آیا تقویت کننده آنتن موبایل ایمن هستند؟

آیا تقویت کننده آنتن موبایل ایمن هستند؟

تلفن های همراه و WiFi زندگی ما را بسیار ساده تر کرده است ، اما آیا خطری برای سلامتی ما وجود دارد؟ شما احتمالاً داستان هایی در مورد افرادی که تلفن های همراه خود را در جیب خود قرار می دهند و بعداً مشکلات سلامتی دارند شنیده اید ، اما آیا این موارد فقط موارد شدید است؟

آیا سیگنال های بی سیم برای سلامتی شما مضر هستند؟

بستگی به این دارد که با چه کسی صحبت کنید. نظریه های زیادی وجود دارد ، اما بیایید به برخی از ادله علمی و برخی از کارهایی که می توانید برای کاهش عوامل خطر احتمالی انجام دهید ، پایبند بمانیم.

سیگنال سلول شما چه چیزی منتشر می کند؟

تلفن بی سیم از طریق سیگنال های فرکانس رادیویی (RF) اطلاعات را ارسال می کند. این سیگنال ها بین آنتن های ثابت یا ایستگاه های پایه ارسال می شوند. ایستگاه های پایه بی شماری در سراسر جهان برای اطمینان از سیگنال مناسب دستگاه های شما وجود دارد. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) و سایر آژانس ها میزان انتشار برج یا دستگاه را تنظیم می کنند.
قرار گرفتن در معرض RF نسبتاً کم است. اگر به ایستگاه پایه نزدیک باشید ، قرار گرفتن در معرض RF بیشتر است. هرچه از ایستگاه پایه دور می شوید ، سیگنال ضعیف می شود. سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که تنها داده های قطعی مربوط به اثرات سلامتی از زمینه های RF افزایش دمای بدن (> 1 درجه سانتیگراد) از قرار گرفتن در معرض شدت میدان بسیار زیاد است که در برخی از تأسیسات صنعتی وجود دارد. سیگنال های RF در هنگام ارسال سیگنال های رادیویی در حال پخش بسیار قوی تر هستند.

در مورد تابش چطور؟

WiFi ، تلفن های همراه ، تقویت کننده آنتن موبایل ، رایانه ها ، بلندگوهای بلوتوث و سایر دستگاه ها همه نوعی تشعشع منتشر می کنند که EMF غیر یونیزه کننده نامیده می شود. به طور کلی از نظر بسیاری از منابع این موارد بی ضرر هستند. نوع دیگر تابش به نام EMF یونیزان در اشعه ماوراio بنفش (UV) و اشعه ایکس وجود دارد. این اشعه امکان آسیب رساندن به سلول ها و DNA شما را دارد.
مطالعات دیگر در مورد پرتوهای غیر یونیزه انجام شده است و شاید کمی خطر را تعیین کرده باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات قابل اندازه گیری بر موجودات زنده داشته باشد ، اما اثبات قطعی این روش یا روش دیگر وجود ندارد. اینجا جایی است که مبهم می شود و صرف نظر از این باید احتیاط کنید.

آیا WiFi می تواند باعث سرطان شود؟

آژانس بین المللی تحقیقات درمورد سرطان ، تشعشع RF حاصل از تلفن های همراه ، تقویت کننده آنتن موبایل و WiFi را در همان کلاس سرطان زا با فنجان های قهوه و پلی استایرن طبقه بندی می کند. بر اساس انستیتوی سرطان Dana-Farber هیچ مدرک ثابت وجود ندارد که دستگاه های WiFi خطر سرطان را افزایش دهند.

آیا سیگنال های بی سیم خطری برای سلامتی دارند؟

وقتی روتر بی سیم ما روشن است ، تصور می کنیم که همیشه در حال ارسال و دریافت اطلاعات است ، اما در حقیقت ، این دستگاه ها داده ها را در کمتر از 1٪ از زمان انتقال می دهند.
بعلاوه ، مسافتی که سیگنالها بین دستگاههای با استفاده از سیگنال WiFi طی می کنند نسبتاً کوتاه هستند و بنابراین نیازی نیست که بسیار زیاد باشند. بنابراین ، آنها تابش کمتری دارند. قدرت سیگنال ها هرچه از شما دور می شوند ، کاهش می یابد. احتمالاً ایده خوبی است که در صورت امکان همیشه در مسیر سیگنال قرار نگیرید.

چگونه می توانم خطر خود را به حداقل برسانم؟

با ساخت برج های بیشتر و بیشتر و اعتماد بیشتر ما به دستگاه های بی سیم برای همه موارد ، انجام چند اقدام احتیاطی فکر بدی نیست.
اینکه هر چند وقت یکبار از دستگاه ها استفاده می کنید مشخص می شود که آیا باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید. به این روش فکر کنید ، شما برای مدت کوتاهی در معرض آفتاب قرار می گیرید و در واقع برای شما خوب است – یک دوز مناسب ویتامین D. اما ، اگر بدون محافظت بیش از حد طولانی در آفتاب بمانید ، می توانید دریافت کنید سوخته به استفاده از دستگاه های خود به همین روش فکر کنید.
اگر ساعت ها در طول روز از طریق تلفن یا رایانه خود از طریق WiFi استفاده می کنید ، احتمالاً بیشتر از شخصی که فقط چند تماس تلفنی برقرار می کند در معرض خطر بیشتری هستید. کار عاقلانه این است که خطر خود را به حداقل برسانید و برای مدتی از مسیر سیگنال دور شوید – یعنی شب آن را خاموش کنید ، یا به استراحت بپردازید تا بدن (و ذهن) شما بهبود یابد.
تعداد دستگاه هایی که شما توسط آنها احاطه شده اید نیز ممکن است تفاوتی ایجاد کند. اگر در خانه هستید و یک یا دو دستگاه را به برق متصل می کنید ، خطر کمتر از این است که اگر در یک کلاس درس باشید که ده ها لپ تاپ و روترهای WiFi را به هم زده است. كودكان در حالت رشد احتمالاً در معرض خطر بالاتری نسبت به بزرگسالان سالم هستند ، بنابراین مراقبت از زمان مواجهه آنها می تواند ایده خوبی باشد.
با اتصال دستگاههای خود به سیم بیشتر از اینکه به WiFi برای همه چیز اعتماد کنید ، خطر خود را کاهش دهید ، وقتی از روترها و تقویت کننده آنتن موبایل استفاده نمی کنید ، آنها را خاموش کنید یا آنها را در مکانی نزدیک به دستگاه ها قرار دهید تا بتوانید از منبع فاصله بگیرید.
هنگام استفاده از تلفن همراه یا لپ تاپ ، آن را بیشتر از بدن خود دور کنید. تولید کنندگان تلفن همراه این موارد را در کتابچه راهنمای کاربر می نویسند. از ویژگی بلندگو در تلفن استفاده کنید و از آن در جاهایی استفاده کنید که سیگنال قویتری وجود دارد ، بنابراین لازم نیست تلفن به همان اندازه انرژی ساطع کند. earbud متصل ممکن است بهتر از بلوتوث باشد ، اما سیگنال WiFi با بلوتوث حداقل است. اگر زیاد تلفن دارید ، وقفه های دوره ای هم نمی تواند به چیزی آسیب برساند.
لپ تاپ یا تبلت را به جای آنکه روی دامن خود باشد ، روی میز قرار دهید. با تلفن همراه خود به خواب نروید – در حقیقت ، آن را کنار بگذارید ، در اتاق دیگری قرار دهید ، آن را به حالت هواپیما تغییر دهید
هنگام تنظیم تقویت کننده آنتن موبایل ، بفهمید که سیگنال به کدام سمت به خانه شما می آید ، تقویت کننده را در آن قسمت قرار دهید و دستگاه هایتان را در صورت امکان تقریباً نزدیک تقویت کننده قرار دهید.

آیا تقویت کننده آنتن موبایل خطرات سلامتی دارند؟

انرژی ساطع شده از تقویت کننده آنتن موبایل نسبت به تلفن همراه کمتر است. تقویت آنتن موبایل یا تقویت کننده ها به اندازه 10 میلی وات نیرو مصرف می کنند. همچنین ، با فاصله گرفتن از دستگاه ، سیگنال به سرعت محو می شود. در حقیقت ، یک تقویت کننده تلفن همراه می تواند با ارائه یک سیگنال قوی تر ، میزان تابش تلفن همراه شما را کاهش دهد ، بنابراین تلفن همراه مجبور نیست که برای گرفتن سیگنال به همان اندازه انرژی مصرف کند.
به دنبال تقویت آنتن دهی موبایل با حالت آماده به کار باشید ، که باعث کاهش میزان انرژی ساطع شده در هنگام استفاده نمی شود. اطمینان حاصل کنید که شرایط FCC را نیز برآورده می کند.
علاوه بر این ، بیش از آنچه نیاز دارید تقویت کننده سیگنال خریداری نکنید. اگر خانه ای به مساحت 2000 فوت مربع دارید ، فقط به این دلیل که فکر می کنید ممکن است سیگنال قوی تر باشد ، خانه ای را خریداری نکنید که 5000 فوت مربع باشد

بنابراین ، آیا WiFi یا تقویت آنتن دهی موبایل می تواند باعث سرطان شود؟

در حالی که طبق نظر متخصصان بهداشت و مطالعات بیشمار تلفن های همراه ، سیگنال های WiFi و تقویت کننده های سیگنال ایمن به نظر می رسند ، استفاده از عقل سلیم در استفاده از آنها ضرری ندارد. فناوری های جدید اضافه شده و رهنمودهای ایمنی همیشه در دست بررسی هستند. مطلع باشید و به احساس آنها توجه کنید. اقداماتی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید. یک رویکرد متعادل بهترین است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهسوالات تماسارتباط با ما
تماس سریع