امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تقویت سیگنال موبایل در فرکانس GSM900 صرفاً با یک دستگاه تک فرکانس در باند 900 امکان پذیر می باشد. برای نقاطی که دکل مخابراتی 2G نصب شده است نیاز به استفاده از یک دستگاه دوباند که فرکانس GSM900 و GSM1800 را ساپورت می کند ، می باشد.

مراحل نصب یک تقویت کننده آنتن موبایل :

یکی از مهمترین نکات در راه اندازی یک سیستم تقویت موبایل ، نصب و تنظیم آنتن دهنده (donor antenna) که معمولاً در پشت بام و در مقابل دکل BTS نصب می شود ، می باشد. چرا که در صورتی که سطح سیگنال مناسبی توسط این آنتن دریافت نگردد ، با توجه به وجود تضعیف در مسیر تقویت امواج موبایل ، راندمان کارکرد سیستم به شدت کاهش می یابد. البته معمولاً در داخل شهرها همیشه سطح امواج دریافتی در فرکانس 900Mhz مناسب می باشد. با توجه به اینکه مشاهده میزان سیگنال دریافتی توسط آنتن نیاز به دستگاه تستر دارد، پیشنهاد می شود ابتدا آنتن را بر روی یک پایه که قابلیت چرخش داشته باشد نصب کنید و در جهت یک دکل مخابراتی تنظیم نماییم. در انتها می توانیم با تغییر جهت آنتن دهنده ،کیفیت مکالمه را به صورت تجربی در محل نصب آنتن داخلی تست کنیم.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه - تقویت سیگنال گوشی موبایل

تقویت سیگنال موبایل موجب بهبود قدرت سیگنال می شود. مدل های پیشرفته تر اغلب همچنین اجازه می دهد چندین تلفن همراه برای استفاده از همان تکرار کننده در همان زمان، بنابراین مناسب برای تجاری و همچنین استفاده از خانه است. آنتن Yagi-Uda به صورت عمودی در پشت بام به دیوار یا قطب قرار می گیرد به طوری که حداکثر سیگنال را از نزدیک ترین ایستگاه پایه دریافت می کند و کانال به کانال تفاوت باید بیشتر از 10 db اشد. تقویت کننده باید از باران و رطوبت محافظت شود تا بتواند آنتن پانچ پانل را حداکثر تابش دهد. کار پانچ آنتن آن است که سیگنال تقویت شده را به ایستگاه های مختلف تلفن همراه بسپارد. آنتن داخلی باید در مناطق ضعیف نگه داشته شود. مشخصات پهنای باند باید مراقب همانطور که در بالا مشخص شده است. برای استفاده در محیط داخلی، gain باید بیشتر از 70db باشد، در صورتی که بیشتر از مشخصات بدست آمده از کنترل دستی کنترل (MGC) کنترل شود و نویز نباید بیشتر از 6 دسیبل باشد.

 

تقویت سیگنال 4G

تکرار تقویت سیگنال موبایل 4G یک دستگاه بسیار کارآمد است که برای پوشش کمتری استفاده می شود و دامنه ایستگاه های پایه را گسترش می دهد، پوشش ناحیه شبکه تلفن همراه را پوشش می دهد.
تکرار کننده سیگنال مناسب است که در آن سیگنال ضعیف یا کور تلفن همراه، از قبیل کوهستانی، مسکونی، مرکز خرید، زیرزمینی، پارکینگ، مغازه، هتل، آسانسور، خانه، دفتر، شرکت صنعتی و معدن و غیره برای تلفن همراه داخلی تقویت سیگنال بهبود قابل توجهی برای تماس های قطره ای ایجاد شده توسط سیگنال ضعیف که توسط کوه ها یا ساختمان ها مسدود شده است، وجود دارد.
با استفاده از یک تکرار سیگنال، روش اقتصادی ترین و موثر برای بهبود سیگنال تلفن همراه و حذف تماس های قطره ای است.

ویژگی های دستگاه تقویت آنتن موبایل 4G :
1 - مناسب برای انواع سیگنال ضعیف داخلی و یا ناحیه کور.
2 - پوشش دریافت و ارسال سیگنال تلفن همراه را بهبود بخشید.
3 - نصب آسان و انعطاف پذیر.
4 - توانایی ضد تداخل بالا با تکنیک پیشرفته فیلتر دیجیتال.
5 - طراحی مینی با حفاظت از محیط زیست.

چقدر dBm سیگنال GSM "خوب" است؟

همانطور که می بینیم ، موردی به نام "قدرت سیگنال" وجود دارد و مقدار عددی منفی را در dBm بیان می کند. هرچه این عدد بیشتر و نزدیک به صفر باشد ، شدت سیگنال تلفن همراه بیشتر است. در مثال عکس می بینیم که شدت سیگنال -93 dBm است. یک نتیجه طبیعی ، در حقیقت مقدار به طور کلی بین -120 تا -70 دسی بل در نظر می گیرد. این جدول می تواند به شما در مورد خوب بودن سیگنال خود کمک کند.

بین -113 e -107 dBm: برای تماس مطمئن بسیار کم است

بین -105 e -101 dBm: سیگنال کم

بین -99 e -93 dBm: سیگنال کافی است

بین -91 e -83 dBm: سیگنال خوب است

بین -81 e -65 dBm: سیگنال بسیار خوبی است

بین -63 e -51 dBm: سیگنال خیلی خوبی است.

چگونه می توانم سیگنال آنتن موبایل را بهبود بخشم؟

با کمک یک تقویت کننده انتن موبایل مطمئناً می توانیم سیگنال تلفن همراه را تقویت کنیم. تکرار کننده سیگنال خارجی را می گیرد و آن را به داخل دیوارهای خانه یا دفتر می آورد و امکان تماس تلفنی را در جایی که امکان آن وجود ندارد یا دشوار است ، فراهم می کند. هر مدار تقویت کننده آنتن همچنین شامل آنتن خارجی ، آنتن داخلی و کابل های کواکسیال است. آنتن خارجی باید در حالت ایده آل روی سقف یا تا حد ممکن بلند باشد. از طرف دیگر ، آنتن داخلی به بزرگی خودکار است و مستقیماً به دستگاه پیچ می شود. اما بیاد داشته باشیم که امکان سفارسی سازی مدار با توجه به نیازهای ما وجود دارد. به عنوان مثال اگر در حومه شهر زندگی می کنید ، احتمالاً به آنتن خارجی قدرتمندتری نسبت به آن ارائه شده نیاز خواهید داشت. برای مشاوره رایگان قبل از خرید ، لطفا تماس بگیرید.

- تقویت کننده آنتن چه فرکانس هایی باید داشته باشد؟

بسته به آنچه می خواهیم بهبود ببخشیم ، یعنی تماس ها (شبکه)نسل 2 یا تماس ها + اینترنت نسل سه یا تماس ها + نسل چهار ، ما یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را انتخاب می کنیم که با فرکانس های آن شبکه های تلفن همراه سازگار باشد.

نسل 2(تماس و پیام کوتاه): 900 مگاهرتز (فرکانس اصلی) و 1800 مگاهرتز

نسل3G (اتصال داده) 2100 مگاهرتز (اصلی) و 900 مگاهرتز

نسل 4G (اتصال داده ، تماس های VoLTE) 800 مگاهرتز ، 2600 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز

برای مشاوره رایگان قبل از خرید تماس بگیرید.