چرا سیگنال موبایل شما ضعیف است؟

چرا سیگنال موبایل شما ضعیف است؟

از آنجا که تلفن همراه دستگاهی است که ما همیشه از آن استفاده می کنیم ، باید اصول کارکرد آن را درک کنیم. امروزه اکثر تلفن های همراه از نوع GSM هستند و حاوی سیم کارت هستند. این سیم کارت با یک برج متحرک که ارتباطات را برقرار می کند در تماس است. همانطور که در اطراف پرسه می زنید ، سیم کارت از محدوده یک برج خارج می شود و در محدوده برج دیگری است که توسط ارائه دهنده خدمات شما نصب شده است. بنابراین ، در اصل ، تلفن شما همچنان حرکت می کند که یک برج را ترک کرده و برج دیگری را بگیرد (دقیقاً مانند مرد عنکبوتی ، وقتی او از یک ساختمان به ساختمان دیگر می چرخد).
سیگنال های تلفن همراه به طور متفاوتی توسط مواد مختلف مسدود می شوند. سیگنال موبایل باید با عبور از پشت بام ها ، دیوارها ، درها ، درختان و غیره به تلفن شما برسد. اگر با ساختارها و موادی احاطه شده اید که سیگنال های تلفن همراه را با کارایی بیشتری مسدود می کنند – مطمئناً با مشکل ضعیف سیگنال تلفن همراه روبرو خواهید شد.
این دلیل ضعیف بودن دریافت سیگنال موبایل در بعضی از قسمتهای ساختمان است.
قدرت سیگنال تلفن همراه بر حسب دسی بل میلی وات (dBm) اندازه گیری می شود
برای یک مکالمه تلفنی روان قدرت سیگنال باید بالاتر از 100 دسی بل باشد
قدرت سیگنال زیر 100 dBm ممکن است باعث مشکلاتی مانند قطع صدا و افت تماس شود

چگونه سیگنال موبایل را تقویت کنیم؟

بدیهی است که شما همیشه می توانید یک دستگاه تقویت کننده سیگنال نصب کنید ، اما قبل از انجام این کار ، می توانید نکات زیر را برای دریافت سیگنال موبایل بهتر امتحان کنید. اگر از خانه / محل کار خود بیرون نباشید و به شدت به سیگنال قوی تری احتیاج دارید ، این نکات مفید خواهد بود.
همچنین بخوانید: چگونه اپراتور سرویس تلفن همراه خود را تغییر دهیم
افزایش سیگنال در تلفن همراه. سیگنال سلول قوی تری بگیرید.
بیاموزید که چگونه سیگنال سلول قوی تری را در تلفن همراه خود دریافت کنید.
برای تقویت سیگنال موبایل پنجره را باز کنید
این بصری ترین و ساده ترین کاری است که باید انجام شود. اگر قدرت سیگنال کافی ندارید ، باید نزدیکترین پنجره و در را باز کنید. این ممکن است اجازه دهد سیگنال مستقیماً به گوشی شما برسد.
افزایش ارتفاع تلفن برای افزایش سیگنال تلفن همراه
شما باید تلفن همراه خود را بالا ببرید. بالا بردن تلفن به سمت سقف ، تلفن همراه را از گوش شما دور می کند – بنابراین در چنین شرایطی یک هدست بلوتوث یا گوشی بسیار مفید خواهد بود. فقط کافیست هدست بلوتوث خود را با تلفن خود جفت کرده و تلفن همراه را تا حد ممکن بلند کنید. هنگامی که تماس برقرار شد ، حتی می توانید تلفن خود را بالای یک المیرا نزدیک یک پنجره باز یا مانند آن قرار دهید.
به یک زمین بالاتر بروید
اگر بلند کردن تلفن به اندازه کافی کمک نمی کند ، ببینید آیا می توانید به مکانی بالاتر مانند بالای سقف بروید یا خیر. هرچه تلفن بالاتر برود ، مانع بین تلفن و برج تلفن کمتر خواهد بود. و این باعث تقویت قدرت سیگنال می شود. اگر برای اردو زدن یا ماهیگیری بیرون هستید ، سعی کنید بالای تپه یا صخره ای بروید.
برج های سلولی برای تقویت آنتن موبایل نزدیک تر شوید.
برج های سلولی
نزدیک شدن به یک برج متحرک را امتحان کنید
اگر می توانید برج های تلفن همراه را در اطراف خود ببینید ، سعی کنید به آنها نزدیکتر شوید. اگر یک گوشی نزدیک به یک برج متحرک باشد ، قدرت سیگنال بالاتر خواهد بود. اما ، یک صید وجود دارد! برجی که می خواهید به آن نزدیک شوید ، ممکن است از همان ارائه دهنده خدماتی نباشد که از اتصال شما استفاده می کنید. بنابراین ، این یک چیز مهم و آزمایشی است. اگر بیش از یک برج مشاهده می کنید ، یکی یکی آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا سیگنال بهتری دریافت می کنید یا خیر.
با این حال ، برنامه هایی وجود دارند که می توانند شما را از این شکار برج نجات دهند! OpenSignal برنامه ای است که تمام اطلاعات مربوط به وضعیت سیگنال فعلی را به شما ارائه می دهد. همچنین می تواند مکان برج های شرکت شما را روی نقشه نشان دهد. این برنامه می تواند به شما کمک کند سیگنال های 3G ، 4G و Wifi را ردیابی کنید.
همچنین بخوانید: در تلفن های همراه و رایانه های لوحی Android به انگلیسی به زبان هندی تایپ و ارسال کنید
برنامه OpenSignal می تواند به شما در یافتن اطلاعات سیگنال و مکان یابی برج های سلول کمک کند. بنابراین به شما کمک می کند سیگنال تلفن همراه را تقویت کنید
برنامه OpenSignal می تواند به شما در یافتن اطلاعات سیگنال و مکان یابی برج های سلول کمک کند.
وارد حالت هواپیما شوید
اگر سیگنال سلولی ضعیفی دارید و فوراً تماس می گیرید – یکی از مواردی که می توانید امتحان کنید قرار دادن تلفن همراه خود در حالت هواپیما (حالت پرواز) به مدت یک دقیقه است. وقتی وارد حالت هواپیما می شوید ، تلفن شما از شبکه تلفن همراه جدا می شود. پس از قطع اتصال ، تلفن همراه شما دیگر به عنوان یک تلفن نیست – بلکه فقط یک دستگاه کوچک است که می توانید روی آن بازی کنید ، فیلم های ذخیره شده را تماشا کنید و موسیقی ذخیره شده را پخش کنید.
بعد از یک دقیقه ، حالت هواپیما را خاموش کنید.
چه زمانی با این کار ، تلفن همراه شما با برج انتقال سیگنال ارتباط تازه برقرار می کند. در اوایل ، ممکن است تلفن شما به یک برج دور (و در نتیجه سیگنال ضعیف تر) متصل باشد. هنگامی که برج ها را برای ایجاد اتصال جدید جستجو می کند ، ممکن است به یک برج نزدیک تر با سیگنال بهتر متصل شود.
آنتن تلفن را نپوشانید
تلفن های همراه مدرن آنتن خارجی ندارند. اکنون آنتن ها ریز هستند و در داخل بدنه تلفن همراه قرار دارند. بعضی اوقات ، همانطور که اپل در مورد آیفون نیز اذعان کرد ، اگر دست شما بخشی از تلفن را که آنتن را در خود جای داده است ، بپذیرد ، دریافت می تواند ضعیف باشد.
بنابراین ، ممکن است سعی کنید بفهمید که آنتن در داخل تلفن شما کجا قرار دارد و سپس سعی کنید آن قسمت را با کف دست یا انگشتان خود نپوشانید. حتی بهتر این است که از دستگاه هندزفری مانند گوشی بلوتوث یا گوشی استفاده کنید.
همانطور که تاکنون خوانده اید ، وقتی سعی در دریافت بهتر سیگنال دارید ، دستگاه های هندزفری از بسیاری جهات به کار شما می آیند.
ارائه دهنده اتصال سلول را تغییر دهید
اگر دو سیم کارت از دو ارائه دهنده خدمات تلفن همراه مختلف دارید ، می توانید اتصال تلفن را تغییر دهید. ممکن است هیچ برج مجاور ارائه دهنده A وجود نداشته باشد – اما ارائه دهنده B ممکن است یک برج در بالای ساختمان بعدی داشته باشد. ارائه دهنده تغییر یکی از بهترین مواردی است که می توانید در پی سیگنال سلول قوی تری امتحان کنید.
از آنتن خارجی جک استفاده کنید
می توانید آنتن خارجی را از فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. این آنتن های خارجی جک را می توان به جک هدفون گوشی تلفن همراه خود متصل کرد. از آنجا که این آنتن ها بزرگتر هستند و در خارج از بدنه تلفن همراه قرار دارند ، سیگنال بهتری دریافت می کنند. با این حال ، چنین آنتن هایی اصلاً فانتزی به نظر نمی رسند. یک آنتن حجیم که در خارج از تلفن همراه براق شما آویزان است ، می تواند منظره ای دردناک باشد. اگر در وسط ناکافی باشید و سیگنال بسیار ضعیفی باشد ، این آنتن ها واقعاً می توانند به شما کمک کنند.

تقویت آنتن موبایل : مقاومت برج dBm را افزایش دهید

در بخشی از دفتر ما ، قدرت سیگنال تلفن همراه آنقدر ضعیف است که به سختی یک یا دو نوار را در نشانگر قدرت سیگنال نشان می دهد. ضعف سیگنال تلفن همراه مشکلی است که اغلب ما را آزار می دهد. شما می خواهید یک تماس تلفنی مهم برقرار کنید اما هیچ سیگنالی وجود ندارد! در چنین لحظاتی ، همه ما آرزوی راههایی برای افزایش سیگنال تلفن همراه را داریم. اکثر مردم فکر می کنند بدون وجود دستگاهی که هدف آن ساخته شود ، نمی توان سیگنال موبایل را افزایش داد. درست است اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به تلفن همراه خود در گرفتن سیگنال بهتر انجام دهید. بنابراین ، خوانندگان عزیز MOBILE REPEATER ، امروز در مورد چگونگی افزایش سیگنال تلفن همراه صحبت خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع