چه عواملی باعث کندی باند 4G LTE می شود؟

تقویت آنتن موبایل

چه عواملی باعث کندی باند 4G LTE می شود؟

سه عامل وجود دارد که بر سرعت داده های LTE تأثیر می گذارد.

تقریباً به ترتیب اهمیت ، این موارد عبارتند از:

کیفیت سیگنال (SINR)

در شبکه های 4G LTE ، کیفیت سیگنال به صورت SINR اندازه گیری می شود. افزایش SINR می تواند تأثیر شگرفی بر سرعت اتصال شما داشته باشد. بهترین راه برای بهبود SINR استفاده از آنتن بیرونی جهت دار است ، یا به یک تقویت آنتن موبایل متصل است یا مستقیماً به یک نقطه اتصال LTE.

 تعداد باندهای متصل

تلفن یا نقطه اتصال شما می تواند از چندین باند برای اتصال همزمان به دکل استفاده کند. این “تجمع حامل” نامیده می شود. هرچه باندهای بیشتری متصل باشید ، نرخ داده های شما بیشتر می شود.

 قدرت سیگنال (RSRP)

بسیاری از مردم فکر می کنند این مهمترین عامل است ، اما اینطور نیست. قدرت سیگنال که در شبکه های 4G LTE RSRP نامیده می شود ، قطعاً مهم است. اما اغلب مهمترین عامل نیست. اگر سیگنال RSRP شما از حدود -100 dBm قوی تر باشد ، سیگنال قوی به افزایش داده کمک نمی کند.

شلوغی دکل

هرچه تعداد کاربران در دکل بیشتر باشد ، نرخ داده های شما پایین تر خواهد بود. در واقع ، ازدحام برجها باند متفاوت است. به طور کلی فرکانس های بالاتر کمتر از فرکانس های پایین به ساختمان نفوذ می کنند. در نتیجه ، باند های فرکانس بالاتر معمولاً کمتر متراکم می شوند. استفاده از آنتن های بیرونی که مستقیماً به یک کانون گرم یا یک تقویت آنتن موبایل متصل هستند ، می توانند به شما در دسترسی به باند های کم ازدحام کمک کنند.

چگونه می توانم سرعت 4G LTE خود را بهبود بخشم؟

به طور کلی سه کار وجود دارد که می توانید برای بهبود شبکه داده خود انجام دهید:

تلفن / هات اسپات جدید دریافت کنید

اگر از دستگاه قدیمی استفاده می کنید ، تلفن یا نقطه اتصال جدید ممکن است به شما امکان اتصال به باندهای جدید را بدهد. دستگاه های جدید نسخه های جدیدتری از مشخصات LTE را پشتیبانی می کنند که سرعت داده را با سرعت بیشتری فراهم می کند.

از آنتن های خارجی استفاده کنید

بسیاری از نقاط اتصال از شرکت های بزرگ از درگاه های آنتن خارجی پشتیبانی می کنند. تلفن ها پورت آنتن خارجی ندارند. اگر از تلفن استفاده می کنید ، می توانید از تقویت کننده آنتن موبایل هایی که باعث ایجاد آن در فضای داخلی نمی شوند دسترسی پیدا کنید

 از تقویت کننده آنتن موبایل استفاده کنید

تقویت کننده آنتن موبایل با افزایش سیگنال (RSRP) سیگنال شما را تقویت می کنند. در صورت استفاده همزمان با آنتن های خارجی ، می توانند امکان پخش مجدد بی سیم سیگنال های بهبود یافته را در داخل فراهم کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع