آنتن داخلی تقویت موبایل

تقویت آنتن موبایل

“آنتن ‘گیرنده” معمولاً توسط پنجره یا سقف ساختمان نصب می شود و برای برقراری ارتباط با دکل مخابراتی اپراتور های موبایل مجاور استفاده می شود. آنتن گیرنده می تواند از هر نوع مختلف باشد ، اما معمولاً جهت دار یا همه طرفه است. از آنتن همه جهته (که از همه جهات پخش می شود) معمولاً برای یک سیستم تکرار کننده استفاده می شود که پوشش همه حامل های(همراه اول، ایرانسل،رایتل) تلفن همراه را تقویت می کند. آنتن جهت دار هنگامی استفاده می شود که برج یا حامل خاصی برای بهبود نیاز به جدا شدن داشته باشد. استفاده از آنتن بسیار جهت دار می تواند به بهبود نسبت سیگنال به نویز گیرنده کمک کند ، بنابراین کیفیت سیگنال توزیع شده در داخل ساختمان را بهبود می بخشد.

آنتن گیرنده چیست؟
آنتن گیرنده وظیفه دریافت سیگنال از برج رادیویی حامل را دارد که به عنوان گیرنده نیز شناخته می شود. آنتن های گیرنده جز مهمی در سیستم های تقویت رادیوی داخلی هستند. در واقع ، آنها مهمترین آنتن در سیستم هستند. سه معلفه برای سیستمهای تقویت داخلی وجود دارد: آنتن گیرنده ، تقویت کننده دو جهته و آنتن فرستنده شده.

یک آنتن گیرنده می تواند به صورت خارجی یا داخلی متصل شود ، اما در بیشتر موارد ، روی سقف ساختمان چسبانده می شود. همچنین ممکن است در کنار ساختمان چسبانده شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، باید یک مسیر مشخص بین آنتن گیرنده و نزدیکترین برج ارتباطی وجود داشته باشد.

آنتن های گیرنده یک رابط دو طرفه ایجاد می کنند که سیگنال ها را به داخل و خارج ساختمان می آورد. دان لینک جهت سیگنال RF است که در داخل سازه حرکت می کند و آپ لینک سیگنال RF است که به خارج از ساختمان ارسال می شود.

BDA (تقویت کننده RF دو جهته)
تقویت کننده های RF بسیار تخصصی وظیفه دارند که فرکانس های تقویت شده در مسیرهای دان لینک و آپ لینک را انتخاب کنند. آنها همچنین قدرت سیگنال RF را که در داخل و خارج ساختمان حرکت می کند افزایش می دهند. از نظر فنی به عنوان “تقویت کننده سیگنال” شناخته می شوند ، تحت رهنمودهای دقیق فدرال تنظیم می شوند که باید توسط طراح سیستم رعایت شود.

شبکه RF
در بیشتر موارد ، از کابلهای کواکسیال بدون تابش برای هدایت سیگنالهای RF به آنتنهای داخلی تنظیم شده برای کار با رادیوها استفاده می شود.

کابلهای کواکسیال تشعشعی به گونه ای طراحی شده اند که سیگنالهای سطح پایین را از طریق سیستم می توانند مخفی کنند. از کابل های کواکسیال تشعشعی اغلب برای تونل ها و معابر استفاده می شود زیرا سیگنال های RF با حرکت از طریق کابل کواکسیال قدرت خود را از دست می دهند و به طور کلی حدود 1000 فوت می شود.

همه اش را بگذار کنار هم
یک مثال خوب از کنار هم قرار گرفتن این قطعات بهم پیوسته ، آنتن اهداکننده سقف است که مستقیماً در چشم برج رادیویی دوردست که با آن ارتباط برقرار می کند ، قرار دارد. از آنجا ، یک کابل کواکسیال آنتن را به آمپلی فایر BD RF متصل می کند ، که در چند طبقه پایین ساختمان قرار دارد.

آنتن های جهت دار و همه جانبه
وقتی ایستگاه های پایه چند اپراتور به سیگنال گیرنده نیاز دارند ، آنتن های جهت دار همه جهته هستند. این نوع آنتن سیگنال را در شعاع 360 درجه ارائه می دهد ، اما گین کاهش می یابد و نمی تواند مسائل تداخل بین سلولی را حل کند.

آنتن های جهت دار قدرت سیگنال بیشتری را ارائه می دهند و تداخل را کاهش می دهند. وظیفه این نوع آنتن رسم سیگنال گیرنده فقط به یک ایستگاه پایه است.

نوع آنتن گیرنده و همچنین روش های نصب بر کیفیت پوشش ساختمان تأثیر می گذارد.

جلوگیری از تداخل
یکی از مشکلات رایج سیستم مقاومت سیگنال در ساختمان ، جداسازی نامناسب یا از بین رفتن مسیر از آنتن سقف به آنتن های داخل ساختمان است. این مسئله باعث نوسانات سیستم می شود که نتیجه آن تداخل جدی است که ممکن است غیرقانونی تلقی شود. شما از نظر قانونی مجاز به استفاده از تقویت کننده سیگنال نیستید که در نوسان باشد. برای جلوگیری از نوسانات باید تنظیمات گین را کاهش دهید. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) حق اجرای جریمه ها و / یا مصادره تجهیزات را که منجر به تداخل می شود ، حفظ می کند.

 

لازم به ذکر است که گین اضافی برابر با عملکرد بیشتر نیست. توصیه می شود از حداقل تنظیمات گین استفاده کنید. فقط یک تکنسین رادیویی واجد شرایط باید وظیفه تنظیمگین BDA را داشته باش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع