخلی قارچی در داخل یک ساختمان نصب شده است تا سیگنال های بهبود یافته در سراسر منطقه پوشش را انتقال دهد.

کابل کواکسیال تقویت آنتن موبایل

کابل کواکسیال تقویت آنتن دهی موبایل برای آنتن های داخلی و خارجی

نصب و راه اندازی دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

نصب ویژه برای آنتن و تقویت کننده (بستگی به یک مدل تقویت کننده)

منبع تغذیه

تقسیم کننده سیگنال آنتن موبایل

Splitters یا couplers زمانی که ساختار ساختمان بیش از حد پیچیده است و یا از دست دادن بزرگ به علت دیوارهای ضخیم یا دلایل دیگر، شکافها یا اتصالات باید استفاده شود تا آنتنهای بیشتری بتوانند باشند نصب شده در مناطق جداگانه برای توزیع سیگنال ها به هر گوشه ای از منطقه پوشش که برای تقسیم سیگنال موبایل ، امواج موبایل ، فرکانس موبایل از اسپلیتر استفاده می شود.

بهبود سیگنال امواج فرکانس موبایل RF

تابع اصلی تکرار بهبود سیگنال RF ضعیف در یک منطقه این است فرمول : قدرت ورودی + Gain = قدرت خروجی قدرت سیگنال از یک آنتن در فضای باز به طور مستقیم بر کارایی آن تاثیر می گذارد پوشش داخلی بسیار مهم است که محل مناسب آنتن در فضای باز را انتخاب کنید تا بتوانید آن را دریافت کنید بهترین سیگنال تقویت آنتن موبایل

اگر شما دقیقا نمی دانید که ایستگاه پایه اپراتور شما در آن قرار دارد، از طریق هدف آنتن بروید روندی برای گرفتن بهترین نتیجه افزایش تقویت آنتن دهی موبایل شما. برای هدایت آنتن به درستی مراحل زیر را دنبال کنید :

1. تمام سیستم تقویت کننده آنتن موبایل از جمله آنتن ها و کابل ها را تنظیم کنید و آن را روشن کنید.

2. یک فرد روی سقف هدف آنتن را در جهت مشخصی قرار می دهد بوسیله تستر . شخص دیگر در انتظار منتظر 1 دقیقه و چک سطح سیگنال بر روی گوشی.

3. سپس آنتن را 1/8 از مسیری که در آن 45 درجه است، بچرخانید. شخص در داخل همان کار را با آزمایش سیگنال انجام می دهد.

4. فرآیند 8 بار تکرار کنید تا تمام 8 جهت را در هر بخش 45 درجه ای امتحان کنید.

5. نتایج تست سیگنال را مقایسه کنید – پارامتر dB نزدیکتر به 0، تقویت کننده بهتر است عملکرد شما را دریافت کنید.

6. آنتن را در مسیر با نتیجه سیگنال بهتر ثابت کنید.

توجه داشته باشید! ما توصیه می کنیم آنتن را در کنار ساختمان قرار دهید که به دور از ساختمان است، که میزان موانع ممکن را کاهش دهد. برای راحتی و شتاب دادن به روند شما تست را در دو جا انجام دهید.

تقویت کننده آنتن تلفن همراه 09356666620 – 02122216273

تلفن همراه باید سیگنال های نوار کامل را در محل نصب آن در فضای باز نشان دهد تماس های تلفنی یا انتقال داده باید صاف و پایدار باشند. توصیه می شود که امتحان کنید سیگنال 3 بار در محلی که در آن یک آنتن در فضای باز نصب شود همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید شما باید سیگنال ها را در نقاط A تا E، و بهترین مکان را انتخاب کنید که سیگنال های نوار کامل را نشان می دهد.

نصب آنتن بیرونی , نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

نصب آنتن گیرنده مورد نیاز برای تقویت آنتن موبایل

آنتن بیرونی باید روی سقف خانه یا در جای دیگری که در آن قرار دارد نصب شود دستگاه تلفن همراه در منطقه پوشش است. سیگنال موبایل باید به اندازه ایی قوی باشد که حداقل سه یا چهار برابر باشد میله ها بر روی صفحه نمایش گوشی شما نشان داده شده است. آنتن بیرونی باید به صورت مستقیم ثابت شود. لازم است به اتصال ضد آب از آنتن و فیدر در فضای باز است. تکرار کننده تقویت کننده سیگنال دو طرفه است. بنابراین انزوا مناسب بین آنتن در فضای باز و در محیط داخلی آنتن برای جلوگیری از نوسانات خود ضروری است. یک مثال کامل از نوسان خودکار است هنگامی که شما یک MIC و بلندگو را برای مثال می گیرید؛ اگر آنها بیش از حد به یکدیگر نزدیک هستند، می تواند باعث سر و صدای زیادی می شود.

اگر بخاطر فاصله محدود، سقف ساختمان، دیوارها یا هر چیز دیگری، انزوا را از دست ندهید، نمی توان از آن جدا شد موانع را می توان بین آنتن ها برای افزایش انزوا استفاده کرد.

نصب یک آنتن پنل به عنوان یک آنتن در فضای باز

نصب آنتن داخلی پچ پنل برای فرستادن سیگنال آنتن موبایل , تقویت آنتن موبایل

نصب یک آنتن بزرگ Yagi به عنوان یک آنتن در فضای باز

نصب آنتن یاگی برای دریافت سیگنال آنتن موبایل , تقویت کننده آنتن موبایل

نصب آنتن یگی به عنوان یک آنتن در فضای باز

نصب آنتن یاگی در فضای باز , تقویت آنتن دهی موبایل

طرح کابل و مونتاژ کانکتور ریپیتر آنتن موبایل

1. نوع، مشخصات، جهت مسیریابی، محل و شعاع انحنای کابل را در داخل نگه دارید انطباق با الزامات مدل. کابل ها را در جهت درست قرار دهید، آنها را هموار کنید، و از سطح هر گونه آسیب حفاظت کنید.

2. کابل های RF را جدا از کابل های برق قرار دهید. در صورتی که چنین باشد باید اقدامات جداسازی مناسب انجام شود با توجه به محدودیت شرایط سایت، روی قفسه های کابل قرار می گیرد.

3. کلیه قسمت های اتصال کل سیستم را به ترتیب صحیح، از آنتن تا ریپیتر آنتن موبایل تکرار کنید رابط ها و کانکتورها اطمینان حاصل کنید که رابط های الکتریکی به خوبی تماس می گیرند.

4. اقدامات حفاظتی رعد و برق را برای سیستم آنتن و فیدر مطابق با سیستم مورد نیاز از تغيير شکل دهنده فيدر آنتن در جايی که کلیپ های زمينی قرار گرفته اند، و درمان فاضلاب ضد آب را به فیدر انجام دهید.

محل نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل

1. تکرار کننده یا همان دستگاه ریپیتر آنتن موبایل باید داخل یک اتاق سرد، خشک و تهویه شده بدون گاز فرسائی نصب شود یا در یک دیوار سرد و تهویه ای برای اطمینان از اتلاف گرما

2. ارتفاع نصب باید برای سیم کشی کابل RF، تخلیه گرما و تعمیر و نگهداری کافی باشد.

3. منبع تغذیه مستقل و پایدار ضروری است.

نصب مرحله به مرحله دستگاه تقویت کننده آنتن دهی موبایل

1. موقعیت مناسب برای یک آنتن در فضای باز پیدا کنید.

2. آنتن را در فضای باز به تقویت کننده تلفن همراه از طرف BS ببندید و محکم ببندید.

3. آنتن داخلی را به تقویت کننده تلفن همراه از طرف MS وصل کنید و محکم کنید.

4. تقویت کننده سیگنال را به منبع تغذیه وصل کنید. ! برخی از مدل ها دارای منبع تغذیه داخلی هستند. لطفا راهنمای دستیابی به مدل خود را بررسی کنید اگر کیت تکرار سیگنال شما شامل منبع تغذیه جداگانه نیست، این مرحله را امتحان کنید! اگر نشانگر روشنایی در تقویت کننده روشن شود، به این معنی است که به درستی نصب شده است.

نکته: پس از وصل کردن آنتنهای داخلی و خارجی درون دستگاه، تقویت کننده سیگنال را روشن کنید.

5. سیگنال تلفن همراه خود را آزمایش کنید – حداکثر تعداد میله ها باید بر روی آن نشان داده شود نمایش گوشی خود را  در صورت سیگنال تلفن همراه مناسب باید در هر گوشه ای از محل در منطقه پوشش تقویت کننده قرار بگیرد.

نکات مهم برای نصب دستگاه تقویت آنتن موبایل

1. کابل های آنتن خارجی نباید زخم شوند و به صورت مستقیم به صورت ممکن قرار می گیرند عدم ایجاد مانع برای دریافت سیگنال و انتقال آن.

2. کابل باید به حداکثر قابل قبول کوتاه شود تا تلفات را کاهش یا کاهش دهد دامنه پوشش سیگنال آنتن موبایل کاهش می یابد.

3. برای جلوگیری از ورود آب به تلفن همراه از طریق کابل باعث ایجاد یک حلقه در آن شوید.

4. آنتن در فضای باز تا آنجا که ممکن است از آنتن های امواج فرکانس، کابل های ولتاژ بالا، فلز نگه دارید مانند شبکه ها یا ترانسفورماتورها.

5. هرگز از جلو یک antenna in the direction of direction به سمت آنتن داخلی نگذارید.

6. منبع تغذیه را به ورودی تقویت کننده سیگنال وصل کنید (به دقت برای جلوگیری از آسیب رساندن پین مرکز) و سپس به یک خروجی دیواری متصل کنید.

نکته: توصیه می شود که تمام منبع تغذیه برق متناوب برق خانگی را به یک منبع برق متصل کنید محافظ قدرت نوار است

7. اگر نشانگر نور روشن نمی شود، لطفا دستورالعمل های نشانگر چراغ را ببینید.

8. استفاده از تقویت کننده های سیگنال در یک نصب می تواند باعث ایجاد اختلال در ایستگاه پایه شود (به جز برای تقویت کننده های سیگنال درون خط).

برای مشکل آنتن دهی موبایل خود با ما تماس بگیرید   –    09356666620    –   02122216273

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع