سیستم های تقویت آنتن موبایل خانگی مستقل از اینترنت کار می کنند و از 3 جز تشکیل می شوند:
آنتن (برج) خارج (برج) که سیگنال را دریافت می کند.
تقویت آنتن موبایل سامسونگ (های) سیگنال که قدرت سیگنال را افزایش می دهند.
درون آنتن (دستگاه) که سیگنال تقویت شده را درون ساختمان یا وسیله نقلیه مجدداً انتقال می دهد.
این تقویت کننده ها دو جهته هستند ، یعنی وقتی تلفن یا دستگاه دوباره به برج منتقل می شود ، روند به ترتیب معکوس اتفاق می افتد. تقویت آنتن موبایل سامسونگ در مناطقی که سیگنال ضعیف دارند یا در ساختمانهایی که سیگنالهای سلولی در آنها نفوذ دارد بسیار مثر هستند.

ویژگی های تقویت آنتن موبایل

آنها یک دستگاه خرید یکبار مصرف هستند و هیچ گونه هزینه ماهانه ای اعمال نمی شود.
هنگامی که تلفن همراه از دریافت سیگنال از برج سلول به دریافت سیگنال از طریق تقویت کننده سیگنال تغییر می کند ، و توسط بالابر ارتباط برقرار می شود.
تقویت آنتن موبایل جیبی بی سیم به طور کلی از اتصالات همزمان به چندین دستگاه تلفن همراه پشتیبانی می کند.
تقویت آنتن موبایل  به طور همزمان سیگنال ها را برای چندین حامل تقویت می کند و باعث افزایش داده ها و سیگنال های صوتی می شود.
تقویت آنتن موبایل  به افزایش شارژ باتری دستگاه کمک می کنند.
تقویت آنتن موبایل مختلف سیگنال وسیله نقلیه موجود است.
بسته به پیکربندی سیستم ، تقویت کننده های سیگنال می توانند مناطقی از یک اتاق واحد تا ساختمانهای بزرگ را پوشش دهند.
لازم به ذکر است که
تقویت آنتن موبایل جیبی سیگنال های سلولی ایجاد نمی کنند ، اما از سیگنال های قابل تشخیص موجود در خارج استفاده می کنند.
تاسیسات تقویت کننده سیگنال درجه تجاری.
نسخه های تجاری این سه نوع نوع تجاری می توانند برای استقرار در مقیاس بزرگتر مانند ساختمانهایی با پوشش صدها هزار فوت مربع استفاده شوند. با این وجود ، به دلیل استفاده از فناوری های مختلف ، ممکن است طراحی سیستم کاملاً متفاوت باشد. بسته به نیازهای منحصر به فرد این نصب و راه اندازی در مقیاس بزرگ ، ممکن است زمان نصب و هزینه آن نیز بسیار متفاوت باشد.
همچنین سیستم های تجاری به نصب کنندگان حرفه ای سیستم که دارای گواهینامه نصب چنین سیستم های تقویت کننده سیگنال درجه صنعتی یا تجاری هستند نیاز دارند..
نتیجه.
چندین تفاوت مهم بین فمتوسل و تقویت آنتن موبایل جیبی وجود دارد. فناوری Femtocell در سیستم های مختلف سیگنال مجهز به شرکت مخابراتی که برای کار کردن به سرویس اینترنت باند پهن نیاز دارند استفاده می شود و آنها فقط برای شبکه حامل مربوطه کار می کنند. شرکت های مخابراتی آنها را با نام های مختلفی مانند AT&T Microcell و T-Mobile CellSpot صدا می کنند. آنها به هیچ سیگنالی در خارج از ساختمان احتیاج ندارند. از طرف دیگر ، تقویت کننده آنتن موبایل در منزل نیازی به دسترسی به اینترنت ندارند و همزمان در همه شبکه های حامل سرویس سلول کار می کنند. آنها نیاز به سیگنال بسیار کمی در خارج از ساخت دارند

آیا می توان تقویت کننده سیگنال سلول خودرو را در خانه یا محل کار نصب کرد؟

بله ، اما چندین مورد وجود دارد که ابتدا باید مورد توجه قرار گیرد:
میزان قدرت سیگنال سلولی را در خارج از ساختمان محل نصب آنتن خارجی بخوانید.
سیگنال تلفن همراه برای کارکرد صحیح تقویت آنتن موبایل باید از -95 دسی بل در دقیقه باشد. سیگنال بی سیم کمتر از -105dB به این معنی است که تقویت کننده آنتن موبایل سلول باعث افزایش دستگاه شما نمی شود و حتی اگر از واحد خانگی استفاده شود توصیه نمی شود. از این بدتر ، تقویت کننده های تلفن همراه حداکثر سود 50 دسی بل است در حالی که تقویت کننده آنتن موبایل در منزل در فضای داخلی می توانند حداقل 60 دسی بل افزایش داشته باشند بنابراین در مواردی که سیگنال بیرونی بسیار ضعیف است ، به کیت تقویت کننده سیگنال داخلی احتیاج دارد.
تقویت آنتن موبایل بی سیم خودرو پوشش سیگنال را برای یک منطقه بسیار محدود فراهم می کنند - فقط به اندازه فضای داخلی خودرو. بنابراین ، ممکن است استفاده از آنها در فضای داخلی بسیار ناخوشایند باشد زیرا برای دستیابی به بهبود دریافت تلفن همراه ، مجبور به نزدیک 4 فوت آنتن داخلی هستید.
هنگام استفاده از تقویت آنتن موبایل  سلولی گهواره ، تلفن همراه باید در گهواره باقی بماند تا از تقویت سیگنال استفاده کند. این ممکن است در داخل خانه ناخوشایند باشد زیرا فقط یک مکان در خانه برای نگهداری تلفن (در گهواره) وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که به طور مداوم از اتصال شبکه تلفن همراه خوبی برخوردار است.
نتیجه.
بنابراین ، در حالی که امکان استفاده از تقویت کننده آنتن موبایل سلول خودرو در خانه یا محل کار وجود دارد ، بهتر است از تقویت آنتن موبایل سلول خودرو در وسایل نقلیه و تقویت کننده آنتن موبایل در منزل داخلی در خانه ها و دفاتر استفاده شود ، زیرا به ترتیب برای دریافت راحت پذیرایی مناسب طراحی شده اند. اگر تقویت کننده سیگنال سلول خودرو دارید و می خواهید از همان سیار قابل حمل برای خانه خود استفاده کنید ، تا زمانی که از محدودیت های آن آگاهی داشته باشید ، خوب است. ما همیشه توصیه می کنیم از تقویت کننده تلفن همراه استفاده کنید که مناسب ترین شرایط برای پوشش دادن شما در شرایط مربوطه باشد که ممکن است خود را با سیگنال ضعیف تلفن همراه پیدا کنید. اگر نمی دانید کدام مدل برای شرایط شما مناسب است ، لطفا با ما تماس بگیرید - خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم. یا از گزینه های تقویت کننده خانه و ماشین استفاده کنید.

چند تلفن همزمان به تقویت کننده آنتن موبایل در منزل متصل هستند؟

تقویت کننده تلفن همراه چند بار می تواند همزمان کنترل کند؟ بیشتر تقویت کننده های سیگنال بی سیم برای تلفن همراه از چندین اتصال همزمان در چندین شرکت مخابراتی پشتیبانی می کنند. اگرچه تعداد اتصالات همزمان پشتیبانی شده توسط تقویت کننده آنتن موبایل در منزل محدودیتی ندارد ، اما محدودیت نظری وجود دارد. این توسط قدرت سیگنال سلول در خارج از ساختمان تعیین می شود. هرچه سیگنال خارج از ساختمان قوی تر باشد ، اتصالات همزمان بیشتر خواهد بود.
عامل دوم که بر تعداد تلفن های همراه پشتیبانی شده توسط تقویت کننده سیگنال تلفن همراه خاص تأثیر می گذارد ، قدرت تقویت آن است. به عنوان مثال ، یک تقویت کننده سیگنال Gain 72 دسی بل بیشتر از 65 دسی بل تقویت کننده سیگنال تقویت کننده کاربر و دستگاه ها را پشتیبانی می کند زیرا کیت تقویت کننده قبلی سیگنال های موجود را بیشتر از کیت تقویت کننده دوم تقویت می کند.
بنابراین ، تعداد خاصی از کاربران تلفن و دستگاه های آنها وجود ندارد که بتوانند از یک کیت تقویت کننده سیگنال خاص تقویت سیگنال دریافت کنند. اگر تعداد مشخصی را مشاهده کنید یا کسی به آنها شماره مشخصی را اعلام کند ، این فقط یک تخمین بسیار خشن است که نمی تواند به عنوان یک واقعیت اعلام شده در برگ مشخصات محصول تقویت کننده سیگنال تأیید شود.

آیا می توانید دو تقویت آنتن موبایل در یک ساختمان داشته باشید؟

مسلماً ، تعداد کیت های تقویت کننده سلولی نصب شده بیشتر ، چگالی سیگنال های پوششی داخل ساختمان بیشتر است. برخی به طور خاص آنتن جهت دار بیرونی یک سیستم تقویت سلول را به برج حامل سلول خاص هدف قرار می دهند و سیستم دوم را نصب می کنند تا آنتن جهت دار خارجی آن را به برج سلول Carrier دیگر هدایت کند تا بهترین استقبال را برای هر دو حامل داشته باشد. این کار همچنین می تواند با استفاده از یک سیستم با افزودن دیپلکسر انجام شود. همچنین می توان با استفاده از سیستم تقویت کننده سیگنال سلول چند برج به طور موثرتری این کار را انجام داد.
تفاوت بین تقویت کننده های سلول یک طرفه در مقابل همه کاره
آنتن های همه جهته و آنتن های یک جهته هر کدام مزایای خاص خود را دارند. اینکه کدام یک بهتر است کاملاً به شرایط خاص بستگی دارد.
بنابراین ، این به آنچه شما به عنوان "بهتر" تعریف می کنید بستگی دارد زیرا این امر می تواند به معنی نصب آسان باشد و در صورت خوب بودن سیگنال خارجی سیگنال ها را از تمام برج های حامل می گیرد (تقویت کننده سیگنال تلفن همراه آنتن خارجی جهت چند جهته) ، یا می تواند به معنای گرفتن سیگنال از دورتر باشد دور است اما نصب کمی خسته کننده است زیرا لازم است آن را دقیقاً به برج سلولی مهمترین حامل (تقویت کننده سیگنال تلفن همراه خارج از آنتن) هدایت کنید.
مقررات FCC ایجاب می کند که هر تقویت کننده سیگنال تلفن همراه به عنوان کیت همراه با آنتن کناری برج به فروش برسد (مترادف: خارج ، برج ، آنتن دهنده). فقط بندرت آنتن برج دیگری مورد نیاز است.
یک آنتن جهت دار به طور کلی در مناطقی که سیگنال سلولی موجود خوب است - از اشیا nearby مجاور ، به صورت طبیعی یا مردانه منعکس می شود ، به خوبی کار می کند. آنتن های جهت دار همه جهت دارای عرض پرتو 360 درجه هستند و برای گرفتن سیگنال ها نیازی نیست که در یک جهت مشخص شوند.
وقتی سیگنالهای موجود ضعیف باشند ، آنتنهای یک جهته می توانند راه حل بهتری باشند. این آنتن جهت دار خیلی بیشتر از آنتن همه جهته توصیه می شود زیرا سود آن دو برابر است. اشکال زمان نصب است و این که معمولاً فقط می تواند یک حامل را هدف قرار دهد (مگر اینکه برج های حامل دیگر نیز در یک جهت باشند که بارها و بارها اتفاق می افتد).
یکی دیگر از مزایای آنتن جهت دار این است که از حلقه های بازخورد بین آنتن ها جلوگیری خواهد کرد زیرا آنتن جهت دار در جهت برج سلول نشان داده می شود ، بنابراین سیگنال آن را جدا می کند و از حلقه های بازخورد جلوگیری می کند.
AWS ، LTE و 4G چیست؟
AWS (خدمات بی سیم پیشرفته).
AWS (خدمات بی سیم پیشرفته) باند طیف ارتباط از راه دور بی سیم است که برای داده های تلفن همراه و خدمات صوتی ، پیام رسانی و ویدئو استفاده می شود. AWS با سرعت 1700 مگاهرتز کار می کند و یک شبکه سلولی دیجیتال است که در مناطقی که شرکت های مخابراتی مجوز طیف فرکانس رادیویی را ندارند ، پوشش می دهد.
LTE (تکامل طولانی مدت).
LTE (تکامل طولانی مدت) با عنوان 4G LTE به بازار عرضه می شود. این پروتکل داده خاص برای ارتباط بی سیم داده های پرسرعت برای تلفن های همراه استفاده می شود. با استفاده از رابط رادیویی متفاوت سرعت و ظرفیت را افزایش می دهد. LTE با ایجاد فضای بیشتر برای حمل خدمات داده و ترافیک ، تجربه شبکه بهتری را ارائه می دهد. فناوری LTE از باند 4G 1700 مگاهرتز و 2100 مگاهرتز برای انتقال داده استفاده می کند.
4G (نسل 4).
4G فناوری شبکه تلفن همراه نسل 4 است که سرعت داده بیشتر و تجربه اینترنت بهتری را ارائه می دهد. در حالی که 3G دسترسی به اینترنت ، از جمله برنامه های تلفن همراه و محتوای ویدئویی را فراهم می کند ، 4G دسترسی به اینترنت تلفن همراه فوق باند پهن را فراهم می کند. تلفن های 4G به صورت معکوس با 2G و 3G سازگار هستند ، بنابراین اگر در منطقه ای بدون خدمات 4G هستید ، تلفن همچنان باید توسط شرکت مخابراتی در شبکه 3G پشتیبانی شود

چقدر طول می کشد که یک تقویت کننده آنتن موبایل در منزل نصب شود؟

هر نصب کننده تقویت آنتن موبایل  شرایط منحصر به فرد خود را دارد و بنابراین زمان نصب سیستم تقویت کننده آنتن بسیار متفاوت است. اما به طور متوسط بین 3 تا 4 ساعت طول می کشد.
تقویت کننده های آنتن موبایل سلول پلاگین و بازی داخلی.
تقویت کننده های آنتن موبایل ساده و پلاگین فقط 5 دقیقه برای نصب نیاز دارند زیرا نیازی به نصب آنتن خارجی نیست. آنتن داخلی نیز از نوع پلاگین و بازی است یا معمولاً در واحد پنجره تعبیه شده است.
تقویت کننده های تلفن همراه داخلی با آنتن داخلی داخلی + آنتن خارجی Rooftop.
این تقویت کننده آنتن موبایل در منزل سلولی که واحد تقویت کننده آنتن  پایه و آنتن داخلی هر دو در یک واحد واحد ترکیب شده اند سریعترین موارد بعدی برای نصب هستند. SureCall Flare و Fusion4Home با آنتن شلاق از این نمونه هستند. تنها بخشی از وقت گیر نصب آنها می تواند آنتن خارجی آنها باشد. بسته به ساختار ساختمان و اینکه آسان است آنتن خارجی را روی سقف قرار دهید و کابل آن را در داخل خانه قرار دهید ، ممکن است در کل 1 تا 2 ساعت طول بکشد.
تقویت کننده سلول خانگی و اداری با اندازه متوسط با آنتن داخلی جداگانه + آنتن خارجی Rooftop.
این نوع معمولی ترین سیستم تقویت کننده سلولی است که نسبت به دو نوع دیگر که در بالا بحث شد ، قدرتمندتر و در عین حال زمان بر است. سناریوی نصب معمولی به تقویت کننده ، آنتن خارجی و آنتن داخلی نیاز دارد. نصب این کیت های تقویت آنتن موبایل  نوع ممکن است 2 تا 3 ساعت طول بکشد.
تقویت کننده های بزرگ آنتن خانگی و اداری با چندین آنتن داخلی + آنتن پشت بام.
اینها معمولاً برای خانه های بزرگ و مشاغل مورد نیاز برای افزایش پوشش تلفن همراه تا 7000 فوت مربع مورد استفاده قرار می گیرند. Fusion 5s نمونه ای از چنین کیت هایی است. حتی در مناطق بزرگتر از پوشش سلول در داخل خانه های بزرگ و فضاهای اداری تجاری نیز قدرتمندتر است. وقت گیرتر از سه نوع دیگر است که در بالا بحث شد. سناریوی نصب معمولی نیاز به تقویت کننده ، آنتن خارجی و آنتن های داخلی متعدد دارد. نصب این نوع کیت تقویت کننده آنتن موبایل ممکن است 3 تا 5 ساعت طول بکشد.
تقویت کننده آنتن موبایل در منزل سلولی تجاری در داخل ساختمان با چندین آنتن داخلی + آنتن خارجی.
نصب تقویت کننده آنتن موبایل تجاری پیچیده ترین است و نیاز به نصب توسط نصب کنندگان حرفه ای دارد. این تاسیسات به مهندسی و آزمایش نیاز دارد که به زمان بیشتری نیاز دارد. سناریوی نصب معمول به تقویت کننده (یا بیش از یک تقویت کننده) ، آنتن خارجی (یا بیش از یک آنتن خارجی) و چندین آنتن داخلی نیاز دارد. شاید بزرگترین چالش هایی که هنگام نصب تقویت کننده سیگنال تلفن همراه تجاری وجود داشته باشد ، طراحی اولیه سیستم برای اطمینان از ایجاد پوشش قابل اعتماد و سپس دسترسی به نقاط نصب است. بسته به تعداد کیت های تقویت کننده و آنتن های موجود در طراحی سیستم ، نصب این کیت تقویت کننده سیگنال ممکن است 8 ساعت یا بیشتر طول بکشد. چالش اصلی برای خانه های جدید تعیین محل نصب تقویت کننده و اطمینان از دسترسی نصب کنندگان به نقاط اصلی در خانه است. عایق کاری اضافه شده در بسیاری از خانه های جدید بسیار معمول است و بسیاری از خانه های تازه احداث شده در داخل پاکت های محکم ساختمان ساخته می شوند. هر دوی آنها می توانند نصب یک سیستم تقویت کننده سیگنال تلفن همراه درجه یک را بسیار چالش برانگیز کرده و باعث افزایش زمان نصب شوند.

چرا قبل از نصب کامل ، تقویت کننده آنتن نصب نرم است؟

نصب نرم نرم افزاری تقویت کننده آنتن موبایل قبل از نصب کامل برای آزمایش و تعیین راه اندازی بهینه سیستم تقویت کننده آنتن موبایل مشاغل تجاری یا تجاری بسیار پیشنهاد می شود. انجام یک نصب نرم ، به شما امکان می دهد برخی از مشکلات را قبل از نصب کیت تقویت کننده تلفن همراه به طور دائمی در داخل خانه یا محل کار ، حل و فصل کنید.

به عنوان مثال ، قرار دادن همه سیمها به صورت شل اما متصل به تقویت کننده سیگنال و همه آنتن ها ، اتصالات ، قطعات و غیره ما را قادر می سازد تا تشخیص دهیم که سیستم در واقع قبل از سوراخ کاری و نصب همه قطعات کار می کند. اگر اینگونه نباشد ، این نصب نرم ما را قادر می سازد تا چیزهایی مانند مسیرهای مسیر دیگر را منتقل کنیم ، فاصله آنتن های داخلی و خارجی را کم و زیاد کنیم تا نوسانات را کاهش دهد ، و غیره تا اطمینان حاصل شود که همه کارها به طور کامل کار می کنند. در اینجا خلاصه ای از دلایل توصیه نصب نرم وجود دارد:

به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آنتن های بیرون (اهدا کننده) و داخل (دستگاه) باید در کجا قرار گیرند.

نصب نرم به شما کمک می کند تا بهترین راه برای کارکرد کابل کواکسیال در داخل خانه خود را پیدا کنید.

به شما امکان می دهد سیستم تقویت کننده را بهینه کرده و مشکلات قبل از نصب کامل دائمی را که شامل سوراخکاری و غیره است اصلاح کنید

در بدترین حالت ، آزمایش نصب نرم می تواند به خوبی مشخص کند که سیستم خریداری شده سیستم مناسبی برای موقعیت خاص یا موقعیت خاص نیست. ضمانت 60 روزه برگشت پول اعمال می شود ، بنابراین محصول قابل استرداد یا تعویض است.

اساساً ، نصب نرم افزاری تقویت کننده سیگنال تلفن همراه به صاحبخانه ، صاحب مشاغل و نصب کننده حرفه ای فرصتی برای دیدن نحوه کار این فناوری می دهد و آنها می توانند خیلی زود دست اول را ببینند که چگونه یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه واقعاً به طور موثر کار می کند قبل از گذراندن مراحل نصب دائمی طولانی ، تجارت خاص یا ملک مسکونی را انجام دهید.

 

اساساً ، اکثر تقویت کننده های امروزی آنالوگ هستند. آنها تمام فرکانسهای شرکت مخابراتی تلفن همراه را با استفاده از فناوری سنتی تقویت می کنند. همچنین تقویت کننده های باند پهن (باند پهن) ، آنها معمولاً همراه با کابل و کیت آنتن در فضای باز به فروش می رسند. نصب لازم است. گاهی اوقات تقویت کننده های سیگنال آنالوگ به اختصار به عنوان تکرار کننده ها / تقویت کننده های دو جهته یا BDA شناخته می شوند. این یک تقویت کننده سیگنال است که بسیاری از مناطق تحت قانون آنها به آنها اجازه می دهد تا اولین پاسخ دهندگان در اطراف مناطق و امکانات مختلف در تماس باشند تا بتوانند شرایط اضطراری را تأمین کنند. تقویت کننده های دو جهته هم برای تلفن همراه و هم برای استفاده رادیویی دو طرفه هستند.

تقویت کننده های سیگنال هوشمند

به طور کلی ، این یک شکل جدید از تقویت آنتن موبایل درخانه بی سیم با استفاده از پردازنده های بیس باند کاملاً دیجیتالی کاملاً دیجیتالی است که پوشش را قبل از پخش مجدد پاک می کنند. تقویت کننده های دریافت هوشمند با بیش از 100 دسی بل سود در اختیار شما قرار می گیرند در حالی که همتایان آنالوگ آنها 63-70 دسی بل سود دارند. ممکن است کمی گرانتر از آنالوگ باشند ، اما دارای ویژگی های فوق العاده ای مانند پلاگین و بازی ، آنتن اهدا کننده داخلی در داخل جعبه تقویت کننده هستند و نیازی به آنتن در فضای باز نیست.

دلایلی که سیگنال شما ضعیف است.

در یک سناریو که توسط ویلسون الکترونیک نشان داده شده است ، با آزمایش پوشش سلولی در منطقه ای پر از 100 فوت چوب عمیق قرمز و کاج سفید در نیویورک ، یک تقویت کننده سیگنال ویلسون توانست بر موانع مختلفی که در مناطق روستایی سراسر آمریکا نمایان شده است ، غلبه کند. نتیجه آن پذیرایی قابل اعتماد تلفن همراه از کسانی بود که در خانه زندگی می کردند. دریافت و دریافت صدا از حامل های مختلف افزایش یافته است.

فاصله دکل مخابراتی و وسیله نقلیه / خانه شما.

یکی از دلایل ضعف دریافت تلفن همراه می تواند به دلیل فاصله از دکل مخابراتی نزدیک به شما باشد. هرچه به برج سلول نزدیکتر باشید ، سیگنال تلفن همراه قوی تر می شود. از طرف دیگر ، هرچه از برج تلفن همراه خود دورتر باشید ، سیگنال تلفن همراه بدتر است.

-تداخل از خارج.

همچنین ممکن است تداخل های خارجی بر روی پوشش سلولی شما تأثیر بگذارد. توجه داشته باشید که سیگنال های تلفن همراه به طور کلی امواج رادیویی هستند و با مسدود کردن مسافت های طولانی برای رسیدن به تلفن شما ، انسداد زیادی دارند. انتقال م ofثر موج ها به یک خط روشن دقیق به برج حامل نیاز دارد. با این وجود ، وقفه های بیرونی مانند کوه ها ، درختان ، آسمان خراش ها و دیگر ساختمان های بلند ، تپه ها ، تابلوهای تبلیغاتی ، عناصری مانند برف ، رعد و برق و باران باعث ضعف استقبال می شود.

-تداخل از داخل.

مورد دیگری که باعث ضعف استقبال می شود تداخل های داخلی است. این موارد شامل مواردی نظیر مصالح ساختمانی ضخیم مانند لایه های آجر و بتن ضخیم ، موانع تابشی ، شیشه و فلز ، درهم ریختگی مغناطیسی و الکترونیکی و همچنین مواد رسانایی است که پوشش ورودی را مسدود یا ضعیف می کند. سیگنال بیرونی شما ممکن است عالی و شاید حتی بسیار نزدیک به برج سلولی حامل باشد اما در داخل خانه شما به دلیل تداخل های داخلی سیگنال می تواند کاملا ضعیف باشد.

استعداد تقویت آنتن دهی پذیرایی چیست؟

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه ATT و تقویت کننده های دیگر حامل ها برای کار با انتقال موجود ساخته شده اند. سپس انتقال بر اساس آن قبل از پخش به مکان یا فضایی با استقبال بسیار ضعیف یا اصلاً تقویت می شود. با این وجود ، اگر سیگنال پایداری مبنی بر دریافت و تقویت دستگاه وجود داشته باشد ، سیستم باید کار کند. توجه داشته باشید که تکرارکننده های تلفن همراه یا هر تکرار کننده دیگر سیگنال نمی دهند و فقط سیگنال حامل تلفن همراه را منتقل و تقویت می کنند. اگر آنتن خارجی تلفن همراه را نتوان در محلی یا اطراف آن قرار داد كه سیگنال پایدار است ، دستگاه تقویت آنتن دریافت تلفن همراه ممكن است مطابق میل شما كار نكند. برنامه تقویت آنتن موبایل در زیر زمین  همراه مناسب در واقع می تواند به شناسایی چنین امکان سنجی کمک کند.

قدرت سیگنال

پوشش تلفن همراه در مکانی که قصد دارید آنتن خارجی نصب کنید ، کل مساحت مورد نیاز برای پوشاندن را تعیین می کند ، شاید در داخل وسیله نقلیه ، دفتر یا خانه شما باشد. اگر پذیرش خارجی به اندازه کافی قوی باشد ، می توانید به راحتی بخشی را که تقریباً هم اندازه منطقه پوشش تبلیغ شده در یک تقویت آنتن موبایل در خانه است ، بپوشانید. از طرف دیگر ، اگر سیگنال قوی خارجی کمتری وجود داشته باشد ، فضای داخلی که باید تحت پوشش قرار گیرد همان اندازه تبلیغ شده نخواهد بود. ممکن است برای داشتن یک پوشش قابل اعتماد به سیستم سیگنال قوی تری نیاز باشد.

هر وقت در حال خرید تقویت آنتن موبایل برای هر شرکت مخابراتی دیگری هستید ، با توجه به متری مربع مشخص شده.
برای ارزیابی قدرت پوشش می توانید به نوارهای موجود در تلفن نیز روی بیاورید. این به شما کمک می کند بهترین مکان را برای نصب آنتن خارجی تخمین بزنید. ممکن است هیچ راهی جهانی برای نشان دادن نوارهای سیگنال در تلفن همراه وجود نداشته باشد که برخی از آنها دارای 5 نوار یا کمتر باشند. با این وجود گفته می شود که هر نوار 5-10 برابر قوی تر از نوار پوشش قبلی است. این بدان معنی است که کسانی که قدرت دریافت آنها بسیار کم است (در تلفن همراه به عنوان 1-2 نوار نشان داده شده است) نباید به دنبال تقویت کننده توصیه شده پوشش تلفن همراه برای مکان خود باشند اما یک مورد کمی قوی تر است.

دسی بل (دسی بل) نوعی اندازه گیری لگاریتمی است که مقاومت آمپلی فایر را درجه بندی می کند. اگر یک آمپلی فایر به عنوان افزایش دهنده 6 دسی بل رتبه بندی شود ، این بدان معنی است که قدرت آن دو برابر می شود. همزمان با هر کاهش 6 دسی بل ، آمپلی فایر به اندازه نصف قدرت دارد. اگر در اطراف منطقه ای با پوشش ضعیف و تمایل به افزایش اتصال در کل منطقه زندگی می کنید ، یک تقویت کننده قدرتمند را انتخاب کنید. در جعبه تقویت کننده یک صفحه مدار وجود دارد که سیگنال دریافت شده از پورت ورودی را تقویت می کند و آن را از پورت خروجی خود می فرستد.
خارج از خانه / آنتن ساختمان.
یک تقویت آنتن در فضای باز مانند تقویت کننده تلفن همراه ماشین معمولاً دارای آنتن خارجی است. آنتن در فضای باز یکی از اجزای مهم هر تقویت کننده دریافت است. به راحتی پوشش ضعیف تلفن همراه را در اطراف شما جذب می کند. واضح است که ، اگر آنتن خارجی شما بالاتر باشد ، پوشش کشیده شده بسیار بهتر است. نصب و نصب آنها بر روی دیوار خارج از خانه ، سقف یا پنجره خانه آسان است.
به طور کلی ، آنتن تقویت کننده سیگنال تلفن همراه شامل یک صفحه زمینی ، یک افقی مسطح یا تقریباً مسطح است که به عنوان سطحی برای هدایت امواج رادیویی از سایر عناصر آنتن کار می کند. توجه داشته باشید که لازم نیست هواپیماهای زمینی روی زمین ثابت شوند. اندازه و شکل آنها به شدت سود و سایر صفات تابش را تعیین می کند.

به عنوان مثال هنگام خرید تقویت کننده های آنتن موبایل ، ممکن است بخواهید در مورد یک آنتن خارج Yagi یا یک آنتن خارجی جهت دار Omni فکر کنید. با استفاده از این آنتن ها می توانید سیگنال های پیشرفته یا 3G 4G LTE موجود را به راحتی جذب کنید.
یک آنتن خارجی که شاید روی سقف خانه یا از طریق پنجره ای در طبقه بالا نصب شده باشد ، با یک کابل کواکسیال به واحد پایه متصل می شود. سپس واحد پایه سیگنال را از فضای خارج از خانه تقویت و رله می کند.

آنتن جهت-جهتی

این آنتن های همه کاره هستند که همیشه کار خواهند کرد. دریافت تلفن همراه از همه جهات یا 360 درجه کشیده می شود. اگر در منطقه ای با برج های سلول زیادی زندگی می کنید و قصد دارید چندین حامل سلول را تقویت کنید ، آنتن فوق العاده ای است که باید در مورد آن فکر کنید. این برنامه به طور همزمان از ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه مختلف پشتیبانی می کند. شما فقط به یک سیگنال متوسط یا ضعیف نیاز دارید و آنتن Omni-directional اساساً بقیه کارها را انجام می دهد.

آنتن -یاگی (جهت دار)

این یک جهته یک آنتن مخصوص است که گیرنده تلفن همراه را از یک جهت خاص مانند 45 درجه می کشد. این امکان را به آنتن می دهد تا برای کارایی بیشتر به برج تلفن همراه گسترش یابد. اساساً ، نوعی آنتن است که برای هر کسی که در دورترین مناطق آمریکای شمالی زندگی می کند ، جایی که یک برج سلولی یا یک حامل واحد وجود دارد ، استفاده می شود. این برای یک سیگنال ضعیف با فاصله زیاد از برج سلولی بسیار مناسب است و تقویت حامل شبکه تنها چیزی است که لازم است.

وسیله نقلیه در خارج از آنتن ها

وقتی صحبت از تقویت آنتن موبایل در خانه  برای وسایل نقلیه از RV ها ، کامیون ها ، شناورهای دریایی ، موتورخانه ها ، اتومبیل ها تا SUV می شود ، نصب و آنتن های متنوعی وجود دارد. حتی در این صورت ، می توانید از نوع مونتاژ استاندارد آنتن ، ماشین آنتن بزرگ وسیله نقلیه بزرگ یا آنتن های تفریحی و آنتن های ضد آب / ضد آب و هوا برای کشتی های دریایی برای قایق ها یا قایق ها استفاده کنید.

آنتن اتومبیل

آنتن اتومبیل معمولی به صورت عمودی نزدیک به وسط سقف اتومبیل نصب می شود. به عنوان آنتن های جهت دار Omni ، دریافت سلول از جهات مختلف کشیده می شود. این بدان معنی است که آنتن باید از هرگونه انسداد پاک باشد.
بیشتر آنتن های اتومبیل از مونت های آهن ربایی بهره می برند که نصب آنها ساده است. آنتن های اتومبیل مونت مغناطیسی می توانند هر چیزی بین 4 اینچ و 12 اینچ با یک پایه مغناطیسی پایدار باشند که می تواند روی سقف فلزی اتومبیل بایستد. آنها آنتن هایی با مشخصات پایین هستند که قادر به پوشش 4G LTE و 3G هستند

آنتن وسیله نقلیه تفریحی

کامیون یا آنتن وسیله نقلیه تفریحی آنتن تخصصی با دوام تر و قدرتمندتری است. معمولاً کمی بلند است و بین دو تا سه پا افزایش می یابد. برای جذب شوک ، آنتن RV معمولاً با ویژگی های شعاعی برای عملکرد بهتر به فنر نصب می شود. معمولاً آنتن مغناطیسی نیست و باید با استفاده از یک فرآیند نصب با مجموعه های نصب شده شامل پیچ ، پیچ و مهره و صفحات زاویه دار فلزی ، رفع شود. در حالی که برخی از آنتن های RV مخصوص شبکه های 3G هستند ، اکثر آنها در هر دو شبکه 4G LTE و 3G فعالیت می کنند

آنتن های دریایی

مانند آنتن های کامیون / RV ، این موارد نیز تخصصی هستند. آنها با توجه به آب و هوا و عناصر ساخته شده به دلیل محیط آشفته ای که در دریاهای آزاد و اقیانوس های خشن استفاده می شوند ، ساخته می شوند. طول آنتن های دریایی عموماً زیر دو فوت بوده و بیشتر از مواد مقاوم در برابر نمک ، فایبرگلاس و فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. آنها همچنین نصب مغناطیسی نیستند بلکه ثابت هستند و به نصب نیاز دارند. آنتن های دریایی معمولاً هر دو شبکه 4G LTE و 3G را می کشند

آنتن داخلی

یک جز critical مهم در تقویت آنتن موبایل در زیر زمین آنتن داخلی آن است. این امر حیاتی است زیرا گیربکس تقویت شده را دریافت می کند و آن را در سراسر منطقه مورد پوشش واقعاً مورد نیاز گسترش یا پخش می کند.

آنتن های گنبدی و تابلویی در داخل ساختمان ها و نیازهای خانه کار می کنند. از طریق تقسیم کننده ها ، چندین آنتن داخلی را می توان با یک تقویت کننده متصل کرد. آنها برای پوشش مسافت طولانی و چند طبقه بسیار عالی هستند ، یا به راحتی اطمینان حاصل می کنند که پذیرایی در مناطق خاص یک خانه یا ساختمان افزایش می یابد

این آنتن داخلی گیرنده تلفن همراه را در یک جهت پخش می کند. آنتن های پنلی هستند

بیشتر بر روی دیوار نصب می شود و همچنین می توان روی سقف ها نصب کرد تا پروژه را از زیر به سطح پایین تر / طبقه پایین تر برساند. اگر چند طبقه برای پوشاندن یا عرض مستطیل گسترده تر دارید ، این آنتن ها خوب کار خواهند کرد

بهترین برای یک وسیله نقلیه بزرگ ، پنل داخل آنتن بهترین استفاده برای قایق ها و وسایل نقلیه تفریحی است. آنها سیگنال های صوتی ، سیگنال های داده 4G LTE و 3G را در وسایل نقلیه تقویت می کنند و زمین و فضای بیشتری را در یک کشتی دریایی جادار یا یک وسیله نقلیه تفریحی بزرگ یا خانه موتور تحت پوشش قرار می دهند.
کابل ها و اتصالات را در نظر بگیرید.
برای اتصال آنتن ها و تقویت آنتن دهی ایرانسل و تقویت آنتن دهی همراه اول ، از کابل های کواکسیال استفاده می شود. در یک کیت تقویت کننده گیرنده تقویت کننده آنتن معمولی ، دو مجموعه کابل برای اتصال تقویت کننده به آنتن در خارج ، و دیگری برای اتصال آنتن داخلی با آمپلی فایر در داخل خانه ، پیدا خواهید کرد

مصارف خانگی تقویت کننده سیگنال تلفن همراه

یک تقویت آنتن دهی تجاری و خانگی ، حتی یک تقویت کننده آنتن تلفن همراه از Best Buy به طور موثر شبکه های داده صوتی و 4G و 3G را تقویت می کند. تقویت کننده تلفن مانند داشتن یک برج سلول شخصی در خانه خود یا ساختمان اداری است. برخی از بهترین تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه برای خانه شامل پلاگین و تقویت کننده سیگنال پخش صوتی ، 3G و 4G LTE است که دریافت را تا 2000 فوت مربع افزایش می دهد. برای دارایی های کوچک ، دفاتر ، خانه های کوچک و اتاق های کوچک با سود 72 دسی بل بسیار مناسب است. از دیگر موارد تقویت کننده سیگنال تلفن همراه خانگی می توان به تقویت آنتن موبایل در زیر زمین اشاره کرد که شبکه های صوتی (2G) ، 3G و 4G LTE را تا 2500 فوت مربع افزایش می دهد و دارای تقویت کننده داخلی و آنتن داخلی برای عملکرد برتر است. فقط برای مقایسه با این تقویت کننده های خانگی ، تقویت کننده تجاری 23 جی دی دبلیو  برای شبکه های صوتی ، 3G و 4G LTE برای مشاغل بزرگ در فضاهای غول پیکر عالی است. این پتانسیل کل پوشش 140،000 فوت مربع دارد. البته ، تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای بررسی در منزل باید نور بیشتری را در مورد این دستگاه های تقویت آ نشان دهد.

 

تقویت سیگنال موبایل در فرکانس GSM900 صرفاً با یک دستگاه تک فرکانس در باند 900 امکان پذیر می باشد. برای نقاطی که دکل مخابراتی 2G نصب شده است نیاز به استفاده از یک دستگاه دوباند که فرکانس GSM900 و GSM1800 را ساپورت می کند ، می باشد.

مراحل نصب یک تقویت کننده آنتن موبایل :

یکی از مهمترین نکات در راه اندازی یک سیستم تقویت موبایل ، نصب و تنظیم آنتن دهنده (donor antenna) که معمولاً در پشت بام و در مقابل دکل BTS نصب می شود ، می باشد. چرا که در صورتی که سطح سیگنال مناسبی توسط این آنتن دریافت نگردد ، با توجه به وجود تضعیف در مسیر تقویت امواج موبایل ، راندمان کارکرد سیستم به شدت کاهش می یابد. البته معمولاً در داخل شهرها همیشه سطح امواج دریافتی در فرکانس 900Mhz مناسب می باشد. با توجه به اینکه مشاهده میزان سیگنال دریافتی توسط آنتن نیاز به دستگاه تستر دارد، پیشنهاد می شود ابتدا آنتن را بر روی یک پایه که قابلیت چرخش داشته باشد نصب کنید و در جهت یک دکل مخابراتی تنظیم نماییم. در انتها می توانیم با تغییر جهت آنتن دهنده ،کیفیت مکالمه را به صورت تجربی در محل نصب آنتن داخلی تست کنیم.

تقویت کننده سیگنال تلفن همراه - تقویت سیگنال گوشی موبایل

تقویت سیگنال موبایل موجب بهبود قدرت سیگنال می شود. مدل های پیشرفته تر اغلب همچنین اجازه می دهد چندین تلفن همراه برای استفاده از همان تکرار کننده در همان زمان، بنابراین مناسب برای تجاری و همچنین استفاده از خانه است. آنتن Yagi-Uda به صورت عمودی در پشت بام به دیوار یا قطب قرار می گیرد به طوری که حداکثر سیگنال را از نزدیک ترین ایستگاه پایه دریافت می کند و کانال به کانال تفاوت باید بیشتر از 10 db اشد. تقویت کننده باید از باران و رطوبت محافظت شود تا بتواند آنتن پانچ پانل را حداکثر تابش دهد. کار پانچ آنتن آن است که سیگنال تقویت شده را به ایستگاه های مختلف تلفن همراه بسپارد. آنتن داخلی باید در مناطق ضعیف نگه داشته شود. مشخصات پهنای باند باید مراقب همانطور که در بالا مشخص شده است. برای استفاده در محیط داخلی، gain باید بیشتر از 70db باشد، در صورتی که بیشتر از مشخصات بدست آمده از کنترل دستی کنترل (MGC) کنترل شود و نویز نباید بیشتر از 6 دسیبل باشد.

 

تقویت سیگنال 4G

تکرار تقویت سیگنال موبایل 4G یک دستگاه بسیار کارآمد است که برای پوشش کمتری استفاده می شود و دامنه ایستگاه های پایه را گسترش می دهد، پوشش ناحیه شبکه تلفن همراه را پوشش می دهد.
تکرار کننده سیگنال مناسب است که در آن سیگنال ضعیف یا کور تلفن همراه، از قبیل کوهستانی، مسکونی، مرکز خرید، زیرزمینی، پارکینگ، مغازه، هتل، آسانسور، خانه، دفتر، شرکت صنعتی و معدن و غیره برای تلفن همراه داخلی تقویت سیگنال بهبود قابل توجهی برای تماس های قطره ای ایجاد شده توسط سیگنال ضعیف که توسط کوه ها یا ساختمان ها مسدود شده است، وجود دارد.
با استفاده از یک تکرار سیگنال، روش اقتصادی ترین و موثر برای بهبود سیگنال تلفن همراه و حذف تماس های قطره ای است.

ویژگی های دستگاه تقویت آنتن موبایل 4G :
1 - مناسب برای انواع سیگنال ضعیف داخلی و یا ناحیه کور.
2 - پوشش دریافت و ارسال سیگنال تلفن همراه را بهبود بخشید.
3 - نصب آسان و انعطاف پذیر.
4 - توانایی ضد تداخل بالا با تکنیک پیشرفته فیلتر دیجیتال.
5 - طراحی مینی با حفاظت از محیط زیست.

چقدر dBm سیگنال GSM "خوب" است؟

همانطور که می بینیم ، موردی به نام "قدرت سیگنال" وجود دارد و مقدار عددی منفی را در dBm بیان می کند. هرچه این عدد بیشتر و نزدیک به صفر باشد ، شدت سیگنال تلفن همراه بیشتر است. در مثال عکس می بینیم که شدت سیگنال -93 dBm است. یک نتیجه طبیعی ، در حقیقت مقدار به طور کلی بین -120 تا -70 دسی بل در نظر می گیرد. این جدول می تواند به شما در مورد خوب بودن سیگنال خود کمک کند.

بین -113 e -107 dBm: برای تماس مطمئن بسیار کم است

بین -105 e -101 dBm: سیگنال کم

بین -99 e -93 dBm: سیگنال کافی است

بین -91 e -83 dBm: سیگنال خوب است

بین -81 e -65 dBm: سیگنال بسیار خوبی است

بین -63 e -51 dBm: سیگنال خیلی خوبی است.

چگونه می توانم سیگنال آنتن موبایل را بهبود بخشم؟

با کمک یک تقویت کننده انتن موبایل مطمئناً می توانیم سیگنال تلفن همراه را تقویت کنیم. تکرار کننده سیگنال خارجی را می گیرد و آن را به داخل دیوارهای خانه یا دفتر می آورد و امکان تماس تلفنی را در جایی که امکان آن وجود ندارد یا دشوار است ، فراهم می کند. هر مدار تقویت کننده آنتن همچنین شامل آنتن خارجی ، آنتن داخلی و کابل های کواکسیال است. آنتن خارجی باید در حالت ایده آل روی سقف یا تا حد ممکن بلند باشد. از طرف دیگر ، آنتن داخلی به بزرگی خودکار است و مستقیماً به دستگاه پیچ می شود. اما بیاد داشته باشیم که امکان سفارسی سازی مدار با توجه به نیازهای ما وجود دارد. به عنوان مثال اگر در حومه شهر زندگی می کنید ، احتمالاً به آنتن خارجی قدرتمندتری نسبت به آن ارائه شده نیاز خواهید داشت. برای مشاوره رایگان قبل از خرید ، لطفا تماس بگیرید.

- تقویت کننده آنتن چه فرکانس هایی باید داشته باشد؟

بسته به آنچه می خواهیم بهبود ببخشیم ، یعنی تماس ها (شبکه)نسل 2 یا تماس ها + اینترنت نسل سه یا تماس ها + نسل چهار ، ما یک تقویت کننده سیگنال تلفن همراه را انتخاب می کنیم که با فرکانس های آن شبکه های تلفن همراه سازگار باشد.

نسل 2(تماس و پیام کوتاه): 900 مگاهرتز (فرکانس اصلی) و 1800 مگاهرتز

نسل3G (اتصال داده) 2100 مگاهرتز (اصلی) و 900 مگاهرتز

نسل 4G (اتصال داده ، تماس های VoLTE) 800 مگاهرتز ، 2600 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز

برای مشاوره رایگان قبل از خرید تماس بگیرید.

 دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل سیگنال 3G چیست؟

تقویت کننده سیگنال 3G وسیله ای الکترونیکی است که سیگنال های ضعیف 3G را از خارج از هوا گرفته و آن را تقویت می کند. به دریافت سیگنال های 3G سریع و سریع کمک می کند. بلافاصله میله های شما را از پایین یک به پنج می رساند.

با تقویت کننده آنتن موبایل 3G  ، می توانید از پخش سریع موسیقی ، برنامه های تلویزیونی ، فیلم ها لذت ببرید. یک تقویت کننده آنتن موبایل سیگنال 3G در آینده از خانه یا محل کار شما اثبات می کند که در دسترس بودن سیگنال 3G وحشتناک است. این سریعترین دسترسی به اینترنت را برای سالهای آینده حتی در مناطقی که به طور سنتی پذیرایی ضعیف دارند ، تضمین می کند.

 تقویت کننده سیگنال موبایل 3G چگونه کار می کند؟

تقویت کننده سیگنال 3G دارای یک آنتن خارجی ، یک تقویت کننده آنتن موبایل و یک آنتن داخلی است که به آن پخش کننده نیز می گویند.

آنتن در فضای باز سیگنال تلفن همراه ضعیف را می کشد ، در حالی که تقویت کننده 3G با استفاده از فناوری پیشرفته داخلی سیگنال را افزایش می دهد. سپس سیگنال تقویت شده توسط آنتن داخلی موجود در آن پخش می شود. این تضمین می کند که سیگنال های 3G قوی در هر نقطه از منطقه تحت پوشش دریافت می کنید.

این تقویت کننده های آنتن موبایل سیگنال 3G با ظرفیت های مختلفی ارائه می شوند که می توانند مساحت محدودی را پوشش دهند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید تقویت کننده سیگنال تلفن همراه 3G  خود می توانید منطقه مورد نیاز را پوشش دهد.

 

مزایای تقویت کننده آنتن موبایل 3G

چندین مزیت استفاده از تقویت کننده سیگنال 3G در محل کار یا خانه شما وجود دارد. واضح ترین این موارد این است که مشکل تماس های قطع شده فوراً حل می شود. با اطمینان از اینکه دیگر نیازی به جستجوی نقطه ای با سیگنال تلفن همراه مناسب نخواهید داشت ، در وقت شما صرفه جویی می شود. همچنین این امر توانایی شما را برای برقراری ارتباط با سایر نقاط جهان را بهبود می بخشد ، هم از طریق پیام رسانی و تماس صوتی و هم از طریق اینترنت تلفن همراه.

کیفیت بهتر سیگنال تلفن همراه این اطمینان را به شما می دهد که هر آنچه را که تماس گیرندگان می گویند می توانید بشنوید. و دیگر هیچ منطقه مرده ای باعث ایجاد مشکلات مکالمه نخواهد شد.

تقویت کننده آنتن موبایل 3G پوشش گسترده تری به شما می دهد ، بنابراین کل خانه یا محل کار شما می تواند سیگنال قوی تری داشته باشد. چه در اتاق زیر شیروانی و چه در زیرزمین باشید ، از هر سیگنال عالی و همچنین امکان گرفتن و دریافت تماس بدون توجه به مکانی که در منطقه تحت پوشش تقویت کننده  انتن موبایل 3G هستید ، لذت خواهید برد.

تقویت کننده آنتن موبایل 3G  سرعت اتصال به اینترنت تلفن همراه شما را بهبود می بخشد. این امکان را برای بارگیری و بارگذاری سریعتر از دستگاه های تلفن همراه فراهم می کند. همچنین متوجه خواهید شد که عمر باتری دستگاه شما به طور قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد بود زیرا دیگر برای یافتن یک سیگنال قابل استفاده برای دسترسی به شبکه به طور مداوم تلاش نخواهد کرد.

 

چگونه می توانید سیگنال 3G را در خانه خود تقویت کنید؟

چه بخواهید برای کار مهم تماس بگیرید ، یا فقط می خواهید از طریق تلفن همراه خود با دوستان و خانواده خود در هر زمان و از هر مکان صحبت کنید بدون اینکه برای پیدا کردن نقطه ای با سیگنال تلاش کنید ، یک تقویت کننده آنتن موبایل 3G  راه حل برای شما

با تقویت کننده آنتن موبایل که سیگنال 3G را افزایش می دهد ، شما قادر خواهید بود بدون نیاز به انتظار برای بارگیری صفحات ، از اینترنت در دستگاه تلفن همراه خود لذت ببرید

اگر از خود پرسیده اید که چگونه سیگنال 3G  خود را تقویت کنید ، یکی از تقویت کننده های سیگنال 3G  با کیفیت بالا راه حل ایده آل است. این انقلابی است که شما از تلفن همراه خود در خانه یا محل کار خود برای برقراری تماس ، پیام کوتاه ، چت ، شبکه های اجتماعی ، سرگرمی ، بازی ، بانکداری یا هر چیز دیگری برای این موضوع استفاده می کنید.

چرا دستگاه تقویت انتن موبایل در خانه کار می کند؟

در یک خانه یا دفتر ، فرایند نصب و انجام تقویت کننده های سیگنال وجود دارد. آنتن خارجی با حرکت دادن آن به سمت نزدیکترین دکل مخابراتی ، روی سقف بالای خانه نصب می شود که سیگنال خارجی فعلی را که از نزدیکترین دکل مخابراتی تلفن همراه منتقل می شود ، می گیرد و سپس از طریق آنتن و سیم به دستگاه تقویت انتن موبایل هدایت می شود. تقویت کننده سیگنال دریافتی را تقویت می کند و سیگنال را تا انتهای خانه فقط توسط دیگری منتقل می کند و آنتن داخلی ، که به شما امکان می دهد از مکالمات واضح و اینترنت در تلفن همراه و همچنین مشکل سیگنال ضعیف لذت ببرید ، برطرف می شود.
یک آنتن خارجی باید براساس شبکه موجود در قسمت بالای خانه انتخاب شود. اگر سیگنال روی سقف بالای یک خانه قوی باشد و هیچ مانعی برای رسیدن به خانه سیگنال از نزدیکترین برج سلول وجود ندارد ، می توان از آنتن جهت دار با قدرت بالا استفاده کرد. اگر سیگنال دریافت شده از برج تلفن همراه توسط موانع بزرگی مانند درختان بلند ، ساختمانهای بلند ، کوهها مسدود شود ، باید یک آنتن خارجی قدرتمند و یک جهته در پشت بام نصب شود که قادر به دریافت سیگنال های دور و بر است. اتفاق می افتد
سیگنال دریافت شده توسط آنتن خارجی با عبور از مواد ساختمانی مورد استفاده در خانه ، از طریق سیم به داخل خانه هدایت می شود ، سپس آمپلی فایر سیگنال دریافت شده توسط آنتن داخلی را تا تمام خانه توزیع می کند.

تقویت آنتن موبایل در خانه چیست و چگونه کار می کند؟

تقویت آنتن موبایل در زیر زمین (همچنین به عنوان آنتن دهی ایرانسل یا آنتن دهی همراه اول شناخته می شود) از سه عنصر اصلی تشکیل شده است - آنتن خارجی ، دستگاه تقویت انتن موبایل و آنتن داخلی. آنها یک سیستم بی سیم برای تقویت دریافت تلفن همراه تشکیل می دهند. ما توضیح خواهیم داد که چگونه به بهبود قدرت سیگنال تلفن همراه کمک می کند و انواع تقویت کننده های تلفن همراه موجود را نشان می دهد تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

تقویت آنتن موبایل در خانه به طور کلی یک دستگاه تقویت آنتن است که شامل تقویت کننده است که در جهات مختلف باعث افزایش یا افزایش قدرت به دریافت می شود. حتی برای تقویت کننده سیگنال تلفن همراه ارزان ، حداکثر سود با توجه به کاربرد متفاوت است. کار آنتن خارجی دریافت و انتقال سیگنال به برج سلولی با قدرت و حساسیت افزایش یافته است. معمولاً سود دسی بل هرگز زیر 7 دسی بل نیست و می تواند بیش از 10 دسی بل باشد. مجرای عناصر سیستم کابل کواکسیال است. همچنین عاملی در از دست دادن انتقال است.

هدف اصلی تقویت آنتن موبایل خانه ، بردن سیگنال تلفن همراه موجود در اطراف ماشین ، دفتر کار ، ایستگاه کاری یا خانه و تقویت آن است. پس از تقویت ، سیگنال مجدداً به منطقه پخش می شود ، بدون دریافت سیگنال ضعیف. جدا از اینکه از یک آمپلی فایر برای تقویت پذیرش ، آنتن خارجی و آنتن داخلی تشکیل شده است ، تقویت کننده های تلفن همراه با آنتن داخلی و دستگاه تقویت آنتن موبایل به عنوان یک واحد وجود دارد که باعث تقویت آنتن موبایل در خانه  داخلی عالی می شود

عملکرد تقویت کننده پذیرش تلفن همراه چگونه است

تقویت آنتن دهی و تقویت آنتن موبایل در زیر زمین در مکانهایی که میزان دریافت تلفن همراه ضعیف است ، مورد استفاده قرار می گیرند. قدرت سیگنال تلفن همراه معمولاً تحت تأثیر انسدادهای مختلف قرار می گیرد. این شامل انسداد طبیعی مانند درختان ، مصالح ساختمانی در ساختمانها و تپه ها و همچنین مسافت است. اینجاست که تقویت آنتن موبایل ایرانسل و تقویت آنتن موبایل همراه اول دریافت وارد می شود. توجه داشته باشید که سیگنال تلفن همراه تلفن همراه به قدرت سیگنالی که در dBm محاسبه می شود و شبکه تلفن همراه به تلفن همراه می فرستد ، اشاره دارد.

در مرحله اول ، دریافت تلفن همراه توسط آنتن خارجی انجام می شود. سپس توسط تکرار کننده سلولی تقویت می شود و از طریق آنتن داخلی دوباره در ساختمان یا اتومبیل پخش می شود. نتیجه یک افزایش پذیرش تلفن همراه است که در بیشتر نوارهای تلفن حتی در دورترین مکان ها به اوج خود می رسد. سپس می توانید از تماس های واضح تر (دیگر تماس ها را رها نمی کنید) و مرور سریعتر اینترنت و بارگیری سریع و بارگذاری داده ها لذت ببرید. به این ترتیب تقویت کننده سیگنال تلفن همراه در ماشین یا خانه شما کار می کند. اینگونه است که همه تقویت کننده های سیگنال در تمام شبکه های پلت فرم فناوری از جمله GSM ، CDMA ، TDMA ، EVDO ، UMTS ، HSPA + و جدیدترین LTE کار می کنند.همه دستگاه های تقویت آنتن موبایل و تقویت آنتن دهی ، از جمله تقویت آنتن موبایل در زیر زمین در میان دیگران ، تقریباً با همه شرکت های تلفن همراه در آمریکای شمالی ، به ویژه در کانادا و ایالات متحده کار می کنند. تقویت کننده ها همچنین با انواع دستگاه های تلفن همراه کار می کنند. سرعت داده و صدا از طریق صدای پیشرفته 2G ، داده 3G و 4G LTE پیشرفته همه بسته به تقویت کننده ای که انتخاب می کنید افزایش می یابد.
یکی دیگر از مزایای اتصال تقویت شده این است که عمر باتری تلفن همراه با 180 دقیقه مکالمه اضافی افزایش می یابد. در واقع می توانید یک تقویت کننده سیگنال موبایل انتخاب کنید که قدرت سیگنال تلفن های همراه متنوع را همزمان افزایش دهد.قدرت سیگنال به مقدار میدان الکتریکی در یک نقطه مرجع اشاره دارد که کمی از آنتن انجام دهنده انتقال فاصله دارد. قدرت سیگنال همچنین به عنوان قدرت میدان یا سیگنال سطح دریافت شده شناخته می شود. هنگامی که با تلفن صحبت می کنید ، صدا توسط دستگاه همراه به سیگنال های الکتریکی تغییر می یابد و به صورت امواج رادیویی پخش می شود. سپس تلفن شخصی که با او صحبت می کنید سیگنال های الکتریکی را به صدایی تبدیل می کند که فرد می تواند بشنود. هر تقویت کننده سیگنال تلفن همراه برای خانه ، ماشین یا کشتی دریایی برای تقویت این انتقال کار می کند.

1-آیا دستگاهی برای تقویت کننده آنتن موبایل همراه اول به صورت مجزا وجود دارد؟

بسیاری از مشتریان این سؤال را می پرسند که اگر بخواهیم فقط پوشش سیگنال یک اپراتور (همراه اول ، ایرانسل ، رایتل ، تالیا) را برقرار سازیم ، می توانیم هزینه تمام شده پروژه را کاهش دهیم؟ که البته جواب این پرسش خیر می باشد. به دلیل اینکه در سیستم مخابراتی ایران اپراتورها با تقسیم کانال در یک فرکانس مشترک خدمات voice و data را ارائه می دهند و امکان تفیکیک کانال در دستگاه های بوستر موبایل وجود ندارد. بنابراین هر دستگاه تقویت کننده موبایل حتی اگر بر روی BTS همراه اول تنظیم گردد، موجب رفع مشکل آنتن دهی موبایل ایرانسل نیز می گردد. و این پروسه در مورد بقیه اپراتورها نیز صحیح می باشد.


2- فرق دستگاه تک باند (تک فرکانس) و دوباند (دو فرکانس) چه می باشد؟

در اولین استاندارد بین المللی تلفن همراه فقط فرکانس 900Mhz مورد استفاده اپراتورها قرار می گرفت و با پیشرفت تکنولوژی و جهت افزایش سرعت انتقال اطلاعات ،فرکانس 1800MHz ایجاد گردید و در حوزه مخابرات به عنوان نسل دوم تلفن همراه معروف شد. اگر چه به صورت تجربی مشاهده شده است که در برخی موارد با اینکه یک فرستنده امواج موبایل دو باند در منطقه نصب بوده ، ولی یک دستگاه تقویت آنتن موبایل تک فرکانس (GSM900) توانسته است به صورت کامل پوشش سیگنال را برای مکالمه (voice) برقرار کرده است (به علت اینکه BTS دو باند بوده ولی پردازش صدا فقط در فرکانس 900 مگا هرتز انجام گردیده است ) ولی در برخی نقاط که دستگاه BTS دوباند باشد اگر از دستگاه تقويت كننده آنتن موبايل تک باند استفاده کنیم ، کیفیت صدای نامطلوبی را خواهیم داشت. لازم به ذکر است در حال حاضر یک دستگاه دوفرکانس (GSM900&1800) امکان مکالمه و ارسال و دریافت پیامک (SMS) و دیتای با کیفیت بالا را در سراسر کشور ایران برقرار می سازد.


3-آیا به وسیله یک دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل می توانیم پوشش اینترنت نسل سوم شبکه تلفن همراه (3G) را در منزل برقرار سازیم؟

باید در نظر گرفت در صورتی که BTS همراه اول ، ایرانسل و رایتل در نزدیکی خانه شما خدمات اینترنت پر سرعت نسل سوم موبایل را ارائه دهند ولی شما در منزل نمی توانید از آن استفاده کنید. با نصب یک ریپیتر تک باند 3G (2100MHz) امکان استفاده از سرویس فوق میسر می باشد. البته این موضوع نیاز به بررسی کارشناسان مربوطه دارد.


4-اندازه یک دستگاه بوستر موبایل یا ریپیتر موبایل چقدر می باشد؟

سایز یک دستگاه بوستر معمولی 25*25 سانتی متر و قطر آن 20mm می باشد. ریپیتر های فضای باز یا اوت دور(outdoor mobile repeater)به دلیل اینکه برای فضای باز طراحی شده اند ، دستگاه داخل یک جعبه (box) ضد آب قرار می گیرد که به عنوان مثال اندازه یک ریپیتر آنتن موبایل ده وات 60*40 سانتی متر و قطر آن 30Cm می باشد. این شرکت باکس مخصوصی برای محصول تقویت آنتن موبایل خانگی از جنس فایبرگلاس طراحی و تولید کرده است که برای محافظت بیشتر دستگاه و زیبایی بیشتر در پروژه ها استفاده می گردد.


5-برای راه اندازی یک ست تقویت آنتن موبایل برای خانه ، به چه لوازمی نیاز می باشد.

برای تهیه یک پکیج تقویت کننده موبایل ، نیاز به یک آنتن برای گیرندگی سیگنال (که معمولاً در پشت بام نصب می گردد) ، یک بوستر موبایل (که داخل منزل قرار می گیرد و نیاز به برق شهر دارد) ، یک آنتن داخلی (که برای پخش سیگنال محیط داخل مورد استفاده قرار می گیرد) ، کابل مرغوب ( برای انتقال سیگنال بین دستگاه و آنتن ها) و کانکتور (جهت اتصالات مورد نیاز می باشد.)


6-چگونه می توانم یک تقویت آنتن موبایل ارزان تهیه نمایم؟

برای کاهش هزینه ها در این سیستم ، می توان از یک دستگاه تک باند ارزان به همراه آنتن داخلی با توان پایینتر (Power-gain: 2DB) استفاده نمود. نوع کابل نیز در کاهش هزینه مؤثر است. اگرچه در تمام موارد فوق باید لحاظ کرد راندمان سیستم از حدی به پایین قرار نگیرد. در حال حاضر یک دستگاه تقویت آنتن موبایل ارزان به صورت تضمینی با نصب در محل ، قیمتی در حدود هفتصد تا هشتصد هزار تومان دارد.


7-آیا می توانم یک تقویت کننده آنتن موبایل در خانه را توسط خود راه اندازی کنم؟

برای نصب توسط مشتری سه موضوع مهم می باشد. یک تنظیم آنتن گیرنده که می تواند به صورت تجربی و پس از اتمام نصب انجام می گردد (برای این کار لازم است آنتن بر روی یک میله با قابلیت چرخش نصب گردد). مورد دوم مسیر کابل که می بایستی تا حد امکان بدون پیچ و خم باشد(البته فاصله بین آنتن گیرنده و دستگاه می بایستی حداقل 20 متر باشد). و در آخر بحث اتصالات کانکتورها می باشد که به دلیل حساسیت زیاد توصیه می گردد با اعلام متراژ توسط مشتری در دفتر فنی شرکت آماده و ارسال گردد.


8-با توجه به اینکه من در یک مجتمع مسکونی 40 واحدی زندگی می کنم در صورتی که به جای یک دستگاه تقویت آنتن موبایل خانگی ، تمام واحدها اقدام به خرید ریپیتر موبایل برای کل مجتمع نمایند، آیا هزینه برای هر واحد کاهش می یابد؟

اگرچه اعلام قیمت تقویت آنتن موبایل برای مجتمع های مسکونی و اداری نیاز به کارشناسی و بررسی دقیق با نرم افزارهای طراحی تخصصی را دارد، اما لزوماً استفاده از یک سیستم مجتمع و در حالت خاص IBS (in building solution) منجر به کاهش قیمت تمام شده برای هر واحد نمی شود. عموماً دو راه حل برای اینگونه موارد در نظر گرفته می شود: 1-استفاده از سیستم ایندور که در این حالت در تمام واحدها و محیط های مشاع ساختمان آنتن سرویس نصب می گردد و همه آنتن ها مطابق طراحی نرم افزار از طریق اسپلیتر (splitter?) به دستگاه ریپیتر متصل می گردند. 2- روش تقویت انتن موبایل اوت درو (outdoor) که در این حالت سیگنال موبایل از طریق یک آنتن سکتور که خارج از محوطه ساختمان می باشد، تابانده می شود.


9-آیا می توان از آنتن تلویزیون جهت گیرندگی سیگنال دستگاه تقويت آنتن موبايل در پشت بام استفاده نمود؟

خیر ، اگرچه آنتن تلویزیون یک آنتن یاگی می باشد ولی صرفاً سیگنال فرکانس موبایل را دریافت و ارسال نمی کند. یک آنتن تقويت موبايل در فرکانس GSM900 و GSM1800 به گونه ای طراحی و ساخته شده است که حداکثر توان ارسال و دریافت امواج در این فرکانس ها را دارد. لذا پیشنهاد می گردد برای بالا بردن راندمان سیستم حتماً از آنتن های مخصوص استفاده گردد.


10-آیا آنتن گیرنده (Donor antenna) در یک سیستم تقويت کننده امواج موبايل حتماً باید در پشت بام نصب گردد؟

بر اساس اصول علمی و تجربی و به جهت بالا بردن کارایی سیستم به صورت معمول آنتن یاگی جهت ارسال و دریافت سیگنال به BTS در پشت بام نصب می گردد و جهت آن به سمت دکل مخابراتی تنظیم می گردد. وجود سیگنال در یک نقطه دلیلی بر اینکه بشود آنتن گیرنده را در آن نقطه نصب و تنظیم نمود نمی باشد.

به عنوان مثال نمی توان برای نصب دستگاه در واحد همکف یک ساختمان پنج طبقه ، آنتن سیستم را در پاسیو طبقه همکف نصب نمود. (سیگنال موجود در پاسیو، تشعشع سیگنال آمده از طرف BTS می باشد که امکان تقویت و ارسال آن برای کاربر وجود ندارد)

11-به جز آنتن یاگی ، چه نوعی از آنتن برای گیرندگی سیگنال به کار می رود؟

اگرچه به طور معمول از آنتن یاگی (Yagi-Uda antenna) برای ارتباط با دکل BTS استفاده می شود در حالت خاص می توان از آنتن پنل (patch) نیز در بالای پشت بام و به عنوان گیرنده یک تقویت کننده سیگنال موبایل استفاده نمود.


12-آنتن LPDA چیست؟

این آنتن که در ایران معروف به آنتن لگاریتمی و یل آنتن ذوذنقه ای می باشد ، یک نوع خاص آنتن یاگی می باشد . LPDA مخفف log-periodic antenna به معنی آنتن ورودی متناوب است. این آنتن با نام log-periodic array نیز شناخته می شود یک آنتن چند المنت با بیم باریک جهتی (directional) و قدری شبیه آنتن یاگی می باشد.


13-قویترین آنتن گیرنده در فرکانس موبایل چه آنتنی است؟

برای مواردی که سیگنال دریافتی بسیار ضعیف است برای تقويت سیگنال موبايل باید از آنتن یاگی با گین بالا و یا آنتن گرید (parabolic antenna - short backfire antenna) با گین تا 17dB استفاده نمود.


14-کابل مناسب برای استفاده در سیستم تقويت آنتن دهی موبايل چه می باشد؟

استاندارد کابل برای این سیستم ، نوع کواکسیال (coaxial cable) از نوع 50 اهم (50 ohm) می باشد. که بهترین پیشنهاد کابل RG213 برای سیستم داخلی (indoor mobile signal booster) و فیدر یک دوم (feeder cable 1/2) برای تقويت آنتن موبايل خارجی (outdoor mobile signal repeater) می باشد. در پروژه های ایندور و به جهت کاهش قیمت دستگاه تقویت آنتن موبایل می توان از کابل پنجاه اهم RG58 نیز استفاده نمود.تقویت آنتن موبایل - تقویت سیگنال موبایل - تقویت امواج موبایل - تقویت فرکانس موبایل - تقویت کننده آنتن موبایل - تقویت آنتن دهی موبایل

15-آیا دستگاه های تقویت انتن موبایل ایمن هستند؟

امروزه انواع مختلفی از دستگاه ها در اطراف خانه ما مورد استفاده قرار می گیرند که مقدار خاصی از اشعه را از خود ساطع می کند ، چه تلویزیون ، رادیو ، کامپیوتر ، اینترنت Wi-Fi ، تلفن همراه و غیره. تمام اشعه های ساطع شده توسط آنها بر روی انسان تأثیر می گذارد. معمولاً افراد در مورد این موارد بحث می کنند که تقویت کننده آنتن موبایل  بیش از حد تشعشع می کند و ایمن نیست ، اما این اصلاً امن نیست ، زیرا تقویت کننده های آنتن موبایل به هیچ وجه تابش نمی دهند. وظیفه اصلی آن بدست آوردن شبکه خارج و پرتاب آن به داخل خانه با کمک دستگاه تقویت انتن موبایل است. و قدرت فعلی را با قدرت کمتری منتقل می کند ، که ضرری برای بدن انسان نیست و هیچ نوع خطری برای سلامتی انسان ایجاد نمی کند.

نسل های فناوری تلفن همراه

فناوری ارتباطات سیار تقریباً 20 سال است که در حال اجرا است و پس از آزمایش توسط بسیاری از جوانان ، در رایانه های کوچک به صورت 1G شروع به کار کرد. و نسل های جدید با عنوان 2G 3G 4G 5G در حال توسعه هستند. ما در حال حاضر برای تکمیل بیشتر ارتباطات خود از 2G 3G استفاده می کنیم. اما ما برای تسریع در برقراری ارتباط از این فناوری های ورودی استفاده می کنیم.
2G:آغاز نسل دوم در هند ما احتمالاً در دهه 1995 اتفاق افتاده است. با 2G ، ما دریافت سیگنال های دیجیتال را به جای آنالوگ آغاز کردیم. این امکان برای اولین بار انتقال داده بر روی فرکانس رادیویی را فراهم می کند ، اگرچه انتقال داده آن به دلیل ضعف بسیار محدود بود. 2G به دو روش CDMA و GSM تقسیم شد. امروزه تقریباً از 2G استفاده می شود و بیشتر افراد در واقع از شبکه های 4G استفاده می کنند.

3Gنسل سوم فناوری تلفن همراه در کشور ما در حدود سال 2002 آغاز به کار کرد. در آن زمان شبکه 3G به ارائه خدمات سریع داده معروف بود و تکرارهای بعدی همچنین اتصال اینترنتی قابل مقایسه ای را برای باند پهن فراهم می کرد. 3G هنوز در بسیاری از مناطق که شبکه 4G هنوز تمدید نشده است ، مورد استفاده قرار می گیرد. به همین منظور ، مردم اکنون از بیشتر دستگاه تقویت انتن استفاده می کنند.

4G نسل چهارم ، این یک نسل جدید است که اغلب برای توسعه طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد. 4G در حال حاضر به طور عمده برای گسترش قابلیت های اینترنت دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که شرکت های مخابراتی همچنان به صدا به شبکه های 2G و 3G وابسته هستند.

 
 

HikaShop Cart Module

سبد خرید خالي مي باشد