تقویت کننده سیگنال موبایل – تقویت امواج موبایل

تقویت سیگنال موبایل در فرکانس GSM900 صرفاً با یک دستگاه تک فرکانس در باند 900 امکان پذیر می باشد. برای نقاطی که دکل مخابراتی 2G نصب شده است نیاز به استفاده از یک دستگاه دوباند که فرکانس GSM900 و GSM1800 را ساپورت می کند ، می باشد.

مراحل نصب یک تقویت کننده آنتن موبایل :

یکی از مهمترین نکات در راه اندازی یک سیستم تقویت موبایل ، نصب و تنظیم آنتن دهنده (donor antenna) که معمولاً در پشت بام و در مقابل دکل BTS نصب می شود ، می باشد. چرا که در صورتی که سطح سیگنال مناسبی توسط این آنتن دریافت نگردد ، با توجه به وجود تضعیف در مسیر تقویت امواج موبایل ، راندمان کارکرد سیستم به شدت کاهش می یابد. البته معمولاً در داخل شهرها همیشه سطح امواج دریافتی در فرکانس 900Mhz مناسب می باشد. با توجه به اینکه مشاهده میزان سیگنال دریافتی توسط آنتن نیاز به دستگاه تستر دارد، پیشنهاد می شود ابتدا آنتن را بر روی یک پایه که قابلیت چرخش داشته باشد نصب کنید و در جهت یک دکل مخابراتی تنظیم نماییم. در انتها می توانیم با تغییر جهت آنتن دهنده ،کیفیت مکالمه را به صورت تجربی در محل نصب آنتن داخلی تست کنیم.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه – تقویت سیگنال گوشی موبایل

تقویت سیگنال موبایل موجب بهبود قدرت سیگنال می شود. مدل های پیشرفته تر اغلب همچنین اجازه می دهد چندین تلفن همراه برای استفاده از همان تکرار کننده در همان زمان، بنابراین مناسب برای تجاری و همچنین استفاده از خانه است. آنتن Yagi-Uda به صورت عمودی در پشت بام به دیوار یا قطب قرار می گیرد به طوری که حداکثر سیگنال را از نزدیک ترین ایستگاه پایه دریافت می کند و کانال به کانال تفاوت باید بیشتر از 10 db اشد. تقویت کننده باید از باران و رطوبت محافظت شود تا بتواند آنتن پانچ پانل را حداکثر تابش دهد. کار پانچ آنتن آن است که سیگنال تقویت شده را به ایستگاه های مختلف تلفن همراه بسپارد. آنتن داخلی باید در مناطق ضعیف نگه داشته شود. مشخصات پهنای باند باید مراقب همانطور که در بالا مشخص شده است. برای استفاده در محیط داخلی، gain باید بیشتر از 70db باشد، در صورتی که بیشتر از مشخصات بدست آمده از کنترل دستی کنترل (MGC) کنترل شود و نویز نباید بیشتر از 6 دسیبل باشد.

 

تقویت سیگنال 4G

تکرار تقویت سیگنال موبایل 4G یک دستگاه بسیار کارآمد است که برای پوشش کمتری استفاده می شود و دامنه ایستگاه های پایه را گسترش می دهد، پوشش ناحیه شبکه تلفن همراه را پوشش می دهد.
تکرار کننده سیگنال مناسب است که در آن سیگنال ضعیف یا کور تلفن همراه، از قبیل کوهستانی، مسکونی، مرکز خرید، زیرزمینی، پارکینگ، مغازه، هتل، آسانسور، خانه، دفتر، شرکت صنعتی و معدن و غیره برای تلفن همراه داخلی تقویت سیگنال بهبود قابل توجهی برای تماس های قطره ای ایجاد شده توسط سیگنال ضعیف که توسط کوه ها یا ساختمان ها مسدود شده است، وجود دارد.
با استفاده از یک تکرار سیگنال، روش اقتصادی ترین و موثر برای بهبود سیگنال تلفن همراه و حذف تماس های قطره ای است.

ویژگی های دستگاه تقویت آنتن موبایل 4G :
1 – مناسب برای انواع سیگنال ضعیف داخلی و یا ناحیه کور.
2 – پوشش دریافت و ارسال سیگنال تلفن همراه را بهبود بخشید.
3 – نصب آسان و انعطاف پذیر.
4 – توانایی ضد تداخل بالا با تکنیک پیشرفته فیلتر دیجیتال.
5 – طراحی مینی با حفاظت از محیط زیست.

چقدر dBm سیگنال GSM “خوب” است؟

همانطور که می بینیم ، موردی به نام “قدرت سیگنال” وجود دارد و مقدار عددی منفی را در dBm بیان می کند. هرچه این عدد بیشتر و نزدیک به صفر باشد ، شدت سیگنال تلفن همراه بیشتر است. در مثال عکس می بینیم که شدت سیگنال -93 dBm است. یک نتیجه طبیعی ، در حقیقت مقدار به طور کلی بین -120 تا -70 دسی بل در نظر می گیرد. این جدول می تواند به شما در مورد خوب بودن سیگنال خود کمک کند.

بین -113 e -107 dBm: برای تماس مطمئن بسیار کم است

بین -105 e -101 dBm: سیگنال کم

بین -99 e -93 dBm: سیگنال کافی است

بین -91 e -83 dBm: سیگنال خوب است

بین -81 e -65 dBm: سیگنال بسیار خوبی است

بین -63 e -51 dBm: سیگنال خیلی خوبی است.

چگونه می توانم سیگنال آنتن موبایل را بهبود بخشم؟

با کمک یک تقویت کننده انتن موبایل مطمئناً می توانیم سیگنال تلفن همراه را تقویت کنیم. تکرار کننده سیگنال خارجی را می گیرد و آن را به داخل دیوارهای خانه یا دفتر می آورد و امکان تماس تلفنی را در جایی که امکان آن وجود ندارد یا دشوار است ، فراهم می کند. هر مدار تقویت کننده آنتن همچنین شامل آنتن خارجی ، آنتن داخلی و کابل های کواکسیال است. آنتن خارجی باید در حالت ایده آل روی سقف یا تا حد ممکن بلند باشد. از طرف دیگر ، آنتن داخلی به بزرگی خودکار است و مستقیماً به دستگاه پیچ می شود. اما بیاد داشته باشیم که امکان سفارسی سازی مدار با توجه به نیازهای ما وجود دارد. به عنوان مثال اگر در حومه شهر زندگی می کنید ، احتمالاً به آنتن خارجی قدرتمندتری نسبت به آن ارائه شده نیاز خواهید داشت. برای مشاوره رایگان قبل از خرید ، لطفا تماس بگیرید.

– تقویت کننده آنتن چه فرکانس هایی باید داشته باشد؟

بسته به آنچه می خواهیم بهبود ببخشیم ، یعنی تماس ها (شبکه)نسل 2 یا تماس ها + اینترنت نسل سه یا تماس ها + نسل چهار ، ما یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را انتخاب می کنیم که با فرکانس های آن شبکه های تلفن همراه سازگار باشد.

نسل 2(تماس و پیام کوتاه): 900 مگاهرتز (فرکانس اصلی) و 1800 مگاهرتز

نسل3G (اتصال داده) 2100 مگاهرتز (اصلی) و 900 مگاهرتز

نسل 4G (اتصال داده ، تماس های VoLTE) 800 مگاهرتز ، 2600 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز

برای مشاوره رایگان قبل از خرید تماس بگیرید.

 دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل سیگنال 3G چیست؟

تقویت کننده سیگنال 3G وسیله ای الکترونیکی است که سیگنال های ضعیف 3G را از خارج از هوا گرفته و آن را تقویت می کند. به دریافت سیگنال های 3G سریع و سریع کمک می کند. بلافاصله میله های شما را از پایین یک به پنج می رساند.

با تقویت کننده آنتن موبایل 3G  ، می توانید از پخش سریع موسیقی ، برنامه های تلویزیونی ، فیلم ها لذت ببرید. یک تقویت کننده آنتن موبایل سیگنال 3G در آینده از خانه یا محل کار شما اثبات می کند که در دسترس بودن سیگنال 3G وحشتناک است. این سریعترین دسترسی به اینترنت را برای سالهای آینده حتی در مناطقی که به طور سنتی پذیرایی ضعیف دارند ، تضمین می کند.

 تقویت کننده سیگنال موبایل 3G چگونه کار می کند؟

تقویت کننده سیگنال 3G دارای یک آنتن خارجی ، یک تقویت کننده آنتن موبایل و یک آنتن داخلی است که به آن پخش کننده نیز می گویند.

آنتن در فضای باز سیگنال تلفن همراه ضعیف را می کشد ، در حالی که تقویت کننده 3G با استفاده از فناوری پیشرفته داخلی سیگنال را افزایش می دهد. سپس سیگنال تقویت شده توسط آنتن داخلی موجود در آن پخش می شود. این تضمین می کند که سیگنال های 3G قوی در هر نقطه از منطقه تحت پوشش دریافت می کنید.

این تقویت کننده های آنتن موبایل سیگنال 3G با ظرفیت های مختلفی ارائه می شوند که می توانند مساحت محدودی را پوشش دهند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید تقویت کننده سیگنال تلفن همراه 3G  خود می توانید منطقه مورد نیاز را پوشش دهد.

 

مزایای تقویت کننده آنتن موبایل 3G

چندین مزیت استفاده از تقویت کننده سیگنال 3G در محل کار یا خانه شما وجود دارد. واضح ترین این موارد این است که مشکل تماس های قطع شده فوراً حل می شود. با اطمینان از اینکه دیگر نیازی به جستجوی نقطه ای با سیگنال تلفن همراه مناسب نخواهید داشت ، در وقت شما صرفه جویی می شود. همچنین این امر توانایی شما را برای برقراری ارتباط با سایر نقاط جهان را بهبود می بخشد ، هم از طریق پیام رسانی و تماس صوتی و هم از طریق اینترنت تلفن همراه.

کیفیت بهتر سیگنال تلفن همراه این اطمینان را به شما می دهد که هر آنچه را که تماس گیرندگان می گویند می توانید بشنوید. و دیگر هیچ منطقه مرده ای باعث ایجاد مشکلات مکالمه نخواهد شد.

تقویت کننده آنتن موبایل 3G پوشش گسترده تری به شما می دهد ، بنابراین کل خانه یا محل کار شما می تواند سیگنال قوی تری داشته باشد. چه در اتاق زیر شیروانی و چه در زیرزمین باشید ، از هر سیگنال عالی و همچنین امکان گرفتن و دریافت تماس بدون توجه به مکانی که در منطقه تحت پوشش تقویت کننده  انتن موبایل 3G هستید ، لذت خواهید برد.

تقویت کننده آنتن موبایل 3G  سرعت اتصال به اینترنت تلفن همراه شما را بهبود می بخشد. این امکان را برای بارگیری و بارگذاری سریعتر از دستگاه های تلفن همراه فراهم می کند. همچنین متوجه خواهید شد که عمر باتری دستگاه شما به طور قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد بود زیرا دیگر برای یافتن یک سیگنال قابل استفاده برای دسترسی به شبکه به طور مداوم تلاش نخواهد کرد.

 

چگونه می توانید سیگنال 3G را در خانه خود تقویت کنید؟

چه بخواهید برای کار مهم تماس بگیرید ، یا فقط می خواهید از طریق تلفن همراه خود با دوستان و خانواده خود در هر زمان و از هر مکان صحبت کنید بدون اینکه برای پیدا کردن نقطه ای با سیگنال تلاش کنید ، یک تقویت کننده آنتن موبایل 3G  راه حل برای شما

با تقویت کننده آنتن موبایل که سیگنال 3G را افزایش می دهد ، شما قادر خواهید بود بدون نیاز به انتظار برای بارگیری صفحات ، از اینترنت در دستگاه تلفن همراه خود لذت ببرید

اگر از خود پرسیده اید که چگونه سیگنال 3G  خود را تقویت کنید ، یکی از تقویت کننده های سیگنال 3G  با کیفیت بالا راه حل ایده آل است. این انقلابی است که شما از تلفن همراه خود در خانه یا محل کار خود برای برقراری تماس ، پیام کوتاه ، چت ، شبکه های اجتماعی ، سرگرمی ، بازی ، بانکداری یا هر چیز دیگری برای این موضوع استفاده می کنید.

چرا دستگاه تقویت انتن موبایل در خانه کار می کند؟

در یک خانه یا دفتر ، فرایند نصب و انجام تقویت کننده های سیگنال وجود دارد. آنتن خارجی با حرکت دادن آن به سمت نزدیکترین دکل مخابراتی ، روی سقف بالای خانه نصب می شود که سیگنال خارجی فعلی را که از نزدیکترین دکل مخابراتی تلفن همراه منتقل می شود ، می گیرد و سپس از طریق آنتن و سیم به دستگاه تقویت انتن موبایل هدایت می شود. تقویت کننده سیگنال دریافتی را تقویت می کند و سیگنال را تا انتهای خانه فقط توسط دیگری منتقل می کند و آنتن داخلی ، که به شما امکان می دهد از مکالمات واضح و اینترنت در تلفن همراه و همچنین مشکل سیگنال ضعیف لذت ببرید ، برطرف می شود.
یک آنتن خارجی باید براساس شبکه موجود در قسمت بالای خانه انتخاب شود. اگر سیگنال روی سقف بالای یک خانه قوی باشد و هیچ مانعی برای رسیدن به خانه سیگنال از نزدیکترین برج سلول وجود ندارد ، می توان از آنتن جهت دار با قدرت بالا استفاده کرد. اگر سیگنال دریافت شده از برج تلفن همراه توسط موانع بزرگی مانند درختان بلند ، ساختمانهای بلند ، کوهها مسدود شود ، باید یک آنتن خارجی قدرتمند و یک جهته در پشت بام نصب شود که قادر به دریافت سیگنال های دور و بر است. اتفاق می افتد
سیگنال دریافت شده توسط آنتن خارجی با عبور از مواد ساختمانی مورد استفاده در خانه ، از طریق سیم به داخل خانه هدایت می شود ، سپس آمپلی فایر سیگنال دریافت شده توسط آنتن داخلی را تا تمام خانه توزیع می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع